Архів новин НПП «Великий Луг» 2012 рік

НПП «Великий Луг» щорічно в рамках акції «Збережемо лісову красуню!» у грудні проводиться творчий конкурс «Новорічна композиція».

Цього року у конкурсі взяли участь учні Скельківської загальноосвітньої школи. Роботи були виконані з використанням різноманітного матеріалу, включаючи природній. На конкурсі була представлена велика кількість робіт, кожна з яких дивує та вирізняється своєю красою та оригінальністю. Композиції оцінювались за такими критеріями, як розуміння підходу до відновлення та збереження природних багатств, актуальність, творчість, оригінальність, художнє вміння, майстерність та естетичне оформлення.

20 грудня у виставковому залі Скельківської школи відбулось нагородження учасників конкурсу. Перше місце отримала композиція виготовлена учнями 5 класу, 2 місце – 8 класу та 3 місце – 6 класу. Переможці були нагороджені почесними грамотами та подарунками, інші учасники отримали подяки за участь та заохочувальні призи.


З 1 грудня розпочата природоохоронна акція «Допоможемо пернатому другу», яка є традиційною для НПП «Великий Луг». Мета цієї акції – мобілізувати дітей та учнівську молодь на масову підгодівлю птахів не лише на шкільному подвір'ї, а й у парках, садах, біля садиб, а також з метою вивчення зимової орнітофауни рідного краю.

У цьому році в рамках акції були проведені бесіди про користь птахів, важливість допомоги їм взимку, учні шкіл приймали активну участь у зборі зерна та виготовлені годівничок, розповсюдження зерна та агітаційних листівок серед населення міста Дніпрорудного.


З 3 по 7 грудня в Дніпрорудненській школі "Талант" (молодше відділення) проходив природознавчий тур гри "Млин". працівники сектору екологічної освіти та рекреації НПП "Великий Луг" разом з адміністрацією школи організували та провели змагання між паралелями других, третіх та четвертих класів школи "Талант". Завданнями для команд класів слугували питання, ребуси, загадки природничого характеру, логічні та екологічні задачки. Учні показали високий рівень обізнаності в сфері екології.


30 листопада 2012 року відбулося підсумкове засідання Науково-технічної ради Національного природного парку "Великий Луг".

На засіданні були присутні працівники НПП "Великий Луг" та голова Скельківської сільської ради Брик В.В. На порядок денний виносились такі питання:

1. Підсумки Науково-дослідної роботи НПП "Великий Луг" в 2012 році та плани наукової діяльності на 2013 рік.

2. Підсумки еколого-освітньої діяльності НПП "Великий Луг" в 2012 році та плани на 2013 рік.

3. Підсумки рекреаційної діяльності НПП "Великий Луг" в 2012 році та плани на 2013 рік.

Після закінчення доповідей члени НТР взяли активну участь в обговоренні цих питань. 


З 1 по 12 листопада Національний природний парк «Великий Луг» провів художній конкурс «Моя улюблена квітка».

До участі запросили учнів 1-4 класів шкіл м. Дніпрорудного. Прийняли участь 180 учнів.

Переможців визначала суддівська колегія адміністрації НПП «Великий Луг» за двома категоріями.

Призові місця в молодшій групі зайняли:

І місце – учень 2-А класу гімназії «Софія» Шпанько Павло.

ІІ місце – учениця 2-Б класу школи «Талант» Кожедуб Юлія.

ІІІ місце – учень 2-Б класу школи «Світоч» Кислий Андрій.

Призові місця в старшій групі зайняли:

І місце – учень 4-Б класу школи «Талант» Чаплюн Антон.

ІІ місце – учениця 4-Б класу гімназії «Софія» Лукаш Олександра.

ІІІ місце – учениця 4-А класу школи «Світоч» Вовк Альбіна.

Аплікація

Старша група Солтис Альона 4-Б школи «Талант».

Молодша група Іваніков Слава 2-Б школи «Талант».

Переможці були нагороджені почесними грамотами і призами.

Ще раз поздоровляємо переможців і бажаємо їм подальших творчих успіхів.


