11 грудня 2020 року відбулося чергове засідання науково-технічної ради Національного природного парку «Великий Луг».

На засіданні були присутні 11 чоловік, які взяли активну участь в обговоренні порядку денного. Найбільш активну участь прийняли:
• заступник директора комунальної установи «Сервісний центр закладів культури» Василівської районної ради Запорізької області Калініна Н.В. ,
• головний спеціаліст з охорони навколишнього середовища Підприємства з іноземними інвестиціями у форматі приватного акціонерного товариства «Запорізький залізорудний комбінат» Самойлов В.Ю.,
• старший науковий співробітник Інституту морської біології Національної академії наук України Демченко В.О.,
• доцент кафедри геодезії, землевпорядкування та кадастру Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, виконуюча обов’язки директора регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні», кандидат біологічних наук Гальченко Н.П.,
• заступник директора — начальник відділу національного природного парку «Великий Луг» Крайник Ю.М.
• виконуюча обов’язки директора національного природного парку «Великий Луг» Йосипенко Т.Д.
• старший науковий співробітник національного природного парку «Великий Луг» Бусел В.А.
Після активного обговорення, члени Науково-технічної ради НПП «Великий Луг» прийняли рішення взяти, за основу Проект організації території національного природного парку «Великий Луг», та прийняти його після виправлення в трьохденний строк усіх зауважень, що надійшли в ході засідання ради.

NTR


Для учнів 4 класу КЗ "Скельківська ЗОШ I-III ст." ВРР ЗО 11 грудня 2020 року пройшов конкурс "Пернаті друзі"!
На конкурс було подано 19 робіт. Всі малюнки дуже гарні , але ми вибрали 5 найкращих!
I місце - Папуча Ліна.
II місце - Мельничук Олександра.
II місце - Смьордов Ярослав.
III місце - Турський Михайло.
III місце - Анатоліді Аріна.
Призери були нагороджені почесними грамотами!

Konkurs


Національний природний парк "Великий Луг" разом з учнями КЗ "Скельківська ЗОШ I-III ст." ВРР ЗО провели акцію "Допоможемо пернатим друзям".

PernatiDruzi2


Сьогодні, 9 листопада 2020 року у КДНЗ 6 "Струмок" ДМР пройшла акція "Посади дерево миру"!

DrevMir1 DrevMir2


Національний природний парк "Великий Луг" долучився до акції «1 000 000 дерев за 24 години».


17 жовтня Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України запрошує кожного, хто не байдужий до проблем довкілля,  зробити власний внесок в озеленення країни. Разом ми встановимо український рекорд – висадимо «1 000 000 дерев за 24 години».
Таким чином ми прагнемо об’єднати зусилля влади, бізнесу та громадськості заради спільного відновлення екосистеми країни.
Долучитися до акції може кожен українець обравши зручний для себе формат участі. Можна підтримати ініціативу висаджуючи дерева на прибудинкових територіях або ж приєднатися до масштабної висадки алей та парків у вашому місті.

mil1 mil3

mil2


Міжнародний день зменшення ризику стихійного лиха був започаткований у 1989 році після заклику Генеральної Асамблеї ООН на один день просувати глобальну культуру усвідомлення ризиків та зменшення стихійних лих. Щорічно, 13 жовтня, відзначається те, як люди та громади у всьому світі зменшують свої стихійні лиха та підвищують обізнаність про важливість стримування ризиків, з якими вони стикаються.

У 2015 році на Третій Всесвітній конференції ООН з питань зменшення ризику стихійних лих  у Сендаї, Японія, міжнародному співтовариству було нагадано, що в катастрофах найбільше постраждали на місцевому рівні та можуть призвести до загибелі людей та великих соціальних та економічних потрясінь. Раптові катастрофи щороку витісняють мільйони людей. Катастрофи, багато з яких посилюються зміною клімату, негативно впливають на інвестиції у сталий розвиток та бажані результати.
Також на місцевому рівні необхідно терміново зміцнювати потенціал. Основа для зменшення небезпеки лих є люди сфокусовані і орієнтовані на конкретні дії в своєму підході до зменшення небезпеки лих і відноситься до ризику дрібних і великих катастроф , викликаних техногенними або стихійних лих, а також пов'язані з екологічні, технологічні та біологічні небезпеки та ризики.

dds


11 жовтня 2020р. не зважаючи на погодні умови відбулася чудова екскурсія за маршрутом "Крутосхили каховського водосховища".

