Новини НПП "Великий Луг"

Архів новин

2010 рік 2011 рік 2012 рік 2013 рік 2

014 рік 2015 рік

2016 рік 2017 рік 2018 рік 2019 рік 2020 рік 2021 рік

2022 рік



 Вишиванка єднає українців з усього світу, зігріває серця та душі теплом! Це наша особливість і невід'ємна частина культури! Нехай це свято об'єднає українців у кожному куточку планети.

1_5


У другу суботу травня відзначається Всесвітній день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day).

Частина птахів щороку мігрує з півночі на південь і повертається назад. Завдяки діяльності мігруючих птахів підтримується баланс екосистеми в цілому. Міграція птахів, є одним із індикаторів біорізноманіття, здоров'я екосистеми, змін клімату.

Багато хто думає, що з настанням зими птахи відправляються в теплі краї, оскільки їм стає холодно. Але така думка є помилковою. Більшість птахів під пір’ям мають щільну пухову подушку, яка зігріває їх навіть при мінусовій температурі. Основною причиною міграції є відсутність достатньої кількості їжі. Взимку зникає більшість комах, ягід і плодів, які використовуються в якості їжі. Це змушує їх перебиратися на інше місце.

Птахи відіграють важливу роль у природі та житті людини. 

Отже, давайте пам’ятати!  Охороняючи пернатих друзів та їх середовища існування,  ми робимо великий внесок у збереження біорізноманіття, яке є основою для життя людства.

000451


8 травня для України – це день пам'яті та скорботи за загиблими під час Другої світової війни, а також день перемоги над нацизмом. Цей день є символом національної єдності та патріотизму, коли ми пам'ятаємо подвиги наших героїв, які боролися за свободу та незалежність України.

1_3


00011118


Вітаємо з Вербною неділею! 

Нехай гілки верби проженуть негаразди та печалі, нехай сили вистачить, щоб подолати будь-які перешкоди на шляху!

00011117


День Землі - це свято, яке відзначається щороку 22 квітня з метою підвищення уваги до проблем екології та збереження навколишнього середовища. Цей день є нагадуванням про важливість збереження природи для майбутніх поколінь.

День Землі нагадує нам, що ми всі живемо на одній планеті та маємо спільну відповідальність за її долю. Це час для об'єднання зусиль усіх громадян світу на користь нашої Землі.

День Землі - це нагадування про те, що кожен з нас може зробити світ кращим місцем, починаючи з дрібниць.

00011116


День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно указу Президента України «Про День довкілля». Свято було задумано на честь Стокгольмської конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху, оскільки цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором і ідеологом всесвітнього Дня довкілля.

Головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.

Щорічно влада, громадські організації, екологи закликають українців та всіх, хто піклується про природу, взяти участь у квітневому суботнику, висадці дерев, наведенні порядку на вулицях, у парках і скверах, озелененні територій, збиранні сміття, а також проведенні різних конференцій та лекцій, які підвищують усвідомленість населення в екологічних і природоохоронних питаннях.

Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю папірця до величезних сміттєзвалищ.

Долучитися до дня довкілля просто, іноді достатньо і невеликого кроку, що матиме великий вплив на стан довкілля. Кожен повинен розуміти, що чистота залежить від нього самого . Зроби довкілля чистим - прибери навколо себе! 

Чистота нашої землі – у наших руках! Зберегти красу природи, сприяти її оновленню – завдання кожної людини.

318331891_514562567375436_6003020265838140896_n__1_


Співробітники НПП "Великий Луг" приєдналися до ЗАПОРІЖЖЯ TOLOKA FESTEVAL 2.0  в команду БФ "ХЕППІ КІДС". Разом зібрали 35 мішків сміття. Допоможемо зберегти чистоту та красу природи разом!

00011115__1_


Час активності кліщів

Активність кліщів в певні сезони року, створює велику кількість проблем і незручностей. Найстрашніше, що від цих паразитів можна заразитися серйозними захворюваннями, які не завжди легко вилікувати. Наприклад: енцефаліт, хвороба Лайма. Для того щоб запобігти подібним наслідкам, потрібно чітко знати про популярні місця скупчення кліщів і намагатися уникати їх під час піку.

Період найбільшої активності кліщів

Відповісти однозначно, в яку пору року кліщі найбільш небезпечні неможливо, так як активність цих паразитів залежить від температури і вологості. Можна виділити лише приблизний період, коли їх найбільше - теплі дні травня-червня. У ці дні температура ґрунту стає вище 5-7 градусів, а вологість досягає 80% відсотків, саме такі умови є ідеальними для розмноження кліщів. Другий період активності кліщів припадає на кінець серпня початок вересня. Цей період більш характерні для собачих кліщів, які людей майже ніколи не кусає, але повністю розслаблятися не варто.

В який час доби активні кліщі?

Однозначно відповісти на це питання дуже складно, так як ці комахи орієнтуються не на час дня і ночі, а на зміну погоди. Уважніше за все необхідно стежити за температурою, так як напад кліщів фіксують від 7 до 22 градусів Цельсія. У більш жаркі дні кліщі не люблять виповзати зі своїх укриттів. Час активності кліщів припадає на періоди перед дощем, в похмуру погоду, коли повітря стає найбільш вологим. Також висока ймовірність нападу є періоди раннього ранку (до 8-9 годин) і пізній вечір (після 7-10 годин).

Спосіб визначення періодів активності кліщів.

Кліщ, як і багато інших комах, розвивається в кілька етапів, тому в деякі роки активність цих паразитів зашкалює, їх називають «рік кліща». Існує три періоди розвитку кліща. Спочатку з'являється личинка, яка харчується лише кров'ю дрібних гризунів і тварин, після чого вона еволюціонує в німфу і зимує в такому стані. Наступна весна німфа прокидається і знову нападає на дрібних тварин, після чого знову стає неактивним до наступної весни. Вже на третій рік формується повноцінна особина енцефалітного кліща.Щоб скласти науковий календар найбільш популярних місяців, коли активні кліщі, необхідно знати нинішню популяцію комах. Для вимірювання використовується обріз білої тканини розмірами з вафельний рушник, яке простягають через зарості метрової довжини. За кількістю причеплиних кліщів визначають ступінь їх активності в цьому році.

Де кліщі кусають частіше за все?

Енцефалітні кліщі досить розумні істоти, вони відчувають місця, де скупчується найбільше теплокровних і полють там. Найбільш небезпечними є стежки в лісах і парках. Вони можуть розміщуватися на чагарниках і деревах з густою кроною. Максимальна висота - близько 1,5 м.

Якщо вас все-таки вкусив кліщ - не панікуйте!

