Архів новин НПП «Великий Луг» 2013 рік
Збережемо лісову красуню!
З метою підвищення екологічної культури, виховання гармонійно розвинутої особистості школяра, розвитку творчих здібностей дітей, щорічно в рамках акції «Збережемо лісову красуню!» у грудні проводиться творчий конкурс «Новорічна композиція».
Цього року у конкурсі взяли участь учні Комунального закладу «Дніпрорудненська спеціалізована І-ІІІ ступенів школа «Талант». Роботи були виконані з використанням різноманітного матеріалу, включаючи природній. На конкурсі була представлена велика кількість робіт, кожна з яких дивує та вирізняється своєю красою та оригінальністю.
20 грудня у виставковому залі школи відбулось нагородження учасників конкурсу. Перше місце отримала композиція виготовлена учнем 10-А класу Вальковець Аліною, 2 місце - 8-Б класу Закалюжним Владиславом та 3 місце - 8-Б класу Капкановою Єлизаветою. Переможці були нагороджені почесними грамотами та солодкими подарунками, інші учасники отримали подяки за участь.
Ми вдячні усім учням, які прийняли участь у створені новорічних композицій, та сподіваємось на те, що і свої домівки вони прикрашатимуть такими композиціями, а не живими ялинками та соснами!
В рамках акції «Допоможемо пернатим друзям!» на малюнках школярів співали птахи. До участі у конкурсі запрошувались учні 5-8 класів Комунального закладу «Дніпрорудненська спеціалізована І-ІІІ ступенів школа «Талант», які не обмежувались в техніці виконання робіт. На конкурс було надано 59 робіт, які були представлені в двох номінаціях: «Екологічна листівка» та «Портрет птаха».
3 грудня відбулося нагородження переможців.В номінації «Екологічна листівка» перемогу здобули:
І місце – Гунько Валерій учень 6-А класу;
ІІ місце – Кудрова Катерина учениця 7-А класу;
ІІІ місце – Бавріна Валерія учениця 6-А класу.
В номінації «Портрет птаха» призові місця зайняли:
І місце Бойко Катерина учениця 8-Б класу;
ІІ місце Старчикова Анастасія учениця 6-А класу;
ІІІ місце розділили Бузейджи Валерія учениця 8-Б класу та Бортник Богдан учень 6-А класу.
Також були відзначені роботи десяти учасників: Мерлича Марка, Плотнікової Анни, Нестеренко Дар’ї, Івашкова Богдана, Школового Владислава, Андронової Ольги, Москвіної Діани, Замрій Дар’ї, Карнаух Вікторії та Самусенка Андрія.
Усі переможці були нагороджені почесними грамотами та призами.
Організаторами конкурсу виступили Національний природний парк «Великий Луг» та молодіжна громадська організація клуб «Білі Ворони».
Мета конкурсу – виховання шанобливого ставлення до природи та птахів, звернення уваги на проблеми навколишнього середовища рідного краю.
21 листопада працівниками Парку був проведений суботник на території лісосмуги урочища «Кам'яна балка». Всього вивезено 30 мішків побутових відходів.
Учні молодших класів Дніпрорудненської школи «Талант» змагалися у кращому виконанні малюнка на тему «Моя улюблена квітка».
Метою проведення даного заходу стало виховання у дітей любові та бережливого ставлення до природи, інтересу до охорони рідкісних видів рослин на території НПП «Великий Луг».
Конкурс проводився з 25 жовтня до 11 листопада. Діти із задоволенням взяли участь в конкурсі, який щорічно проводять фахівці сектору екологічної освіти та рекреації Національного природного парку «Великий Луг». До адміністрації Парку надійшли роботи 41 учня. Різноманітність зображених квітів показала обізнаність конкурсантів не тільки в типових але й рідкісних видах рослин, що зростають на території НПП «Великий Луг».
Серед представлених робіт визначено 5 переможців: учениця 1-го класу Цільо Дарья, учень 2-А класу Кузьменко Даніл, учні 3-го класу Іваніков В’ячеслав та Облещенко Діана, та учень 4-го класу Вакулюк Мстислав. Призери були нагороджені почесними грамотами Національного природного парку «Великий Луг» та приємними подарунками.