EKS1_1

EKS2_1

EKS3_1


18 вересня 2020р. працівниками НПП "Великий Луг" за участі  комунального підприємства "Комфорт" Дніпрорудненської міської ради долучилися до міжнародної ініціативи "Велике прибирання берегів". Очищено узбережжя Каховського в-ща в межах Парку. В ході прибирання вилучено близько 10-ти кубометрів побутових відходів.

Berega1

Berega2

Berega3


7 вересня відзначається Міжнародний день ​​чистого повітря і блакитного неба

Держави-члени ООН визнають необхідність суттєво зменшити кількість смертей та захворювань від небезпечних хімічних речовин та забруднення повітря, води та ґрунту до 2030 року, а також зменшити несприятливий вплив міст на душу населення та навколишнє середовище, в тому числі шляхом приділення особливої ​​уваги якості повітря та поводження з побутовими та іншими відходами до 2030 року.
Чисте повітря важливе для здоров’я та повсякденного життя людей, тоді як забруднення повітря є найбільшим екологічним ризиком для здоров’я людей та однією з головних причин смерті та хвороб, яких можна уникнути у всьому світі. Забруднення повітря непропорційно впливає на жінок, дітей та людей похилого віку, а також негативно впливає на екосистеми.
Сьогодні міжнародне співтовариство визнає, що поліпшення якості повітря може посилити пом'якшення наслідків зміни клімату, а зусилля щодо пом'якшення змін клімату можуть покращити якість повітря.
Підбадьорена зростаючим інтересом міжнародного співтовариства до чистого повітря та наголошуючи на необхідності докладати подальших зусиль для поліпшення якості повітря, включаючи зменшення забруднення повітря, для захисту здоров'я людей, Генеральна Асамблея вирішила  призначити 7 вересня Міжнародним днем ​​чистоти повітря та блакитного неба.

PovCS


У ніч з 29 на 30 серпня у світі відзначається одне з самих незвичайних природоохоронних свят - Ніч кажанів. Головна його мета - привернути увагу людства до проблем рукокрилих та їх охороні, а також розвінчати міфи навколо звіряток, перед якими багато людей відчувають невиправданий забобонний страх, вважаючи їх вампірами. Насправді кажани - дивовижні ссавці, які, завдяки своїй будові, оволоділи мистецтвом польоту. Чотири довгих пальця сильно розвинених передніх кінцівок підтримують крило. Довгий вузький хвіст, дорівнює довжині голови, також обтягнутий літальної перетинкою. Пальці задніх кінцівок з кігтями вільні від перетинки: ними кажани чіпляються за гілки й виступи, повисаючи вниз головою. Всі кажани, що мешкають в Україні, охороняються на національному або міжнародному рівнях, наприклад на Європейському рівні.

BatDay


Колектив НПП "Великий Луг" щиро вітає зі святом — Днем незалежності України!

В цей святковий день зичимо вам міцного здоров'я, щастя, родинного добробуту, душевної рівноваги та впевненності в майбутньому. Бажаємо, щоб ваша важлива праця на благо рідної Батьківщини та українського народу завжди була плідною та натхненною і дарувала вам лише радість та задоволення.

З Днем Незалежності України.


DnNez


с18 серпня 2020 р. науковцями НПП «Великий Луг» здійснено експедиційний виїзд на ВБУ № 2282 Архіпелаг Великі та Малі Кучугури, під час якого проведені обліки флори та фауни угіддя.

Kuchugury1Kuchugury2Kuchugury3


8 серпня відбулася екскурсія для туристичного клубу активного вихідного дня "Нескучай" за маршрутом "Крутосхили Каховського водосховища". Мальовничим степовим різнотрав'ям, величними краєвидами круч та затишком джерел у прохолоді тіней дерев зустріла гостей природа рідного краю.

NeskuchayNeskuchay2


28 липня - Всесвітній день заповідання природи.

Природа присутня у всіх аспектах людського життя - від повітря, яким ми дихаємо, їжі та води до джерел натхнення та простору які тримають нас, природа скрізь.