У тому випадку, якщо кліщ все-таки вкусив вас не варто панікувати. Дослідження показують, що тільки 5-15% відсотків цих комах заражені серйозними захворюваннями. Негайно зверніться до лікаря, самостійно кліща краще не чіпати. Але ні в якому разі не затягуйте з наданням допомоги, кліщ може не відвалитися з часом, може заразити вас чимось або і зовсім зануритися глибше в шкіру, після чого його буде дуже складно дістати. Будьте обережні і уважні, піклуйтеся про здоров'я!

00011114


21 березня - Міжнародний день лісів

Проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. 

Ліси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. 

Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини.

Коли ми випиваємо склянку води, пишемо в зошит, приймаємо ліки від гарячки або будуємо будинок, ми не завжди встановлюємо зв’язок з лісами. 

І все ж ці та багато інших аспектів нашого життя так чи інакше пов’язані з лісами.

Ліси займають третину земної маси Землі, виконуючи життєво важливі функції по всьому світу. Близько 1,6 мільярда людей - включаючи понад 2000 культур корінних народів - залежать від лісів для існування, ліків, палива, їжі та житла.

Ліси - це біологічно найрізноманітніші екосистеми на суші, де мешкає понад 80% наземних видів тварин, рослин та комах.

Проте, незважаючи на всі ці безцінні екологічні, економічні, соціальні та корисні для здоров'я переваги, вирубка лісів триває тривожно швидко.

Закликаємо Вас проявляти турботу і увагу до навколишніх нас зелених насаджень, що, безсумнівно, є запорукою здорового майбутнього на нашій Землі.

Ліс – наше багатство!

00465


20 березня - Всесвітній день горобця.

Цю невеличку пташку, здається, ми добре знаємо, адже бачимо її чи не кожного дня. А що цікавого можна сказати про горобця? 

Під час польоту серце горобця б’ється з частотою 1000 ударів в хвилину у той час як у людини під час бігу – лише 140. 

Не дивлячись на такі маленькі розміри горобця в його шиї більше хребців ніж в шиї жирафа – у горобця - 14, а у жирафа - 7. 

На всій землі живе близько 1 мільярда горобців. Таке широке поширення в усьому світі зумовлено його здатністю харчуватися широким спектром харчових продуктів, пристосовуючись до будь-яких умов. 

Горобець не може не їсти більше двох діб, оскільки під час польоту і активності витрачає багато енергії. Птахи, що не знайшли собі їжі за цей час, гинуть. 

Горобці не перелітні птахи, а осілі. Вони проводять небагато часу в повітрі. Комфортний час польоту для них 15-20 хвилин, після цього їм потрібен відпочинок. За добу птах може подолати 50-100 км.

0001113


 Тарас Григорович Шевченко народився 9 березня 1814 року.

Жоден вірш українською мовою не здобув такого широкого визнання у світі, як Шевченків "Заповіт". Твір пройнятий прагненням бачити прекрасну людину на прекрасній землі. Поет вірить у те, що Україна стане незалежною, люди прозріють, а брехню буде знищено. І ми повинні виправдати його сподівання, здолати всі труднощі на шляху нашої країни до щасливого майбутнього. Хай його "Заповіт" стане нашим дороговказом.

Як умру, то поховайте

Мене на могилі,

Серед степу широкого,

На Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі

Було видно, було чути,

Як реве ревучий.

Як понесе з України

У синєє море

Кров ворожу... отойді я

І лани, і гори —

Все покину і полину

До самого бога

Молитися... а до того

Я не знаю бога.

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров'ю

Волю окропіте.

І мене в сем'ї великій,

В сем'ї вольній, новій,

Не забудьте пом'янути

Незлим тихим словом.

                 Т. Г. Шевченко

Zapovidannya_prirody


00011112


24 лютого буде пам’ятати кожен українець . 

Агресія ворога принесла до нашого рідного краю багато сліз, горя і страждань. Але в нас тече кров нескореного народу, який ніколи не прагнув чужого, а завжди плекав своє.

Ми вдячні тим, хто стоїть зараз на захисті і пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє. 

Ми сподіваємось на те, що цей рік буде Переможним. Україна Була, Є та Буде !!!

00011111


16 лютого український народ вже третій рік поспіль святкує День Єднання України. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності.

Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги00462


10 лютого 2006 року в історії України з'явився новий символ природної краси та величі - Національний природний парк "Великий Луг".

Запорізький край, зі своєю величезною територією, завжди славився своєю неповторною природою. Тут, природа розквітала в унікальних ландшафтах, які зберігалися віками. Але відновлення та охорона цих природних багатств потребували спеціального підходу.

Тож, відповідно до Указу Президента України №121/2006 в Запорізькій області Василівському районі, на теренах колишнього регіонального ландшафтного парку "Панай", орнітологічного заказника загальнодержавного значення "Великі і Малі Кучугури" та ландшафтного заказника загальнодержавного значення "Крутосхили Каховського водосховища" створено новий Національний природний парк.

НПП "Великий Луг" став новим природним укриттям для численних видів рослин і тварин, які знаходилися на межі зникнення. На території Парку можна спостерігати широкий спектр видів птахів, комах та рослин. 

Крім того, Парк став привабливим місцем для туристів та екологічних ентузіастів. Відвідувачі можуть насолоджуватися неповторними краєвидами, відчувати гармонію з природою та вивчати її унікальні риси.

Проте з березня 2022 року внаслідок військової агресії Російської Федерації територія Національного природного парку "Великий Луг" тимчасово окупована. Це військове вторгнення призвело до непередбачуваних наслідків для природи та життя на цих землях. Замість збереження та відтворення біорізноманітності, Парк зараз перебуває під загрозою екологічної катастрофи.

А після трагічної події – підриву Каховської гідроелектростанції 6 червня 2023 року природний ландшафт Національного природного парку «Великий Луг» зазнав серйозних змін. Осушення Каховського водосховища призвело до втрати двох міжнародних водно-болотних угідь, які раніше вражали своєю різноманітністю та екосистемною цінністю - "Архіпелаг Великі та Малі Кучугури" площею 7674,25 гектарів, та "Заплава Сім Маяків" площею 2140 гектарів.

Незважаючи на цю трагічну трансформацію, Національний природний парк «Великий Луг» зберігає свою важливість для природоохоронної справи. Залишаючись символом надії та відновлення, він продовжує слугувати важливим центром досліджень, навчання та збереження для тих, хто прагне боротися за збереження природних багатств.

00435


Життя взаємопов’язане. Водно-болотні угіддя і люди.

ПІКЛУЄМОСЯ ‒  ПЛЕКАЄМО – ПІДТРИМУЄМО

000442



Сьогодні український народ відзначає важливу дату своєї багатовікової історії — День Соборності. Це свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу. Ми вкотре змушені боротися за нашу єдність, незалежність та свободу. За час повномасштабної війни, яку розв'язала росія, ми довели, що ми сильна та незламна нація. Давайте тримати стрій та йти далі до Перемоги! 