29 вересня на території парку «Дружба» пройшов 23 еколого-туристський зліт «Осінь-2012».

Переможці були нагороджені почесними грамотами, кубками та солодкими призами.

В зльоті приймали участь 24 команди.

В рамках програми зльоту були проведені: конкурс «Сало – наша сила!» за найкращі бутерброди, конкурс екологічного плакату, екологічний лабіринт серед команд класів, спортивні естафети серед команд та спортивне орієнтування.


НПП «Великий Луг» взяв активну участь у проведенні дня здоров'я в школах району. В с. Скельки працівники Національного парку організували та провели екологічний лабіринт, в якому на кожній станції діти відповідали на різноманітні запитання. Вчителі провели веселі спортивні естафети. У заході приймали участь одинадцять класів Селянської ЗОШ. В початкових класах Дніпрорудненської школи «Талант» були проведені спортивні змагання, а також лабіринт. Працівники Парку відповідали за одну зі станцій лабіринту, а саме за «Еколого-біологічну станцію».


За ініціативою і найактивнішою участю співробітників Запорізької гідрогеологічної меліоративної експедиції 6 серпня на території НПП "Великий Луг" була організована і проведена акція екологічної дії "Чистий берег". Координатор акції - Хужин Сергій. На заклик координатора відгукнулися співробітники "Великого Лугу", котрі практично в повному складі взяли участь в акції. Активну участь взяли в акції члени клубу "Білі Ворони" на чолі з президентом Решетовим Сергієм.

Прибирали територію від ПК "Горняк" до міського пляжу. Учасники акції зібрали і, завдяки працівникам КУП "Наш дім", вивезли сім метрів кубічних побутових відходів, залишених відпочиваючими. Паралельно члени клубу "Білі Ворони" розклеїли велику кількість аншлагів із закликом не засмічувати територію і закріпили поряд пакети для сміття.

Нагородою за наш труд стало відчуття причетності до практичної роботи до поліпшення навколишнього середовища. Чудовий урок колективної роботи геологів, екологів і школярів, можливо, нагадає всім співгромадянам, що там перемога де згода!Закликаємо усіх однодумців до співробітництва!


2 серпня 2012 року працівниками ПОНДВ «Скельки» та сектору екологічної освіти та рекреації було проведено прибирання території урочища «Штольні» від сміття.

Прибирали на двох ділянках узбережжя Каховського водосховища. Загалом було зібрано 62 мішки побутового сміття.

На узбережжі була встановлена інформаційна табличка, змістом якої є попередження відпочиваючих щодо штрафів за розкидання сміття на цій території.

Була проведена бесіда з відпочиваючими стосовно правил поведінки на території НПП «Великий Луг», та стягнення штрафів за порушення цих правил.


19 липня робітниками ПОНДВ "Скельки" був проведений широкомасштабний рейд, метою якого стало прибирання прибережної території урочищ "Басанька" та "Толока" від сміття.

25 липня, за сприянням міської влади, аналогічний рейд був проведений на території парку "Дружба". Робітниками ПОНДВ "Панай" було зібрано та вивезено дві вантажівки сухих гілок та палого листя.


14 липня на території парку «Дружба» Національного природного парку «Великий Луг» пройшов фестиваль «Козачі розваги». Фестиваль присвячений Дню працівника природно-заповідної справи України. На відкритті заходу були присутні міський голова м. Дніпрорудне, адміністрація НПП «Великий Луг» та  президент молодіжної  організації Клуб «Білі Ворони».

В програмі фестивалю проходив ярмарок "Містечко народних марстрів", на якому виставляли вироби з глини, бісеру, мила, сувенірну продукцію та інше.

Своїми виступами присутніх радували фольклорні колективи м. Дніпрорудне та Малої Білозерки.

А також проходили змагання двох козацьких куренів та традиційне частування кулішем.

Більш детально про фестиваль можна подивитися в розділі Екоосвіта. 