Роботи будуть представлені в приміщенні молодшого відділення школи «Талант» з 18 по 30 листопада.
15 листопада в рамках акції «Зелений паросток майбутнього» було проведено озеленення території Дніпрорудненського професійного ліцею. Організаторами заходу виступили НПП «Великий Луг» та адміністрація Дніпрорудненського професійного ліцею.
Ця акція проходить щорічно з метою озеленення прилеглих територій учбових, дошкільних закладів та організацій міста Дніпрорудного.
Співробітники сектору екологічної освіти та рекреації Національного природного парку «Великий Луг» разом зі студентами ліцею висаджували паростки клену. Загалом було висаджено десять дерев. Паростки дерев були безкоштовно надані Природоохоронним науково-дослідним відділенням «Панай» НПП «Великий Луг».
Ми дуже раді такому співробітництву та сподіваємося на те, що паростки приймуться і через декілька років ми будемо насолоджуватися затишком та красою цих чудових дерев.
26 жовтня була проведена акція «Чистий парк – чиста душа» організована спільними зусиллями НПП «Великий Луг» та молодіжної громадської організації «Білі Ворони».
Всього участь у акції прийняли 52 чоловіка. Серед них були співробітники Національного природного парку «Великий Луг», учні 6- А, 6-Б, 8-Б, 9-Б, 10 та 11 класів школи «Талант», ветерани і члени клубу «Білі Ворони». Після короткого привітання президента клубу Сергія Решетова всі учасники акції розділилися на чотири бригади, які очолили учні випускного 11-го класу Богдан Саєнко, Олександр Хлюпін, В’ячеслав Бортнік та Ілля Петровський; і рушили на прибирання території парку. За 1 годину ми зібрали 21 мішок побутових відходів, залишених нашими співгромадянами. На пам’ять нам залишилися фото на фоні зібраних відходів і відчуття причетності до благородної справи!
У школі "Талант" пройшов конкурс ікебан "Золота осінь". До участі в конкурсі були запрошені учні 6 –А, 6- Б, 8- Б та 9 -Б класів. На конкурс було представлено 20 робіт 19 учасників. Роботи були представлені у виставковому залі школи «Талант».
Суддівська колегія у складі співробітника НВП "Великий Луг" Ганни Дроздової та керівника гуртка "Білі Ворони" ЦДЮТ м. Дніпрорудного Жук Наталії визначила переможців конкурсу. 22 жовтня директор школи "Талант" Олена Василівна Здор вручила почесні грамоти учасникам і переможцям конкурсу. Заохочувальні премії отримали Діана Москвіна та Данила Папуча. Третє місце зайняв Антон Новаковський, друге місце – Олександр Денисенко. Переможцем і володарем першої премії став учень 8-Б класу, член клубу "Білі Ворони" Віталій Сидоренко.
Національний природний парк «Великий Луг» прийняв участь в святково-конкурсному заході під темою «Козацькому роду нема переводу!». Захід відбувався 11 жовтня в приміщенні Дніпрорудненської школи «Талант» в рамках 92 засідання молодіжної громадської організації клубу «Білі Ворони» і був присвячений святкуванню Покрови Божої Матері, Дня українського козацтва та 19 річниці клубу. Суддями цього заходу виступили провідний фахівець з рекреації НПП «Великий Луг» Дроздова Г.С. та керівник еколого-натуралістичного гуртка «Білі Ворони» Жук Н.С.
На початку засідання грошовими винагородами та номерами газети «Время и мы» були нагороджені переможці шкільного фотоконкурсу «В місто прийшла осінь». Туристськими піснями порадував член клубу «Білі Ворони» Олександр Стьопін. Інтегровані команди змагалися в брейн-рінзі «Чи ти знаєш добу козацтва?». Усі бажаючі змогли прийняти участь у вікторині «Прикмети Покрови», веселих іграх та конкурсах.Фіналом свята стало спільне поїдання бутербродів.
Всі учасники свята отримали солодкі призи та незабутні враження.
Національний природний парк «Великий Луг» в Малобілозерському дитячому садочку «Оленка» провів захід присвячений «Всесвітньому дню захисту тварин».