Цього дня бажаємо благополуччя нашій країні, наснаги та успіху кожному захиснику та захисниці. Нехай в серцях українців панують світло та любов навіть в найтемніші часи. Мирного неба та міцного здоров'я!

000444


 ПАМ'ЯТКА! ЧИМ ПІДГОДОВУВАТИ ПТАХІВ?!

-Просо, овес, пшениця. Улюбленою поживою деяких птахів є насіння різних рослин, особливо злаків. Насипавши в годівницю просо або овес, ви привернете до неї горобців, щигликів, зеленяків та інших зерноїдних птахів. Не варто забувати, що голуби також із задоволенням видзьобують будь-яке зерно.

-Насіння соняшника (не смажене). Найбільш універсальна пожива для птахів-зимувальників. Його можуть поїдати як різноманітні зерноїдні птахи, так і синиці, повзики, дятли, тощо. Велика кількість рослинних жирів всередині насіння соняшнику робить їх важливим джерелом енергії в умовах зимових холодів. Але не слід перебільшувати з насінням. Його потрібно давати в обженій кількості.

-Сало, м’ясо. Ці продукти так само можна використовувати для зимової підгодівлі птахів. Їх дуже люблять синиці, повзики і деякі інші види птахів. Але варто пам’ятати, що птахам можна пропонувати тільки несолоне сало або м’ясо. Як правило, шматочки сала нанизуються на мотузку, що вішається на гілках дерев або кущів. Поживу з сала або м’яса потрібно розміщувати таким чином, щоб вона не дісталася воронам, сорокам, галкам, а також кішкам і собакам.

-Сушена горобина та глід. Ягоди горобини і глоду залучають найгарніших пернатих зимувальників – снігурів і омелюхів. Плоди потрібно заготовляти і висушувати заздалегідь, з осені.

-Насіння клена та ясена. Насіння цих дерев носять назву крилаток. Велика їх частина облітає з дерев восени і стає недоступною для птахів. Крилатки збирають восени і вивішують на годівниці. Їх люблять поїдати снігурі, омелюхи та деякі інші відвідувачі пташиних їдалень.

-Шишки, жолуді, горіхи. Шишки слугують основою зимового раціону дятлів і шишкарів. Сойки з осені роблять запаси жолудів, ховаючи їх у затишних місцях. Взимку прихована пожива служить гарною підмогою. Заготовивши з осені шишки, горіхи і жолуді, ви можете привабити до своєї годівниці не тільки дятлів і сойок, але і білок.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Птахам припаде до душі також порізаний кубиками гарбуз, морква, сухофрукти, сушені гриби, Для кращого травлення до корму можна додавати потовчену яєчну шкарлупу, смалець.

ЧИМ НЕ МОЖНА ПІДГОДОВУВАТИ ПТАХІВ

-чорним хлібом, сухарями;

-пшоном;

-смаженим/солоним насінням;

-солоними та копченими продуктами;

-зіпсованими продуктами.

000445


З настанням зими птахи потребують нашої допомоги, адже тих запасів, що вони зробили восени не вистачає. 

Національний природний парк «Великий Луг» проводить екологічну акцію «Допоможемо пернатим друзям!» і пропонує всім не байдужим приєднатися!

Розмістіть годівнички та регулярно поповнюйте їх їжею. 

Нехай ця зима буде теплою для всіх пернатих!

Будемо чекати на фото Ваших годівничок, які Ви можете надіслати в Messenger або на пошту grandmeadow@i.ua

000446


Щиро вітаюємо Вас з Новим Роком! Бажаємо весь наступний рік бути в оточенні виключно доброзичливих і позитивних людей, відчувати тільки приємні емоції і радіти кожному прожитому дню

Нехай 2024 рік буде таким же яскравим, як віра українців у перемогу, таким же гарним, як прикрашена новорічна ялинка та рідна домівка, таким же веселим, як сам Новий Рік! Нехай настрій буде на висоті, душа співає від радості, а серце завжди гріє любов! . 

Хай цей Новий Рік стане для Вас особливим!

000447


 Вітаємо з Різдвом Христовим! 

Бажаємо залишити у житті тільки добрі спогади та щирі посмішки. Бажаємо з чистого аркушу розпочати нову історію, сповнену любові, надії, радості. Нехай це Різдво буде особливим. Нехай поруч будуть дорогі люди. Нехай попереду чекають чудові події. Нехай у Вашому серці завжди буде затишок. 

Бажаємо Перемоги, миру, злагоди та щастя.

000448


 Національний природний парк «Великий Луг» проводить екологічну акцію «Збережи ялинку!» і пропонує всім не байдужим приєднатися! 

Новий рік – одне з небагатьох свят яке відзначають всі. 

На це свято з нетерпінням чекають і дорослі і діти. Головним атрибутом новорічних свят є ялинка. І дуже прикро, що лісова красуня принесе у дім пахощі і радість лише на кілька тижнів, а потім відправиться на смітник. 

Створити відчуття свята, радісного очікування новорічного дива можна й без знищення дерев. Набагато цікавіше прикрашати соснові чи ялинові гілки, виготовити власноруч новорічні композиції, або встановити штучну ялинку. 

Бережіть природу і збережете наше майбутнє!!!

Будемо чекати на фото Ваших композицій, які Ви можете надіслати в Messenger або на пошту grandmeadow@i.ua

321288626_561043882130733_2537470140228773015_n__1_


6 грудня українці відзначають День Збройних Сил України і вперше у цей день святкують День Святого Миколая.

Цьогоріч цей день знову набув особливого значення, адже 24 лютого 2022 року лави Збройних Сил поповнились тисячами нових захисників та захисниць, які хоробро стали на захист своєї Землі та народу.

Українські військові роблять неймовірне, аби захистити державу від російського терору. У цей день слід подякувати захисникам та вшанувати пам'ять полеглих воїнів.

Дякуємо кожному з вас. Молимося за вас. Ви – наша гордість та наша незламна стіна.

Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність.

Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і принести з собою Перемогу!

Слава Збройним Силам України! Слава Україні!

000449


 Оголошуємо результати конкурсу малюнків у заключні дні осені «Збережіть момент осені».

У віковій категорії 7-9 років місця розподілились так: 

І місце – Богданова Марія (9 років)

ІІ місце – Пронь Камілла (7 років)

ІІІ місце – Коломієць Мирослава (9 років)

У віковій категорії 10-14 років місця розподілились так:

І місце – Лисогір Златослава (10 років)

ІІ місце – Дрогомелецька Софія (10 років)

ІІІ місце – Мироненко Анна (12 років)

Хочемо висловити свою щиру вдячність та глибоку повагу всім учасникам конкурсу! 

Дякуємо за участь!


Оголошується конкурс малюнків у заключні дні осені «Збережіть момент осені» . До участі запрошуються всі бажаючі. Максимальна кількість робіт від одного учасника - 3. 