Висловлюємо велику вдячність усім, хто брав участь в організації та проведенні фестивалю:

- Ансамбль Малобілозерського палацу культури № 1 "Калинонька";

- молодіжна організація клуб "Білі Ворони";

- Малібілозірська естетична гімназія-інтернат "Дивосвіт";

- завідуюча сектором художної самодіяльності м. Дніпрорудне Гончарова І.В., а  також  керівники фольклорних колективів Беспалько О. та Ясинська Н.

- творча лабораторія "Химера" (м. Запоріжжя). Керівник Жук Н.

- ПП Симонов та ін.


Розпочався тиждень присвячений Щорічному Всесвітньому Дню Довкілля, в якому  Національний природний парк "Великий Луг"  активно бере участь. Цей рік не є виключенням. Проте розпочався він раніше - на початку квітня. Початок дав "суботник" у Парку Дружба із залученням волонтерів міста. 

17  квітня акцію перехопила Дніпрорудненська спеціалізована І-ІІІ ступенів школа "Світоч". Так 17 квітня пройшов "трудовой дисант" серед 7 класів школи. Діти активно прибирали листя у парку, замітали центральні алеї та інше.

Національний парк висловлює подяку всім вчителям, які організували учнів за допомогу та падтримку у роботі Парку.


Колектив Національного природного парку  "Великий Луг" від щирого серця вітає усіх з світлим святом Христова Воскресіння! Миру та спокою,  тепла та злагоди Вашим оселям  та радісного настрою у цей день.  

Хай мир у серці Вашому панує,
Хай ангел Божий щастя Вам дарує,
Ісус Христос – здоров’я шле з небес.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

6 квітня 2012 року проведа спільна акція по висадці саженців форзиції, які надані  Національним природним парком "Великий Луг" для посадки їх на території Дніпрорудненській гімназії "Софія".


Національний парк зустрів весну  активно - 2-3 квітня колективом НПП "Великий Луг" проведений "суботник" у парку Дружба міста Дніпрорудне. Заздалегідь були надані оголошення із закликом мешканцям міста підтримати "суботник".

На радість нам декілька мешканців відгукнулися, за що ми виносимо їм велику вдячність.


У березні місяці спільно  із Дніпрорудненською гімназією “Софія” була відновлена кімната Музей природи. Для удосконалення музейної кімнати  Національний природний парк надав гімназії музейні експонати: гербарій найбільш характерних та рідкісних видів трав’яних рослин, зруби дерев парку  “Дружба”, гнізда з кладки  яєць деяких представників орнітофауни Парку, плакати із зображенням флори та фауни видів, які занесені до Червоної книги України, а також експонати фазанів (самця та самки). 


З настанням 2012 року Національний природний парк “Великий Луг” продовжує свою роботу по вихованню у молодого населення нашого району екологічної свідомості. Робота  розпочата  традиційно із щорічної весняної акції “Збережемо первоцвіти”. 

В ході акції працівниками Парку були проведені ряд роз’яснювальних лекцій у школах міста Дніпрорудне та села Балки. На лекціях був представлений показовий матеріал про первоцвіти, які зростають на території Національного парку, а також роз’яснення чому потрібно берегти та охороняти ці квіти. 


Кабінет Міністрів України 2 підписав Разпорядження від 1 вересня 2011 року № 895-р про надання Архіпелагу Великі і Малі Кучугури та Заплаві Сім Маяків, на території Національного природного парку "Великий Луг", статусу водно-болотних угідь міжнародного значення. 


10 лютого  Національний природний парк "Великий Луг" відзначив свою 6 річницю. 

Дякуємо  всім, хто співрпацював з нами протягом цих років, та сподіваємося на подальшу плідну працю для збереження унікальної природи нашого краю. 


Щиро від душі вітаємо Всіх з Новим 2012 роком та Різдвом Христовим!
Зичимо всім Вам багато щастя, любові й вірних друзів доволі.
Нехай буде затишок і добробут у Вашому світлому домі,
Нехай Божа благодать розіллється гармонією навколо!
Бажаємо оптимізму, невичерпної енергії та надії,
Нехай здійсняться у Новому році Ваші плани й усі мрії,
Здоров’я Вам і родині, успіхів у житті та на творчій ниві,
Нових професійних перемог і в найкраще майбуття віри.