У рамках свята провели низку занять по формуванню у дітей уявлень про тварин: заняття з пізнавального розвитку «Тварини рідного краю», з мовленнєвого розвитку «Опиши тварину», на основі казки «Стрекоза і мурашка» показали зміну умов у різних середовищах проживання всіх живих істот.
Діти були задоволені, зацікавлені та приймали активну участь в ході занять.
Національний природний парк «Великий Луг» взяв активну участь у проведенні дня здоров'я. 13 вересня в с. Скельки до Дня здоров'я був проведений еколабіринт для учнів 2-10 класів Скелянської ЗОШ. Школярі повинні були пройти чотири станції лабіринту: «Туристичну», «Олімпійську», «Спортивну» та «Еколого-біологічну». Співробітники Національного парку організували та провели конкурси на «Еколого-біологічній» станції. Кожна станція розподілялась на три вікових рівня: 2–4, 5–7 та 8–11 класи. По одній команді з кожної вікової групи були нагороджені почесними грамотами Національного природного парку «Великий Луг» за найкращі результати показані під час проходження лабіринту.
Того ж дня була проведена перша осіння екскурсія по території Парку, а саме по туристичному маршруту «Сім Маяків». Відвідувачами маршруту стали учні 5-го класу Дніпрорудненської школи «Світоч». Завдяки сприятливим погоднім умовам діти змогли сповна насолодитись природою Великого Лугу.
27 вересня в початкових класах Дніпрорудненської школи «Талант» проведені спортивні змагання, а також лабіринт «День здоров’я» . Працівники Парку відповідали за одну зі станцій лабіринту, а саме за «Еколого-біологічну станцію».
У вересні кожного року, країни, що приєдналися до Європейської культурної конвенції, святкують Дні Європейської Спадщини.
Національний природний парк «Великий Луг» проводить відкриту для відвідування виставку на тему: «Природні Заповідники України - спадщина для нащадків», яка буде проходити в міській бібліотеці з 9 по 15 вересня та бібліотеці сімейного дозвілля з 16 по 22 вересня. Будуть представлені фотоматеріали природи Національного природного парку «Великий Луг», а також літературні видання, присвячені збереженню та відновленню природного фонду України та території національного парку. НПП «Великий Луг» запрошує всіх бажаючих.
На території турбази «Лиса гора» за ініціативою президента клубу «Білі Ворони» Сергія Решетова 28-31 серпня був проведений семінар лідерів ЕкоНГО України. Тема семінару «Вектори виживання і розвитку ЕкоНГО, що працюють з дітьми та молоддю в реаліях нинішньої ситуації». На запрошення відгукнулися Ірина та Віталій Вихристюк (Організація «Відродження» м. Татарбунари), Олександр та Олена Патаман (Козацька спеціалізована дружина "Січ" м. Запоріжжя) та екогрупа «Печеніги» м. Харкова на чолі зі своїм керівником Шапаренко Сергієм.
На круглому столі учасники вислухали доповідь президента клубу і провідного фахівця з рекреації НПП «Великий Луг» Ганни Дроздової. В обговоренні проблеми подальшої роботи екологічних організацій, що працюють з дітьми та молоддю, було сформовано три головних напрямки. Ірина Вихристюк акцентувала увагу на психологічному аспекті екопросвіти, Марина Кривохижина (Екогрупа «Печеніги») аргументовано доводила важливість екопросвіти для вибору майбутньої професії роботи в структурі природно-заповідного фонду України. Сергій Балобін («Печеніги») відстоював значущість Інтернет-ресурсів для консолідації та інтеграції зусиль ЕкоНГО. Олександр Патаман наводив приклади радикального вирішення екологічних проблем та участь у такій роботі шкільної молоді. Лідер «Печенігів» Сергій Шапаренко конкретизував і узагальнив виступи.
Всі доповідачі високо оцінили спільну роботу клубу «Білі Ворони» та НПП «Великий Луг» в області екопросвіти і ековиховання. До речі, фестиваль «Козацькі розваги» визнано унікальним прикладом такої співпраці. За словами Шапаренко Сергія, екологічні організації частіше воюють з національними парками та їх директорами, ми ж подаємо відмінний приклад взаємовигідного співробітництва.
*ЕкоНГО – екологічні неурядові громадські організації.
