Екоосвіта
|
Еколого-освітня діяльність та природоохоронна пропаганда це одні з найважливіших завдань Національного природного парку «Великий Луг», виконання яких головним чином забезпечується завдяки функціонуванню сектору екологічної освіти та рекреації, як структурного підрозділу Національного природного парку.
Метою освітньо-виховної діяльності організацій природно-заповідного фонду України є формування нових етичних стосунків людини з природою, сприяння сталому розвитку суспільства та природи, формування екологічної свідомості та екологічної культури всіх верств населення, виховання розуміння сучасних екологічних та природоохоронних проблем та сприяння вирішенню їх на регіональному та державному рівнях, підтримка природно-заповідної справи широкими верствами населення як необхідної умови виконання ними своїх природоохоронних функцій.
З часу створення НПП «Великий Луг» налагоджена тісна співпраця з центрами дитячої творчості, загальноосвітніми закладами, громадськими організаціями. Щороку організовуються та проводиться більше 20 заходів на екологічну тематику:
- конкурси творчих робіт «Друге життя речей», «Новорічна композиція», конкурси малюнків «Моя улюблена квітка», «Пернаті друзі», фотоконкурс «Природа Великого Лугу» (створення дітьми ікебан та композицій з природного матеріалу; фотографій екологічної тематики, малюнків);
- екологічні акції «Збережемо лісову красуню!», «Увага, першоцвіти!», «Допоможемо пернатому другу!», «Зустрічаємо птахів», «Чисті джерела», «Дім для птаха», «Зелений паросток майбутнього», «Чистий берег»;
- святкові заходи «Козацькі розваги», «День Землі», «День Довкілля», «День Дніпра»;
- Всесвітній День водно-болотних угідь, Міжнародний день збереження Біологічного біорізноманіття, Всесвітній день дикої природи, Всесвітній день мігруючих птахів, Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Кожного року НПП «Великий Луг» проводить заходи спрямовані на відродження місцевих традицій природокористування та відновлення осередків місцевих художніх промислів. Прикладом є змагання з літньої ловлі риби на поплавочну вудочку «Золотий гачок». Метою змагань є популяризації цього виду риболовного спорту; виявлення сильніших учасників, обмін досвідом спортивної роботи в організаціях і серед спортсменів та пропаганда екологічної освіти. З метою відродження історико-культурних та господарських традицій, духовності українського народу шляхом залучення широких верств населення до занять фізичною культурою та спортом проводиться фестиваль «Козацькі розваги». Науковими співробітниками та фахівцями Сектору екологічної освіти та рекреації постіно проводяться ековиховні лекції для учнів району.
|