Роботи приймаються до 29 листопада 2023 року включно. Для участі необхідно: зробити якісне фото Вашого малюнку, підписати малюнок (Прізвище, ім'я і вік) та надіслати через Messenger або на пошту grandmeadow@i.ua

8


У другу суботу жовтня відзначається Всесвітній день мігруючих птахів (World Migratory Bird Day).

Частина птахів щороку мігрує з півночі на південь і повертається назад. Завдяки діяльності мігруючих птахів підтримується баланс екосистеми в цілому. Міграція птахів, є одним із індикаторів біорізноманіття, здоров'я екосистеми, змін клімату.

Багато хто думає, що з настанням зими птахи відправляються в теплі краї, оскільки їм стає холодно. Але така думка є помилковою. Більшість птахів під пір’ям мають щільну пухову подушку, яка зігріває їх навіть при мінусовій температурі. Основною причиною міграції є відсутність достатньої кількості їжі. Взимку зникає більшість комах, ягід і плодів, які використовуються в якості їжі. Це змушує їх перебиратися на інше місце.

Птахи відіграють важливу роль у природі та житті людини. Отже, давайте пам’ятати!  Охороняючи пернатих друзів та їх середовища існування,  ми робимо великий внесок у збереження біорізноманіття, яке є основою для життя людства.

000451


4 жовтня – Всесвітній день захисту тварин.  

Місія Всесвітнього дня захисту тварин полягає в підвищенні статусу тварин, щоб покращити стандарти добробуту в усьому світі. Організація святкування Всесвітнього дня захисту тварин об’єднує рух захисту тварин, мобілізуючи його в глобальну силу, щоб зробити світ кращим місцем для всіх тварин. У кожній країні його відзначають по-різному, незалежно від національності, релігії, віри чи політичної ідеології. Завдяки підвищенню обізнаності та освіті ми можемо створити світ, де тварин завжди визнають розумними істотами, і їх добробуту завжди приділяється повна увага. 

Під час війни цей день особливо важливий, адже тварини також потерпають від бойових дій.  

Це привід нагадати людям про їхню відповідальність за домашніх тварин, які для багатьох людей стали дійсно членами сім’ї. Не забувайте про братів наших менших.

000452


Цього дня ми вітаємо всіх, хто захищав нашу країну і продовжує це робити після повномаштабного вторгнення росії в Україну. 

Саме цим людям ми вдячні за те, що маємо можливість жити, любити та вірити в перемогу нашої країни.У сьогоднішніх нелегких обставинах життя українського народу ми просимо Пресвятої Владичиці її Покрову над нами. Бажаємо усім нам козацьких вчинків, звитяг і глибокої духовності . Нехай прагнення відстоювати свою Волю та Незалежність і надалі буде неодмінною рисою Українців. 

Нехай цвітуть під небом синьооким 

Ще довго-довго дні й літа, 

А тиха радість, чиста і висока, 

Щоденно хай до хати заверта! 

Бажаємо здоров’я, сонця у зеніті, 

Любові, доброти і щастя повен дім, 

Нехай у серці розкошує літо 

І соняхом квітує золотим. 

Хай життєвий досвід творить з буднів свята, 

Господь дарує довгих-довгих літ!

311525454_476369711194722_2243473982901983891_n__1_


День туризму - свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись в ліс або на поле, на берег річки або озера, на море чи курорт, а також в інші місця, на які так багата наша улюблена Земля! Цілком природньо, що це свято і тих, хто сам безпосередньо зайнятий у цій сфері.

В умовах сьогодення, День туризму - один із приводів замислитися та почати цінувати унікальністю нашої природи !

На превеликий жаль, в цьому році ми не зможемо відзначити цей день на території Парку.

З березня 2022 року Національний природний парк «Великий Луг» тимчасово окупований військами рф.

Ми віримо в Збройні сили України та чекаємо на Перемогу!

Україна була, є і буде!

000455


 Національний природний парк «Великий Луг» вітає з Днем працівника лісу - працівників лісового господарства, лісової, деревообробної промисловості України. 

Це професійне свято Відзначається щорічно у третю неділю вересня.

Ліс - ось справжій, живий скарб нашої землі. Він душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх.

Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги.

00465


16 вересня– Всесвітній день прибирання. 

Щороку в третю суботу вересня проходить екологічна акція «World Cleanup Day», участь у якому беруть понад 190 країн. Цього року акція відбувається під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою». 

Працівники Національного природного парку «Великий Луг» долучилися до екологічної акції, також зробили цифрове прибирання.  

Кожен повинен розуміти, що чистота залежить від нього самого. 

 Зробимо довкілля чистим – приберемо навколо себе!

000456


16 вересня Генеральна Асамблея ООН проголосила Міжнародним днем захисту озонового шару. Цей день відзначається з 1995 року на згадку про підписання Монреальського протоколу щодо необхідності збереження озонового шару, який фільтрує сонячне проміння і попереджує шкідливий вплив ультрафіолету на поверхню Землі, тим самим зберігаючи життя на планеті.

Втрата озонового шару стратосфери, який захищає усе живе на землі від згубної дії ультрафіолетового випромінювання сонця, вважається однією з основних глобальних екологічних проблем, з якими світова спільнота ввійшла у нове тисячоліття.

Мільйони молекул озону руйнуються щохвилини і результатом цього процесу є збільшення кількості ультрафіолетового випромінювання, яке досягає поверхні Землі.

Людство не в змозі запобігти появі озонових дірок. Однак, зберегти озон хоча б на побутовому рівні, людині під силу, а саме: відмовитись від використання озоноруйнівних речовин, які застосовуються для охолодження і кондиціонування повітря, спінювачів, розчинників та охолоджувачів, зменшити використання на побутовому рівні аерозольних балончиків (освіжувачів повітря, різноманітних лаків, фарб та ін.), не спалювати листя, траву, гілки дерев, будь-які побутові відходи (поліетилен, гуму, пластмасу та ін.), а також потрібно вивозити на спеціалізовані об’єкти утилізації сміття, яке не піддається швидкому природному перегниванню.

Тому поетапна відмова від використання озоноруйнівних речовин сприяє не тільки охороні озонового шару в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь, а й робить великий внесок для вирішення проблеми глобальної зміни клімату.

277136891_7923908227683442_7424115977716990379_n (1)_1


Чисте повітря важливе для здоров’я та повсякденного життя людей, а забруднення повітря є найбільшою екологічною небезпекою для здоров’я людини та однією з головних причин смерті та хвороб у всьому світі, яких можна уникнути. Забруднення повітря непропорційно впливає на жінок, дітей і літніх людей, а також негативно впливає на екосистеми.

Сьогодні міжнародне співтовариство визнає, що покращення якості повітря може сприяти пом’якшенню наслідків зміни клімату, а зусилля з пом’якшення наслідків зміни клімату можуть покращити якість повітря.