17 серпня пройшов щорічний фестиваль "Козацькі розваги".
Більш детально про фестиваль можна подивитися в розділі екоосвіта.
20 липня нашому рідному місту Дніпрорудному виповнилося 52 роки. В цьому році до Дня міста співробітники бібліотеки сімейного читання спільно з фахівцями НПП "Великий Луг" та молодіжною громадською організацією клубом "Білі Ворони" організували та провели бібліоквест на тему «Відкрий для себе рідне місто».
Участь у змаганні приймало чотири команди: «Веселкові поні», «Яструби», «Борюсики» (представники громадської молодіжної організації «Білі Ворони»); «Неперевершені» (команда бібліотеки сімейного читання).
Квест проводився по принципу екологічного лабіринту, і включав у себе проходження командами семи станцій, на яких учасники команд повинні були відповідати на питання або виконувати завдання.
За результатами змагання перше місце зайняла команда дівчат «Неперевершені», друге місце поділили «Яструби» і «Борюсики», а третє місце посіла команда «Веселкові поні». Всі команди були нагороджені грамотами та солодкими призами.
На території національного природного парку «Великий Луг» 13 липня 2013 року, при проведенні планових обліків птахів, на островах Великі та Малі Кучугури, був знайдений на гніздуванні Косар Platalea leucorodia L. Цей вид рідкісний для регіону та занесений до Червоної книги України. Пара загніздилася на стовбурі сухої тополі в заплавному лісі, в гнізді одне пташеня. На території парку вид знайдений вперше і його гніздування в регіоні раніше не спостерігалося.
Знахідка є надзвичайно цінною та свідчить про успішність діяльності національного природного парку «Великий луг», як природоохоронної та науково-дослідної установи.
У День Дніпра, який традиційно відзначається в першу суботу липня, Національним природним парком «Великий Луг» проводилася акція «Чистий Берег».
Активну участь в акції взяли Запорізька гідрогеолого-меліоративна експедиція, представники Запорізького обласного управління водних ресурсів та Придніпровське міжрайонне управління водного господарства. В ході акції зібрали понад 1 тонни сміття в прибережній зоні Каховського водосховища, роздали мешканцям міста Дніпрорудне листівки, присвячені Дню Дніпра.
Сьомий рік поспіль працівники національного природного парку «Великий Луг» організовують змагання з літньої ловлі риби на поплавочну вудочку «Золотий гачок», яке в цьому році присвячується Дню працівника природно-заповідної справи.
Чоловіки здавна займалися добуванням їжі природним шляхом, а тепер, коли добування їжі зводиться до походу в магазин або на ринок, коріння дають про себе знати. Багато любителів активного відпочинку намагаються не упускати будь-якої можливості для того щоб виїхати з друзями на рибалку. Тому змагання з ловлі риби для жителів Василівського району є бажаним та довгоочікуваним. Втішає те, що з кожним роком охочих прийняти участь у змаганні зростає, населення все більш цікавиться місцевими традиціями природокористування (рибальства).
Так, після ранкової реєстрації учасників на Маячанському ставку, жеребкування, урочистого шикування, розпочалися самі змагання, які тривали три години, згідно «Правил спортивного рибальства на Україні». Ловля риби дозволялася лише з берега одною поплавочною вудкою на один гачок. В особистих змаганнях приймали участь всі бажаючі мешканці міста і району, незалежно від віку та місця проживання. По завершені змагань визначилася трійка призерів.
Після офіційної частини рибалки-аматори спілкувалися між собою, куштуючи юшку з риби. Учасники змагань ще довго за столом біля ставка обговорювали яскраві моменти цього дня, рибальські проблеми, розповідали різні цікаві історії, що трапилися з ними в житті під час відпочинку з вудкою. Організатори свята подякували всім учасникам за чудову компанію, веселе спілкування та гарний настрій. Отож, шановні рибалки, ні хвоста Вам, ні луски, а тільки удачі у подальших рибальських змаганнях!
Постійну спонсорську підтримку «Золотого гачка» забезпечує Ковальчук Вікентій Павлович (магазин «Рибачок» м. Дніпрорудне).
В квітні був проведений конкурс на кращу фотографію Великого Лугу.
