Новини НПП "Великий Луг"

Архів новин

2010 рік

2011 рік

2012 рік

2013 рік

2014 рік

2015 рік

2016 рік

2017 рік

В лютому пройшов фотоконкурс «Зимові мотиви». На конкурс було подано 378 фоторобіт (пейзажі та портретні фотографії) 31 автора. Учасники були поділені на дві вікові групи. Усі учасники конкурсу нагороджені почесними грамотами та солодкими призами.

Молодша вікова група:

І місце Якимов Микита учень 6-Б клас Дніпрорудненської школи «Талант».

ІІ місце Цибрик Богдан (Якутія).

ІІІ місце Титова Анастасія 8-А клас Дніпрорудненської школи «Талант».

Симпатії Щербакова Анастасія 6-Б клас Дніпрорудненської школи «Талант», Владимирова Надія 9-Б клас Дніпрорудненської гімназії «Софія».

Старша вікова група:

І місце Новіков Валентин (Швейцарія).

ІІ місце Владимирова Альона Володимирівна.

ІІІ місце Єрьоменко Андрій.

Суддівські симпатії: Жук Наталія, Горулько Тетяна.


В січні пройшов конкурс малюнків «У місто прийшла зима». До участі в конкурсі запрошувались учні шкіл міста Дніпрорудне.

І місце Бурлака Дар’я 11-А клас школи «Талант».

ІІ місце Вахрамєєв Михайло 6-Б клас школи «Талант», Владимирова Надія 9-Б гімназія «Софія».

ІІІ місце Духонченко Ольга, Зубарева Катерина та Сорочан Дмитро 10-А клас школи «Талант».

Приз суддівських симпатій Веклич Єва та Рудь Олександр 6-Б клас школи «Талант».

Усі призери нагороджені почесними грамотами та солодкими призами.


Національному природному парку "Великий Луг" виповнилося 12 років

Мій рідний край – моя земля!

Діброви, ліси, гаї, поля,

Широка річка і луги –

Усе таке прекрасне навкруги.

Безкраї, запашні степи,

Високе небо синє-синє,

В повітрі лине аромат

Ледь гіркуватої полині.

Стрункий високий очерет,

Мов огорожа біля ставу,

І радісні птахи виводять пірует

На волі, піснями привертаючи увагу.

Ранкове сонечко встає,

І промені встилає вже на воду,

Пихата чапля ледь бреде,

Милуючись на власну вроду.

А далі, тільки оком кинь,

«Великий Луг» простягся попід сонцем,

Зриваючись у неба синь

Десь за межею горизонта.

Афанасьєва Юлія

11 клас КЗ «Василівська загальноосвітня І-ІІІ ступенів школа №1» ВРР ЗО


В рамках відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь фахівці Національного природного парку «Великий Луг» провели ряд заходів.

2 лютого на базі Дніпрорудненської бібліотеки сімейного читання був проведений круглий стіл на тему «Збереження та раціональне використання водно-болотних угідь як засіб досягнення сталого розвитку» під час якого розглядалась роль територій ВБУ НПП «Великий Луг» для збалансованого розвитку міст  та сіл. 

Того ж дня для учнів 4-го класу Дніпрорудненської школи «Талант» була проведена лекція-презентація «Водно-болотні угіддя НПП «Великий Луг», під час якої вони ознайомились з територіями ВБУ Парку, їх значенням для регіону та країни в цілому, а також важливістю збереження цих територій.

Впродовж місяця в приміщенні Дніпрорудненської бібліотеки сімейного читання працюватиме експозиція, на якій представлена тематична література та буклети присвячені ВБУ.

9 лютого на базі Василівської загальноосвітньої I-III ступенів школи №1, за ініціативою НПП «Великий Луг» спільно з Василівською районною радою та Василівською райдержадміністрацією відбулося відкриття куточку природи нашого краю. Захід був присвячений відзначенню Міжнародного дня водно-болотних угідь та 12 річниці створення НПП «Великий Луг».

На захід завітали голова Василівської райдержадміністрації Валерій Кошеленко, заступник голови Василівської районної ради Андрій Дашковський, Василівський міський голова Людмила Цибульняк, в.о. начальника відділу культури і туризму Наталія Калініна, директор НПП «Великий луг» Йосипенко Тамара Дмитрівна, завідувач інформаційно-туристичного відділу Єлизавета Брезіна, науковці і фахівці НПП «Великий Луг», учні школи.

Директор НПП «Великий луг» Йосипенко Тамара Дмитрівна в своїй промові зазначила про те що Секретаріат Рамсарської конвенції повідомив про включення водно-болотних угідь Націоального природного парку «Великий Луг» «Архіпелаг Великі і Малі Кучугури» та «Заплава Сім маяків», до переліку водно-болотних угідь міжнародного значення.

В приміщенні куточка природи розміщені інформаційні стенди, опудала птахів та звірів, колекції метеликів, молюсків, пташиних гнізд та яєць, гербарій а також насіння та зрізі дерев нашого регіону.


11 січня – День заповідників і національних парків

День заповідників і національних парків у світі почали вперше відзначати в 1997 році з ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи.

Перший заповідник на території сучасної України був створений у 1886 році українським природознавцем Володимиром Дідушицьким. Це, до речі, був і перший заповідник в Європі, який являв собою природний резерват площею 22,4 га поблизу с. Пеняки (нині Бродівський район Львівської області) та одержав назву «Пам’ятка Пеняцька».

У 1992 році вперше була сформована чiтка правова база заповiдання у виглядi Закону України «Про природно-заповiдний фонд України». У преамбулi Закону записано: «Природно-заповiдний фонд становлять дiлянки сушi i водного простору, природнi комплекси та об’єкти яких мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреацiйну та iншу цiннiсть i видiленi з метою збереження природної рiзноманiтностi ландшафтiв, генофонду тваринного i рослинного свiту, пiдтримання загального екологiчного балансу та забезпечення фонового монiторингу навколишнього природного середовища».

1 грудня 2008 року Президент України видав Указ № 1129/2008 «Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів». У 2009 році було значно розширено межi територiй і створено нові нацiональні природні парки та iнші природно-заповiдні об’єкти. 18 серпня 2009 року Президент України підписав Указ «Про день працівника природно-заповідної справи», який щороку відзначають 7 липня.

Сьогодні Україна активно працює над розширенням територій природно-заповідного фонду. За минулий рік Уряд ухвалив рішення про розширення території двох національних природних парків загальною площею майже 5 тис. га, а також підтримав створення гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Приморський», який охоплює прибережну акваторію Азовського моря загальною площею 13 тис. 115 га. Важливим цьогорічним досягненням в природно-заповідній справі стало включення Комітетом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 9 ділянок букових пралісів та старовікових лісів України до складу об’єкту Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Європи. До того ж вже підготовлено пакет документів для розширення територій 6 національних природних парків.


Вийшов новий номер газети НПП "Великий Луг". Випуск №29