Натхненна зростаючим інтересом міжнародної спільноти до чистого повітря та наголошуючи на необхідності докладати подальших зусиль для покращення якості повітря, включаючи зменшення забруднення повітря, для захисту здоров’я людей, Генеральна Асамблея ООН вирішила оголосити 7 вересня Міжнародним днем ​​чистого повітря для блакитного неба.

270999122_7833446166729649_7727960678499539798_n__1_


У ніч з 26 на 27 серпня у світі відзначається одне з самих незвичайних природоохоронних свят - Ніч кажанів. Головна його мета - привернути увагу людства до проблем рукокрилих та їх охороні, а також розвінчати міфи навколо звіряток, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх, вважаючи їх вампірами.

Насправді кажани - дивовижні ссавці, які, завдяки своїй будові, оволоділи мистецтвом польоту. Чотири довгих пальця сильно розвинених передніх кінцівок підтримують крило. Довгий вузький хвіст, дорівнює довжині голови, також обтягнутий літальної перетинкою. Пальці задніх кінцівок з кігтями вільні від перетинки: ними кажани чіпляються за гілки й виступи, повисаючи вниз головою.

Всі кажани, що мешкають в Україні, охороняються на національному або міжнародному рівнях.

272017967_7838051882935744_7420184988272835039_n__1_


З Днем Незалежності України!

1_15


Вітаємо з Днем Державного прапора України! 

Бажаємо ніколи не втратити свого патріотизму, завжди бути вірним своїй державі. Бажаємо нам всім мирного неба, світлих надій, упевненості у завтрашньому дні та довгих мирних років життя у квітучій Україні!

1_14_1


Оголошується фотоконкурс «Краса природи крізь призму фотокамери». Робота має зображати природу (пейзажі, тварин, рослин). До участі запрошуються професійні фотографи, фотолюбителі а також всі бажаючі. Кількість робіт від одного учасника - 3. 

Роботи приймаються до 7 серпня 2023 року включно. Для участі необхідно: зробити якісне фото та надіслати через Messenger або на пошту grandmeadow@i.ua.

1_24


 Оголошуємо результати літературного конкурсу "Збережемо природу!", який був проведений з нагоди Всесвітнього дня заповідання природи. На початку хочемо висловити свою щиру вдячність та глибоку повагу всім учасникам конкурсу!

Вітаємо Богданову Марію із заййнятим І місцем. 

Вітаємо Йосипенко Єфіма із зайнятим ІІ місцем.

Вітаємо Горбенко Артема із зайнятим ІІІ місцем.

1_13_1


Із Всесвітнім днем заповідання природи !

00468


Оголошуємо Літературний конкурс "Збережемо природу!" з нагоди Всесвітнього дня заповідання природи, який відзначається 28 липня 2023 року.

Приймаються відео, аудіо та письмові твори про красу та важливість природи. Відправляйте Ваші роботи через Messenger або Instagram Direct.

Мета заходу - вшанувати природу та привернути увагу до її збереження через літературний вираз. 

Роботи приймаємо до 28 липня 2023 року.  

Приєднуйтесь та допоможіть прославити природу через творчість!

1_13_1


 7 липня - свято всіх, хто прагне зберегти природу і присвячує цій справі своє життя.

З нагоди Дня працівника природно-заповідної справи, хочемо від щирого серця привітати вас! Ви є невід'ємною частиною нашої спільноти, і ваша підтримка дуже важлива для нас.

Ми вдячні вам за вашу зацікавленість у природі, вашу любов до навколишнього середовища та ваше бажання дізнаватися більше про природно-заповідну справу. Ваша підтримка і взаємодія в соціальних мережах допомагають нам поширювати свідомість про важливість охорони природи та залучати більше людей до цього надзвичайно важливого завдання.

Нехай ваш інтерес до природи ніколи не згасає, а ваші дії сприяють збереженню нашого прекрасного світу. Разом ми можемо зробити великі речі!

258101005_6353183498089264_2743628038033498065_n


Ми маємо чудову новину для вас – запрошуємо Вас до створення віртуальної фотовиставки «Краєвиди Національного природного парку «Великий Луг»». Ця виставка присвячена Дню працівника природно-заповідної справи, неперевершеній красі та надзвичайній різноманітності природи, яка зараз знаходиться в умовах тимчасової окупації.

Ми розуміємо важливість безпеки, тому просимо вас надіслати фотографії, зроблені до 24 лютого 2022 року. Виставка включатиме найкращі Ваші фотографії, що відображають неповторні краєвиди, захоплюючі пейзажі та багатство біорізноманіття. Ви зможете насолодитися цими неймовірними кадрами, які переносять нас у світ природи.

Надішліть свої найкращі знімки нам в особисті повідомлення , а ми викладемо їх в коментарях під цим постом в Facebook. Ми з нетерпінням чекаємо на ваші незабутні фото, які допоможуть створити вражаючу виставку.

Залишайтесь з нами, щоб насолодитися магією та красою природи через об'єктиви фотокамери. 

З найкращими побажаннями,

Колектив НПП «Великий Луг»!

00464


1_11


День літнього сонцестояння - це особливий день, коли Сонце досягає своєї найвищої точки на небосхилі протягом року. Цей день відзначається, коли положення Сонця досягає південної межі свого руху та починає змінювати свою видиму висоту на небі. День літнього сонцестояння є найдовшим днем в році на північній півкулі Землі.

В Україні день літнього сонцестояння зазвичай припадає на 21 червня. У цей день Сонце сяє найяскравіше та перебуває на небі найбільше годин протягом доби. Сонячні промені падають на Землю під кутом, що забезпечує більше тепла і світла.

DSC0055008


Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами!

На даний час це актуальна проблема у зв’язку з підривом Каховської ГЕС.

Осушення Каховського водосховища може мати серйозні наслідки для екосистеми та природного середовища, а також сприяти опустелюванню регіону. Каховське водосховище є одним з найбільших штучних водойм в Україні і має значний вплив на екологію та регуляцію водного балансу в регіоні.

Основні наслідки осушення Каховського водосховища:

- Втрата водного середовища: Осушення водосховища призводить до втрати водного середовища для водних організмів, рослин та тварин, які пристосувалися до життя у воді. Це може призвести до масового вимирання водних видів і руйнування природного біорізноманіття.

- Зменшення вологомірності грунтів: Осушення водосховища викликає зменшення вологоутримуючої здатності ґрунтів в регіоні, що може призвести до погіршення умов для рослинного покриву. Грунти можуть стати менш родючими і важкими для сільськогосподарського використання.

- Зміна екологічних умов: Осушення водосховища може змінити екологічні умови в регіоні, включаючи кліматичні умови та мікроклімат, рівень ґрунтових вод, гідрологічний режим річок тощо. Це може спричинити зсув екосистеми та вплинути на розподіл та виживання багатьох видів.