В березні Національний Природний парк "Великий Луг" оголосив початок фотоконкурсу "Природа Великого Лугу". До участі запрошувались учні шкіл м. Дніпрорудного, с. Мала Білозерка, с. Скельки, с. Балки. Головним критерієм по вибору робіт було те, що вони повинні зображати пейзажі НПП «Великий Луг». Усього прийняли участь 17 школярів, які надали на конкурс близько 100 фотографій. Після складного вибору, адміністрація Парку все ж обрала найкращі пейзажі.
І місце зайняла учениця 11 класу Дніпрорудненської Спеціалізованої школи "Талант" Чумаченко Марія.
ІІ місце зайняла учениця 10 класу Скельківської ЗОШ І-ІІІ ступеню Грінченко Аліна.
ІІІ місце зайняла учениця 9 класу Малобілозерської ЗОШ І-ІІ ступеню Шило Оксана.
Також суддівська колегія відзначила роботу учня 7 класу Балківської ЗОШ І-ІІ ступенів Землянко Сергія, який отримав приз глядацьких симпатій.
Переможці були нагороджені почесними грамотами та призами. Усі конкурсанти, що не зайняли призових місць отримали заохочувальні грамоти за участь у конкурсі.
20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (International Day for Biological Diversity).
Починаючи з 1994 року і до 2000 року Міжнародний день біорізноманіття відзначався 29 грудня. Зміна дати святкування Міжнародного дня біорізноманіття на двадцять друге травня відбулася за рекомендацією П’ятої Конференції Сторін Конвенції про біологічне різноманіття (Найробі (Кенія), 2000 рік), з метою залучення ще більшої уваги до проблем біорізноманіття та підвищення обізнаності населення планети з цих питань, поглиблення розуміння питань біорізноманіття та підвищення їх усвідомлення.
Щорічне святкування Міжнародного дня біологічного різноманіття - чудова можливість ще раз згадати про необхідність збереження залишків дикої природи та створення рекреаційного фонду, усвідомивши відповідальність за спадщину для нинішніх та прийдешніх поколінь жителів України.
Національний природний парк "Великий Луг" запрошує всіх любителів літньої ловлі риби на вудку взяти участь у змаганні "Золотий гачок"!
Яке проходитиме 7 червня на території Маячанського ставка.
Початок змагання о 8 00.
Всім бажаючим взяти участь у конкурсі звертатися за адресою: м. Дніпрорудне, вул. Зелена 3; або по телефону 6-65-78.
Заявки на участь приймаються до 1 червня.
Ми чекаємо на Вас!!!
Про встановлення весняно-літньої заборони на лов риби та інших водних біоресурсів
Інспектори з охорони природно-заповідного фонду НПП «Великий Луг» у складі оперативних груп по боротьбі з браконьєрством на акваторії Каховського водосховища та внутрішніх водойм архіпелагу «Великі та малі Кучугури» здійснюють постійний контроль за використанням водних живих ресурсів (в тому числі, за проведенням контрольних, науково-дослідних та науково-промислових ловів) та недопущенням проведення гідронамивних та будь-яких будівельних робіт на водоймах та у прибережно-захисних смугах на території НПП «Великий Луг».
Для збереження рибних запасів, забезпечення розмноження риби служба державної охорони НПП «Великий Луг» в період нересту забезпечує жорсткий контроль за визначеними місцями заборони – внутрішні водойми островів Великі та Малі Кучугури і 3-х кілометрова зона, прилегла до островів. За місцями нерестилищ та іншою територією було встановлено цілодобовий нагляд та охорону. Заборона триватиме з 10 квітня 2013 року до 18 червня 2013 року.
В період нересту дозволяється любительський та спортивний лов з берега однією вудкою з одним гачком і спінінгом, але за межами нерестовищ встановлених органами рибоохорони, а також усіх балок і заток, заростей очерету.
Також забороняється використання громадянами маломірних суден і суден з підвісними двигунами в період весняної заборони, крім уповноважених органів. Дана заборона викликана забезпеченням тиші на водоймах і сприятливих умов для нересту риб.
В зв’язку з настанням теплої посушливої погоди багато людей вирушає відпочивати на територію природно-заповідного фонду, що сильно підвищує вірогідність виникнення пожеж в лісових та степових насадженнях внаслідок розкладання вогнищ, паління тощо.
