На початку заходу всіх присутніх привітали голова Василівської районної ради Д.С. Калінін, голова м. Дніпрорудне Ю.М. Коробов, секретар Дніпрорудненської міської ради Л.П. Решетняк, директор НПП «Великий Луг» Т.Д. Йосипенко, президент Клубу «Білі Ворони» С.О. Решетов та директор Дніпрорудненського професійного ліцею С.М. Осипенко.
У цьому році на фестивалі змагалися команда Дніпрорудненського професійного ліцею «Ліцеїсти», капітан Шувалов Максим, та команда «Білі Ворони» молодіжної громадської організації Клуб «Білі Ворони», капітан Постоялко Дмитро. Суддівська колегія на чолі з головним суддею – Решетняк Л.П. складалася з чотирьох суддів: Андрія Єрьоменка, Віталія Лехмана, Дмитра Владимирова, Віталія Батовського.
У ході запеклої боротьби кожна команда набрала по 7 перемог. Останній конкурс «Лава на лаву» визначив команду-переможця фестивалю. Переможцем ювілейного V фестивалю «Козацькі розваги» стала команда «Білі Ворони», яка отримала почесну грамоту за перемогу та кубок. Команда «Ліцеїсти» отримала грамоту за активну участь. Обидві команди були нагороджені солодкими призами від організаторів свята.
НПП «Великий Луг» та Клуб «Білі Ворони» висловлюють щиру подяку всім, хто допомагав в організації та проведенні заходу, а також надав спонсорську підтримку, а саме: Дніпрорудненській міській раді, секретарю міської ради м. Дніпрорудне Решетняк Л.П., директору Дніпрорудненського ліцею Осипенку С.М., колективу Дніпрорудненської бібліотеки сімейного читання, директору Дніпрорудненського будинку культури «Гірник» Лучко Н.В., директору Малобілозерської естетичної гімназії-інтернату «Дивосвіт» Овсієнко Я.М., керівнику спортивного гуртка «Тайфун» Толочку О.А., керівнику еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ МР Дніпрорудного Жук Н.С., члену Клубу «Білі Ворони» Петельку С.М., приватним підприємцям Троню І.М. та Осипенку В.М.
Співробітники Національного природного парку «Великий Луг» 17 серпня 2013 року провели щорічний фестиваль «Козацькі розваги», який в цьому році був присвячений медовому спасу. Фестиваль тісно пов'язаний з обрядами та традиціями українського народу і в основному носить жартівливий, розважальний характер. Кожного року він набирає обертів та стає у місцевих жителів бажаним та довгоочікуваним.
На відкритті свята зі словами привітання виступили голова міста Дніпрорудне Матвєєв Є.С., директор Національного природного парку «Великий Луг» Лаба В.П. та президент молодіжної громадської організації клубу «Білі Ворони» Решетов С.О. Відкриття дійства прикрасив своїм чудовим співом народний хор «Калина».
На фестивалі можна було відвідати Містечко народних майстрів та придбати собі та своїм близьким гарні прикраси, духмяне мило, авторські іграшки, та інші дивовижні роботи майстрів та майстринь Запорізької області. Гарний козак пропонував кожному бажаючому власноруч викарбувати собі монету на щастя.
За традицією основу фестивалю складала конкурсно-розважальна програма між командами двох куренів «Великого Лугу» та «Білих Ворон». Молоді люди, під звуки козацьких пісень, продемонстрували глядачам і вболівальникам свої швидкість, витривалість та силу. Цікавими та видовищними були спортивні змагання з перетягування канату, піднімання гирі; силові вправи на руках, козацька бійка мішками з сіном. Всі глядачі були у захваті від жартівливих та їстівних конкурсів, під час яких командам було необхідно на швидкість заплести косу із стрічок, надути повітряні кульки, з’їсти кавуна, або випити пляшку квасу, заїдаючи її хлібом.
В кінці конкурсної програми була проведена вікторина по козацтву, під час якої розгорнулося суперництво команд та гостей свята.
Наймолодші гості також не сумували – вони змагалися у конкурсі дитячого малюнку на асфальті «Моя улюблена тварина», та танцювали під дитячу музику. Переможець отримав приз у вигляді м’якої іграшки, а інші учасники отримали у подарунок цукерки.