- Соціоекономічні наслідки: Осушення водосховища може мати серйозні наслідки для місцевого населення, особливо для тих, хто залежить від рибальства, сільського господарства.

1_10


У цей Всесвітній день охорони навколишнього середовища закликаємо приєднатися до глобальної акції #BeatPlasticPollution 

Потрібно обрати одну просту звичку, яку можна підтримувати протягом 100 днів і зберегти на все життя, щоб #Подолатизабрудненняпластиком

Наприклад :

1. Використовуйте багаторазові сумки для покупок: Замість покупки пластикових пакетів, носіть з собою багаторазові торбинки . Якщо ви забули, використовуйте паперові або біорозкладні пакети. 

2. Використовуйте багаторазові контейнери для зберігання їжі: Замість пластикових пакетів або плівки для зберігання їжі, використовуйте скляні або сталеві контейнери, які можна використовувати повторно. 

3. Відмовляйтесь від пляшок з пластику: Придбайте сталеві або скляні пляшки для води та інших напоїв, аби уникнути використання пластику одноразового користування. 

Ці прості кроки допоможуть Вам поступово зменшувати використання пластику у своєму повсякденному житті. Пам'ятайте, що кожен малий внесок має значення, і ваша відмова від пластику сприятиме збереженню навколишнього середовища для майбутніх поколінь.

1_9


5 червня - Всесвітнього Дня охорони навколишнього середовища! 

Ідея цього свята покликана привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля й підкреслює гостру необхідність кардинальних змін у відношенні людини до природних ресурсів. За задумом, цього дня кожна людина на планеті має бодай на хвильку замислиться про довкілля і про своє місце в глобальних процесах.

Всесвітній день охорони навколишнього середовища ще раз переконує: основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є екологічно небайдужа громадськість. Тому всі ми маємо усвідомити, що велика й відповідальна справа охорони навколишнього середовища, раціонального використання природних ресурсів – це наша спільна турбота і наше спільне майбутнє.

Тож закликаємо не бути байдужими! Лише об‘єднавшись разом, спільними зусиллями ми зможемо крок за кроком відновлювати нашу прекрасну планету!

196023002_5519051041502518_2496646268014248140_n_min


Вітаємо зі святом святої Трійці! Бажаємо, щоб небесні Охоронці завжди були за спиною. Щоб прикрощі, печалі й негаразди розсіялися і поступилися місцем миру, радості і спокою. Нехай віра в найкраще разом зі свіжим літнім повітрям оселиться у вашому будинку. Добра Вам і благополуччя!

1_7


 Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний День біорізноманіття –  це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біоти, яка є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації. 

Збереження біорізноманіття - є основою підтримки життя і засобів для існування людей.

1_6


Вишиванка єднає українців з усього світу, зігріває серця та душі теплом! Це наша особливість і невід'ємна частина культури! Нехай це свято зітре кордони і об'єднає українців у кожному куточку планети.

1_5


8 травня для України – це день пам'яті та скорботи за загиблими під час Другої світової війни, а також день перемоги над нацизмом. Цей день є символом національної єдності та патріотизму, коли ми пам'ятаємо подвиги наших героїв, які боролися за свободу та незалежність України.

У 2023 році Україна відзначає цей день в умовах повномасштабної війни з РФ. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що незабаром у календарі  України з'явиться нова пам'ятна дата - День Перемоги над росією. 

Слава захисникам України! Слава Україні!

1_4


8 травня для України – це день пам'яті та скорботи за загиблими під час Другої світової війни, а також день перемоги над нацизмом. Цей день є символом національної єдності та патріотизму, коли ми пам'ятаємо подвиги наших героїв, які боролися за свободу та незалежність України.

У 2023 році Україна відзначає цей день в умовах повномасштабної війни з РФ. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що незабаром у календарі  України з'явиться нова пам'ятна дата - День Перемоги над росією. 

Слава захисникам України! Слава Україні!

1_3


До Всесвітнього дня довкілля працівниками НПП "Великий Луг" проведена акція "Чиста країна - чиста душа".

00470


00469


День навколишнього середовища відзначається в Україні щорічно у третю суботу квітня з 1998 року згідно указу Президента України «Про День довкілля». Свято було задумано на честь Стокгольмської конференції з довкілля, яка стала однією з найважливіших в історії екологічного руху, оскільки цього дня була заснована UNEP (United Nations Environment Network) – Екологічна програма ООН, яка зараз є основним організатором і ідеологом всесвітнього Дня довкілля.

Головна мета свята – підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.

Щорічно влада, громадські організації, екологи закликають українців та всіх, хто піклується про природу, взяти участь у квітневому суботнику, висадці дерев, наведенні порядку на вулицях, у парках і скверах, озелененні територій, збиранні сміття, а також проведенні різних конференцій та лекцій, які підвищують усвідомленість населення в екологічних і природоохоронних питаннях.

Довкілля – це всі живі та неживі об’єкти, що природно існують на Землі або в деякій її частині. Земля, вода, повітря, флора і фауна – все це довкілля, на стан якого впливає маса чинників – від кинутого на землю недопалка, папірця до величезних сміттєзвалищ і височезних труб промислових комплексів, що отруюють димом повітря мегаполісів.

Долучитися до дня довкілля просто, іноді достатньо і невеликого кроку, що матиме великий вплив на стан довкілля. Кожен повинен розуміти, що чистота залежить від нього самого . Зроби довкілля чистим - прибери навколо себе! 

Чистота нашої землі – у наших руках! Зберегти красу природи, сприяти її оновленню – завдання кожної людини.

00468


Час активності кліщів

Активність кліщів в певні сезони року, створює велику кількість проблем і незручностей. Найстрашніше, що від цих паразитів можна заразитися серйозними захворюваннями, які не завжди легко вилікувати. Наприклад: енцефаліт, хвороба Лайма. Для того щоб запобігти подібним наслідкам, потрібно чітко знати про популярні місця скупчення кліщів і намагатися уникати їх під час піку.

Період найбільшої активності кліщів

Відповісти однозначно, в яку пору року кліщі найбільш небезпечні неможливо, так як активність цих паразитів залежить від температури і вологості. Можна виділити лише приблизний період, коли їх найбільше - теплі дні травня-червня. У ці дні температура ґрунту стає вище 5-7 градусів, а вологість досягає 80% відсотків, саме такі умови є ідеальними для розмноження кліщів. Другий період активності кліщів припадає на кінець серпня початок вересня. Цей період більш характерні для собачих кліщів, які людей майже ніколи не кусає, але повністю розслаблятися не варто.

В який час доби активні кліщі?