Природоохоронною пожежною станцією НПП «Великий Луг» в 2013 році проведено перевірку місць відпочинку жителів населених пунктів які межують з територією природно-заповідного фонду.
Більшість лісових та польових пожеж виникає через необережне поводження людей з вогнем.
Перебуваючи в лісі чи полі необхідно пам'ятати, що цілком реальна небезпека виникнення пожежі навіть від невеликого джерела вогню, особливо в суху, теплу і вітряну погоду. При виявленні вогню в лісі, полі – головне завдання – не дати пожежі набрати силу і поширитися. У тих випадках, коли Ви бачите, що самостійно вогонь загасити не вдасться, необхідно без зволікання повідомити про пожежу в пожежну охорону за телефоном «101». При гасінні загорання в лісі, полі найпоширенішим способом є прибивання вогню на кромці пожежі. Для прибивання використовуються зелені гілки. Ефективно закидання кромки пожежі ґрунтом, охолоджуючим гарячі матеріали і позбавляють їх доступу повітря.
12 травня відзначався Всесвітній день мігруючих птахів.
Всесвітній день мігруючих птахів (ВДМП) – це щорічна кампанія з підвищення рівня інформованості з метою збереження мігруючих птахів та середовища їх проживання по всьому світу, збереження культурних взаємозв'язків між людьми і мігруючими птахами, а також важливих економічних та екологічних переваг, які вони приносять суспільству. Кампанія організована в 2006 році на основі двох міжнародних договорів щодо збереження дикої природи – Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин (CMS) та Угоди з охорони афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів (AEWA) під егідою Програми Організації Об'єднаних Націй з навколишнього середовища ( UNEP).
Всесвітній день перелітних птахів також проходить за підтримки зростаючого числа партнерів.
Наприкінці другого тижня травня щоб відсвяткувати ВДМП, люди у всьому світі проводять публічні заходи, такі як фестивалі птахів, освітні програми та екскурсії зі спостереженням за птахами.
Перелітні птахи з'єднують всі сторони світу і майже всі середовища існування в світу по шляху своєї міграції. ВДМП є глобальним явищем, що об’єднує весь світ, і в його святкуванні беруть участь організації, уряди і віддані своїй справі люди для захисту та збереженню мігруючих птахів для майбутніх поколінь.
Відзначали День Довкілля.
19 квітня 2013 року у парку «Дружба» за ініціативи Національного природного парку «Великий Луг», відбувся суботник, присвячений Дню Довкілля. На заклик НПП «Великий Луг» відгукнулися: Управління каналів ПРЗС, Запорізька гідрогеолого-меліоративна експедиція, Придніпровське міжрайонне управління водного господарства, Дніпрорудненська гімназія «Софія» учні 8-х класів, Дніпрорудненська спеціалізована школа «Світоч» учні 7 класів та жителі міста. У ході Дня Довкілля було упорядковано до 5,2 га площі парку, ліквідовані несанкціоновані сміттєзвалища, зібране і вивезене сміття, сухе листя (12 метрів кубічних), оформлені та впорядковані клумби, побілено бордюри, пофарбовано лавочки для відпочинку вздовж алей, паралельно розвішували листівки з закликом не смітити. Усього заходом охоплено 89 чоловік.
Учні 3-А класу Дніпрорудненської гімназії «Софія» до Дня довкілля намалювали малюнки, які показують шанобливе ставлення дітей до навколишнього середовища.
А учні 8-х та 9-х класів Дніпрорудненської спеціалізованої школи «Світоч» на суботник прийшли з екологічними плакатами.
НПП «Великий Луг» хотів би висловити слова подяки на адресу тих, хто взяв активну участь у суботнику. Дякуємо за Ваш вклад у благоустрій нашого парку!
6 та 19 квітня проведена спільна акція екологічної дії «Чистий берег» з співробітниками Запорізької гідрогеологічної меліоративної експедиції та молодіжною громадською організацією «Білі Ворони». Також прийняли участь волонтери, учні 5-х, 6-х, 7-х та 11-х класів школи «Талант». Загалом прийняло участь 46 чоловік. Було проведено два широкомасштабних виходи на узбережжя Каховського водосховища, з метою прибирання прибережної зони (3 км) від побутового сміття, залишеного відпочиваючими. В ході акції було зібрано та вивезено 12 метрів кубічних побутових відходів. Ми вдячні усім, хто прийняв участь у акції!