Після підведення підсумків змагань капітани команд були нагороджені почесними грамотами, а всі учасники – баночками меду. А потім усіх присутніх пригостили кулішем приготованим за традиційним козацьким рецептом кухарями обох команд.
«Козацькі розваги» порадували жителів та гостей Дніпрорудного.
14 липня 2012 року у парку "Дружба" відбувся фестиваль "Козацькі розваги",присвячений Дню працівника природно-заповідної справи. Організували свято Національний природний парк "Великий Луг" разом з молодіжною громадською організацією клуб «Білі Ворони».
Фестиваль тісно пов'язаний з обрядами,
традиціями українського народу і в основному носить жартівливий, розважальний
характер.
Почався
фестиваль з містечка народних майстрів, на якому всі бажаючі могли виставити продукцію яку виготовили своїми
руками, та придбати те, що їм
сподобалося. На ярмарку були представлені вироби з глини Малобізерської
гімназії “Дивосвіт”, вироби з бісеру Запорізького клубу “Хімера”, художні
вироби з мила, розпис по дереву.
Кожен із
присутніх мав змогу самостійно зробити
вироби з глини на гончарному крузі. Майстер клас проводили учні Малобілозерської естетичної гімназії-інтернату
“Дивосвіт”, Запорізької обласної ради (асоційована школа ЮНЕСКО).
У спортивних конкурсах взяли участь курені «Великий Луг» і «Білі Ворони». Молоді люди продемонстрували глядачам і вболівальникам козацький гарт у швидкості, витривалості та силі. Цікавими та видовищними були спортивні змагання перетягування канату, піднімання гирі, силові вправи на руках. Всім сподобались грайливі їстівні конкурси «Тарань», «Гей, наливайте повні чари», «Вареники». Свято за традицією козаків завершилося козацькою лавою двох куренів. Лава вийшла на славу і скінчилася бойовою нічиєю. Колективи художньої самодіяльності своїми виступами розважали та додавали драйву і хорошого настрою учасникам змагань та всім присутнім.
Перемогу здобула команда куреню «Великий Луг», та переможених на цьому святі немає, всі
залишились задоволеними та отримали порцію хорошого настрою та позитиву.
На завершення свята, всі посмакували козацьким кулішем, який вдався на славу!
Фестиваль "Козачі розваги"!
16 липня на території парку «Дружба» Національного природного парку «Великий Луг» пройшов перший фестиваль «Козачі розваги». Фестиваль присвячений Дню працівника природно-заповідної справи України. На відкритті заходу були присутні міський голова м. Дніпрорудне, президент Школи козацького бойового мистецтва «Спас-Сокіл», адміністрація НПП «Великий Луг» та президент молодіжної організації клуб «Білі Ворони».
Одна із головних задач національного парку - відродження місцевих традицій, етносу та ремесел. У зв’язку з цим, в програмі фестивалю проходив ярмарок «Містечко народний майстрів». На ярмарці були виставлені вироби, які виконувались власноруч майстрами.
Так Малобілозерська естетична гімназія-інтернат «Дивосвіт», яка спеціалізується на виробах з глини, представляла свої експонати. А також була надана можливість кожному бажаючому спробувати власноруч виготовити для себе глиняний глечик, або інший посуд за допомогою гончарного круга. Крім виробів з глини були представлені вироби з бісеру, ляльки, вишиванки, сувенірна продукція та інше.
На фестивалі були присутні учні Школи козацького бойового мистецтва «Спас-Сокіл» керівник Лукумський Олег із м. Запоріжжя, які проводили козацькі забави з місцевим населенням, а також виконували показові бойові виступи. Розважальною програмою також порадували фольклорні колективи м. Дніпрорудне.
В рамках програми фестивалю проходив конкурс «Кращий куховар козачих страв». За звання кращого куховара у приготуванні козацького куліша змагалися дві команди. Всі присутні та гості фестивалю могли скуштувати приготовлений командами куліш та оцінити кращу команду шляхом голосування. Переможці отримали грамоти та цінні призи.
Усі присутні та учасники фетивалю висловили своє бажання зустрітися наступного року.