Однозначно відповісти на це питання дуже складно, так як ці комахи орієнтуються не на час дня і ночі, а на зміну погоди. Уважніше за все необхідно стежити за температурою, так як напад кліщів фіксують від 7 до 22 градусів Цельсія. У більш жаркі дні кліщі не люблять виповзати зі своїх укриттів. Час активності кліщів припадає на періоди перед дощем, в похмуру погоду, коли повітря стає найбільш вологим. Також висока ймовірність нападу є періоди раннього ранку (до 8-9 годин) і пізній вечір (після 7-10 годин).

Спосіб визначення періодів активності кліщів.

Кліщ, як і багато інших комах, розвивається в кілька етапів, тому в деякі роки активність цих паразитів зашкалює, їх називають «рік кліща». Існує три періоди розвитку кліща. Спочатку з'являється личинка, яка харчується лише кров'ю дрібних гризунів і тварин, після чого вона еволюціонує в німфу і зимує в такому стані. Наступна весна німфа прокидається і знову нападає на дрібних тварин, після чого знову стає неактивним до наступної весни. Вже на третій рік формується повноцінна особина енцефалітного кліща.Щоб скласти науковий календар найбільш популярних місяців, коли активні кліщі, необхідно знати нинішню популяцію комах. Для вимірювання використовується обріз білої тканини розмірами з вафельний рушник, яке простягають через зарості метрової довжини. За кількістю причеплиних кліщів визначають ступінь їх активності в цьому році.

Де кліщі кусають частіше за все?

Енцефалітні кліщі досить розумні істоти, вони відчувають місця, де скупчується найбільше теплокровних і полють там. Найбільш небезпечними є стежки в лісах і парках. Вони можуть розміщуватися на чагарниках і деревах з густою кроною. Максимальна висота - близько 1,5 м.

Якщо вас все-таки вкусив кліщ - не панікуйте!

У тому випадку, якщо кліщ все-таки вкусив вас не варто панікувати. Дослідження показують, що тільки 5-15% відсотків цих комах заражені серйозними захворюваннями. Негайно зверніться до лікаря, самостійно кліща краще не чіпати. Але ні в якому разі не затягуйте з наданням допомоги, кліщ може не відвалитися з часом, може заразити вас чимось або і зовсім зануритися глибше в шкіру, після чого його буде дуже складно дістати. Будьте обережні і уважні, піклуйтеся про здоров'я!

00467


 Нехай Бог благословить Вас у цей святий день! Бажаємо Вам не втрачати надії на краще, нехай з небес на Вас спуститься благодать! Нехай в домі будуть спокій і затишок! Вітаємо з Вербною неділею!

00466


21 березня - Міжнародний день лісів

Проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. 

Ліси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. 

Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини.

Коли ми випиваємо склянку води, пишемо в зошит, приймаємо ліки від гарячки або будуємо будинок, ми не завжди встановлюємо зв’язок з лісами. 

І все ж ці та багато інших аспектів нашого життя так чи інакше пов’язані з лісами.

Ліси займають третину земної маси Землі, виконуючи життєво важливі функції по всьому світу. Близько 1,6 мільярда людей - включаючи понад 2000 культур корінних народів - залежать від лісів для існування, ліків, палива, їжі та житла.

Ліси - це біологічно найрізноманітніші екосистеми на суші, де мешкає понад 80% наземних видів тварин, рослин та комах.

Проте, незважаючи на всі ці безцінні екологічні, економічні, соціальні та корисні для здоров'я переваги, вирубка лісів триває тривожно швидко.

Закликаємо Вас проявляти турботу і увагу до навколишніх нас зелених насаджень, що, безсумнівно, є запорукою здорового майбутнього на нашій Землі.

Ліс – наше багатство!

00465


 З міжнародними жіночим днем!

Нехай весна буде мирною і теплою! Майбутнє світлим та переможним! А щастя - справжнім і безмежним! 

Любові, віри, надії та світлих думок на шляху до Перемоги! 

Дякуємо тим хто зараз тримає автомат, і за те, що сьогодні Березень, а не "март".

1


З першим днем Весни.

Вони казали, що ми замерзнемо.  Вони казали, що огорнуть Країну в темряву. Вони казали, що знищать нас. ВОНИ ПРОГРАЛИ!

Україна жива, Незалежна, квітуча!!! Хай буде весна...

00464


 24 лютого буде пам’ятати кожен українець . 

Агресія ворога принесла до нашого рідного краю багато сліз, горя і страждань. Але в нас тече кров нескореного народу, який ніколи не прагнув чужого, а завжди плекав своє.

Ми вдячні тим, хто стоїть зараз на захисті і пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє. 

Ми сподіваємось на те, що цей рік буде Переможним. Україна Була, Є та Буде !!!

258101005_6353183498089264_2743628038033498065_n


21 лютого відзначають Міжнародний день рідної мови.

Слово, чому ти не твердая криця,

Що серед бою так ясно іскриться?

Чом ти не гострий, безжалісний меч,

Той, що здійма вражі голови з плеч?

Ти моя щира, гартована мова,

Я тебе видобуть з піхви готова,

Тільки ж ти кров з мого серця проллєш,

Вражого ж серця клинком не проб’єш…

Вигострю, виточу зброю іскристу,

Скільки достане снаги мені й хисту,

Потім її почеплю при стіні

Іншим на втіху, на смуток мені.

Слово, моя ти єдиная зброє,

Ми не повинні загинуть обоє!

Може, в руках невідомих братів

Станеш ти кращим мечем на катів.

Брязне клинок об залізо кайданів,

Піде луна по твердинях тиранів,

Стрінеться з брязкотом інших мечей,

З гуком нових, не тюремних речей.

Месники дужі приймуть мою зброю,

Кинуться з нею одважно до бою…

Зброє моя, послужи воякам

Краще, ніж служиш ти хворим рукам!

                                        Леся Українка

00463


16 лютого український народ вже другий рік поспіль святкує День Єднання України. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до Перемоги!

00462


Десяте лютого.

Саме у цей день, у 2006 році указом Президента України за № 121/2006 був створений наш Парк — Національний природний парк «Великий Луг». Розташований серед степів Запорізького краю, він всі ці роки охороняє, зберігає та відновлює унікальну природу Запорізького краю. Запорізький степ та його різнотрав’я, затінені балки, що бережуть у собі залишки плавневих лісів, заплави та острови, а саме два Рамсарських угіддя міжнародного значення, що дали прихисток багатьом червонокнижним рослинам та тваринам. Протягом цих років співробітники Парку охороняли, зберігали та відновлювали природу Великого Лугу Запорізького, вкладаючи у цю справу всі свої сили. 

Як би тяжко це не звучало, але все змінилося після повномасштабне вторгнення росії до України.. Зараз Національний природний парк «Великий Луг» знаходиться в тимчасовій окупації. За ці довгі 11 місяців тимчасової окупації було завдано не поправної шкоди екосистемі. Зараз неможливо повноцінно оцінити вплив війни на територію Парку. 