18 квітня пройшла акція «За чисте довкілля» спільно з представниками міської ради. Також приймали участь студенти, підприємці, працівники лікарні, магазина «Сільпо», кафе «Деліс», учасники клубу «Діти войни» та просто жителі міста. Загалом прийняло участь понад 50 чол. Прибирали побутове сміття території лісосмуги по вул. Нижня. Побутових відходів було зібрано 200 мішків по 120 літрів, це два вивезених ЗІЛА
13 квітня 2013 проведені Василівські міжрайонні випробування лягавих собак по польовій дичині. Захід традиційно проходив на території рекреаційної зони НПП «Великий Луг» ПОНДВ «Білозірка». Лягаві собаки випробовувалися по фазанові і куріпці, для перевірки реакції на постріл використовувався стартовий пістолет, так що жодна птиця не постраждала!
Національний природний парк «Великий Луг» прийняв участь у XI Спеціалізованій міжрегіональній виставці "Відпочинок. Туризм. Курорт-2013", яка пройшла з 11 по 13 квітня 2013 року за сприяння Запорізької обласної державної адміністрації у Запорізькому Експоцентрі „Козак-Палац".
На території виставочного центру розмістились різні наметові містечка: туристичної привабливості, сільського відпочинку, народних ремесел, сервісного обслуговування, народної творчості. Цей масштабний проект реалізовано з метою висвітлення туристично-рекреаційного потенціалу України та створення можливості безпосередньо ознайомитися з найпривабливішими туристичними місцями. На виставці можна було ознайомитися з туристичним потенціалом та народними традиціями районів Запорізької, а також Київської, Тернопільської, Івано-Франківської областей.
Співробітники парку прийняли участь в семінарі «Актуальні питання та перспективи розвитку туристичної сфери і екскурсійного обслуговування», який проходив в рамках виставки. Також змогли побачити туристичні принади Запорізького краю під час прес-туру «Від запорозьких чайок до січових літаків» з відвідуванням Національного заповідника «Хортиця», переглядом показового виступу запорозьких козаків та ознайомленням з Музеєм техніки Богуслаєва, який демонструє велич та могутність українського авіабудування.
В рамках кампанії «Увага, первоцвіти!» проводились рейди по виявленню фактів незаконної торгівлі первоцвітами у місцях можливого продажу ефемероїдів (ринки міста та центральні вулиці) 14, 23 лютого та 7, 8 березня. У рейдах взяли участь співробітники сектору екологічної освіти та рекреації, працівники служби державної охорони НПП «Великий Луг», керівник еколого-натуралістичного гуртка «Білі Ворони» та члени клубу «Білі Ворони» - учні 6-11 еколого-географічних класів школи «Талант». Жодного випадку торгівлі ефемероїдами в м. Дніпрорудному Запорізької області в ці дні не було.
Також 19 березня з учнями 5-го класу школи «Талант» був здійснений вихід на територію НПП «Великий Луг» в урочище «Великий Луг» з метою виявлення місць зростання та чисельності ранньоквітучих весняних квітів.
МІЖНАРОДНИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ФОРУМ "ДОВКІЛЛЯ ДЛЯ УКРАЇНИ"
23-25 квітня 2013 року у Києві проходитиме Міжнародний екологічний форум "Довкілля для України". Метою форуму є інтеграція стратегії "зеленої" економіки в суспільно-політичне, економічне та соціальне життя України для забезпечення збалансованого (сталого) розвитку держави, співпраця органів державної влади,місцевого самоврядування, громадських організацій, науки, бізнесу в розв’язанні екологічних проблем, впровадження "чистих", ресурсо- та енергоефективних технологій в усіх галузях економіки, екологічно збалансованої системи природокористування і збереження екосистем, гарантування екологічної безпеки для здоров’я та життя населення, а також міжнародне співробітництво та розроблення рекомендацій для комплексної охорони довкілля.