Ми сподіваємося, що скоро це все закінчиться і ми знову станемо на варту охорони природи нашого Парку і будемо приділяти ще більше зусиль для збереження та відновлення біорізноманіття.

Віримо в Збройні сили України та чекаємо на Перемогу.🙏💙💛

Україна була, є та буде.🇺🇦

1_17


Наші співробітники пройшли курси підвищення кваліфікації у рамках проєкту «Природу поважай: вчися і навчай» за Програмою «Зелене партнерство», що реалізує БФ «Центр громадських ініціатив» за фінансової підтримки Лісової служби США та за технічної підтримки Європейського Товариства Дикої Природи і Європейської Вілдернес Академії.

Окремо хочеться подякувати Iryna Shchoka  та  Nataliya Gudkova за організований та проведений курс! Нам дуже сподобалась структурованість занять, легкість і доступність викладу інформації. Також великим полюсом вважаємо надання друкованої літератури, яка знадобиться нам в подальшій роботі. 

Ще раз дякуємо за переданий досвід!

00461


Сьогодні відзначається Всесвітній день водно-болотних угідь

Болота, заплавні луки, ліси, плавні та мілководні водойми – життєво необхідні для накопичення, очищення та постачання прісної води для потреб людства і довкілля.

Сьогодні в умовах широкомасштабної війни, яку розпочала росія в Україні, надзвичайно актуальним постало питання їх збереження. 

За майже рік війни, вона торкнулась 513 територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Це 20% від площі всіх природно-заповідних територій України. В окупації наразі знаходиться 10 національних природних парків та 8 заповідників.

Через це під загрозою знищення в Україні опинились 16 водно-болотних угідь міжнародного значення площею близько 600 тис. га, 160 територій Смарагдової мережі загальною площею 2,9 млн га та 2 біосферні заповідники.

Збереження водно-болотних угідь - це не тільки очищення та постачання прісної води, а й природний захист, що допомагає у протидії зміні клімату та її наслідкам. Кожен гектар водно-болотних угідь поглинає до 14,2 млн літрів паводкової води та допомагає зменшити масштаби повеней. Вони також стримують та послаблюють посухи. В межах торфовищ зберігається ~30% наземного вуглецю. А це у 2 рази більше, ніж у всіх лісах світу.

На жаль, бойові дії продовжують завдавати колосальної шкоди екосистемам. Порахувати всі збитки ми зможемо тільки після закінчення війни, а наразі моторошно навіть уявити всі наслідки перебування на нашій території окупантів. 

❕Для майбутнього людства та планети ми маємо усвідомити важливість припинення руйнування водно-болотних угідь. Маємо вже зараз почати відновлювати водно-болотні екосистеми, берегти джерела прісної води та збалансовано їх використовувати.

51214597_2441141635960156_9045246716453847040_o


 26 січня ми відзначаємо Всесвітній день екологічної освіти.

Екологічна освіта - це динамічний та активний процес, який прагне пробудити в людях усвідомлення, яке дозволяє екологічним проблемам ідентифікуватися як на загальному (глобальному), так і на конкретному рівні (середовище, де воно живе).

Він також прагне виявити взаємозв'язки та незалежність взаємодій, що відбуваються між навколишнім середовищем та людиною, а також прагне сприяти гармонійному взаємозв'язку між природною та людською діяльністю шляхом сталого розвитку , забезпечуючи стабільність та якість нинішніх та майбутніх поколінь.

257886670_6353186804755600_4906465999232597155_n


Традиційно Великий зимовий облік птахів проходить щорічно в останні тижні січня. Головна мета зимового обліку – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд із нашими домівками.

У цій зимовій події можуть брати участь усі бажаючі. Для цього потрібно занотовувати кількість і види птахів, побачених протягом години біля годівниці на подвір’ї, в саду, парку чи водоймі. Головна мета зимового обліку – з’ясувати чисельність птахів і види, які залишилися зимувати поряд із нашими домівками.

До 140 видів можна зустріти в осінньо-зимовий період на території нашої країни. З них 20 видів відвідують нашу територію тільки в цей період. Близько 270 видів птахів гніздиться в весняно-літній період.

00460


Сьогодні український народ відзначає важливу дату своєї багатовікової історії — День Соборності. Це свято об’єднання українських земель в єдину самостійну державу. Ми вкотре змушені боротися за нашу єдність, незалежність та свободу. За час повномасштабної війни, яку розв'язала росія, ми довели, що ми сильна та незламна нація. Давайте тримати стрій та йти далі до Перемоги! 

Цього дня бажаємо благополуччя нашій країні, наснаги та успіху кожному захиснику та захисниці. Нехай в серцях українців панують світло та любов навіть в найтемніші часи. Мирного неба та міцного здоров'я!

00459


Вітаємо зі світлим святом Хрещення Господнього! Нехай чиста, водохресна вода омиє і віднесе з собою всі біди, печалі і хвороби. Нехай принесе з собою Перемогу та Мир Україні.

00458


17.01.2022 в колективі Національного природного парку «Великий Луг» відбулася онлайн зустріч по обговоренню законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності управління природоохоронними територіями та об’єктами природно-заповідного фонду».

000457


Повномасштабне вторгнення росії до України з 24 лютого вже завдало та продовжує завдавати величезної шкоди людям та інфраструктурі населених пунктів. Але війна впливає і на довкілля.

За цей час країна пережила багато того, що уявити було неможливо.

Українська природа є ще однією жертвою російської агресії. Війна вплинула на кожний компонент довкілля – тваринний і рослинний світ, воду, повітря, ґрунт. Наслідки цього негативного впливу будуть довгостроковими та матимуть не лише локальний, а й глобальний характер

Національний природний парк «Великий Луг» знаходиться в окупації вже майже рік.  За ці 10 місяців окупації було завдано не поправної шкоди екосистемі. Зараз неможливо повноцінно оцінити вплив війни на природу. Повноцінну оцінку можливо дати тільки після деокупації та ретельного обстеження всієї території Парку.

На тлі немислимих людських страждань, які принесла Україні війна, проблеми довкілля можуть здатися другорядними. Але екологи попереджають, що рани, які російська армія завдає лісам, степам  і водоймам України, залишаться на десятиліття, а спадок війни нестиме загрозу й після того, як гармати стихнуть.

Чим довше триватиме війна, то більшої шкоди вона завдає довкіллю і тим більше негативних наслідків ми матимемо в майбутньому.

Віримо в ЗСУ та чекаємо на Перемогу 🇺🇦🙏

00456


Вітаємо зі світлою радістю, з чарівним Різдвом! Нехай в душі завжди живе надія, нехай любов та віра не покидають ніколи! Бажаємо, щоб життя не випробовувало на міцність і дарувало лише гарні сюрпризи.

00455