Однією з основних подій Форуму-2013 стане VI Міжнародна виставка «Довкілля 2013», яка включає такі тематичні розділи: Екологічна політика та менеджмент; Екологічні технології та моніторинг; Управління відходами, утилізація та переробка; Охорона атмосферного повітря; Альтернативна енергетика та біопаливо; Органічне землеробство та екологічно чисті продукти; Вода – екологія та технології; Ліси та збалансоване лісокористування; Екологічно чисте житло – чисте місто України; Здоров'я, рекреація, туризм; Екологічна освіта та наука; Ядерна та радіаційна безпека; Військова екологія.
Натиснувши на зображення, Ви можете перейти на сторінку форуму "Довкілля для України"
Сайт форуму www.group-expo.com
Національний природний парк «Великий Луг» святкує свій 7 рік народження.
Хочеться відзначити роботу всіх, хто працює на благо установи та тих, хто вболіває за його майбутнє. Подальших творчих успіхів та нових здобутків у благородній та величній справі – збереження біорізноманіття природи!
Національний природний парк «Великий Луг» спільно з молодіжною громадською організацією клуб "Білі Ворони" проводить кампанію "Увага, первоцвіти!". В рамках кампанії було проведено соціологічне опитування серед жителів міста Дніпрорудного.
Серед 478 опитаних жителів міста 206 (43,09%) будуть дарува-ти/приймуть первоцвіти, не зважаючи на те, що вони занесені в Червону Книгу України. 234 (48,95%) не будуть дарувати/не приймуть первоцвіти, радше замінять їх іншими квітами. 16 (3,35%) приймуть квіти із ввічливості, хоча й не схвалюють їх продажу. 16 (3,35%) не визначилися з відповіддю. 6 (1,26%) надали некоректні відповіді.
Нагадуємо Вам, що законодавством України встановлена відповідальність за незаконний збір та продаж первоцвітів, зокрема згідно ст. 90 Адміністративного кодексу України штраф за збір, транспортування, продаж та купівлю первоцвітів складає від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Національний природний парк та молодіжна громадська організація клуб "Білі Ворони" закликають Вас – давайте збережемо ці тендітні ранньовесняні дикоростучі рослини, давайте дарувати букети тільки декоративних квітів!
У 2013 році за пропозицією Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болтних угідь відзначається під девізом "Водно-болтні угіддя зберігають воду".
НПП «Великий Луг» прийняв участь в Міжнародній науково-практичній конференції «Методи і технології стратегічного планування розвитку територій. Розвиток системи управління водно-болотними угіддями міжнародного значення в Україні», яка відбулася 1 лютого 2013 року в Міністерстві екології та природних ресурсів України. На секційному засіданні «Проблеми та перспективи розвитку системи управління водно-болотних угідь міжнародного значення в Україні» старший науковий співробітник Бусел. В.А. виступив з доповіддю «Стан популяції водоплавних птахів водно-болотних угідь Національного природного парку «Великий Луг».
Щорічно 2 лютого святкується Міжнародний день водно-болотних угідь.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2011 року №895-р «Про погодження надання водно-болотних угідь міжнародного значення» до Списку були включені водно-болотні угіддя міжнародного значення, такі як: архіпелаг «Великі і Малі Кучугури» та заплава «Сім Маяків», які знаходяться на території Національного природного парку «Великий Луг».
Працівники Парку закликають всіх, хто цінує землю, на якій ми живемо, хто розуміє, що нищення природи залишить без майбутнього український народ – оберігати ті унікальні природні комплекси, які залишені нам у спадок.
«Допоможемо пернатому другу» під такою назвою у ці морозні зимові дні продовжується екологічна акція, оголошена у грудні минулого року Національним природним парком «Великий Луг».
Щотижня здійснюються виходи по підкормці птахів. 21 січня учні 3-го класу Дніпрорудненської гімназії «Софія» приєдналися до нашої акції. Учні змайстрували годівнички, а також підготували малюнки на тему «Пернаті друзі». Після бесіди з класом, учні спільно зі співробітниками НПП «Великий Луг» розвішували годівнички на присадибній ділянці школи та розсипали корм.
Вдячні вчителям, які підтримують наші акції та спонукають дітей до участі в них.
Птахи чекають на вашу допомогу та віддячать вам своїм милозвучним співом.