Однак все, що ми споживаємо, використовуємо, бачимо чи сприймаємо, походить від самої природи, насправді іноді говорити про слово «природа» є обмежуючим, оскільки все походить від нього і не може бути відокремленим. Заповідні райони народилися від суспільного прагнення зберегти найбільш вражаючі надбання природи, дивовижні ландшафти та місця, де суспільство могло знайти місце для відновлення сил після тривалої робочої дороги.

У Всесвітній день охорони природи 2019 року важливо визнати безліч переваг, які нам приносять добре збережені екосистеми, окрім рекреаційних та естетичних цінностей:

• надання послуг, таких як їжа, прісна вода та сировина;

• підтримка таких послуг, як ґрунтоутворення, забезпечення середовища проживання або запилення;

• регулювання таких послуг, як кліматичне регулювання, очищення повітря та води, боротьба зі шкідниками та хворобами;

• культурні послуги, такі як духовна та історична спадщина та рекреаційний досвід;

Це те, що ми сьогодні розуміємо як екосистемні служби , життєзабезпечувальну систему всіх живих істот, включаючи людей. Зберігаючи як біорізноманіття, так і екосистемні послуги, природоохоронні території є опікунами нашого майбутнього. Тільки якщо ми зрозуміємо себе як частину Природи, зможемо досягти успіху в її збереженні.

Zapovidannya_prirody



23 липня в світі відзначається Всесвітній день китів і дельфінів

Це свято було засновано в 1986 році, коли Міжнародна китобійна комісія, після 200 років нещадного винищення, ввела заборону на китовий промисел. Заборона діє і понині і означає, що в усьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонена. Однак, сьогоднішній день вважається днем ​​захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців. Щорічно в цей день різноманітні природоохоронні групи проводять акції на захист китів та інших морських ссавців. Часто екологи об'єднуються і присвячують цей день захисту одного унікального виду, якому загрожує смертельна небезпека

Whale


7 липня – День працівника природно-заповідної справи

Указом Президента України від 18 серпня 2009 № 629 7 липня визначено днем професійного свята працівників сфери формування та забезпечення функціонування національної мережі територій і об'єктів природно-заповідного фонду та системи міжнародних природоохоронних територій – Днем працівника природно-заповідної справи.

День 7 липня для професійного свята обрано невипадково, адже цей день асоціюється зі святом Івана Купала, присвяченим загадковим і чудодійним силам природи.

Символом свята щороку слугує один з видів папороті, квітка якого, за легендою, має чарівні властивості. Цього року символом обрано одну з найбільш рідкісних папоротей України – Міхурницю судетську (Cystopteris sudetica A.Braun et Milde). Ця ніжна рослина зростає лише у кількох місцях Карпат і основною загрозою для її існування є руйнування біотопів людиною. Але ця папороть добре зростає під пильною охороною, зокрема у заповідних лісах гірського пасма Горгани, що вказує на успішність природоохоронних заходів.Завдяки зусиллям фахівців, науковців та природоохоронної громадськості, станом на 1 січня 2020 року в Україні збережено 8512 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальна сума площ яких становить 4,418 (фактична площа 4,085 млн. га), що становить 6,77% площі країни, а також морський заказник «Філофорне поле Зернова» площею 402,5 тис. га.

У складі природно-заповідного фонду 5 біосферних заповідників, 19 природних заповідників, 52 національних природних парки, 3354 заказники, 3513 пам‘яток природи, 83 регіональних ландшафтних парки, 803 заповідних урочищ, а також низка штучних об‘єктів: 28 ботанічних садів, 13 зоологічних парків, 61 дендропарк та 581 парк-пам‘ятка садово-паркового мистецтва. Протягом останнього року відбулося багато визначних подій у заповідній справі. Кількість об’єктів та територій природно-заповідного фонду загальнодержавного та місцевого значення збільшилась на 116 одиниць загальною площею 94224,2 га, зокрема прийнято укази Президента України про створення національного природного парку «Кремінські ліси» в Луганській області, ландшафтних заказників «Мурав’ївський» в Чернігівській області, «Озеро Картал» та «Озеро Кагул» в Одеській області. Найбільше площа природно-заповідного фонду за останній рік збільшилася у Рівненській, Херсонській та Закарпатській областях.Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України закликає приєднатися до відзначення Дня працівника природно-заповідної справи і зробити все можливе для збереження рідної природи та екологічної рівноваги планети.

«Збережемо природу – збережемо Україну!»

Paporotn_bolotna


18 червня відзначається Міжнародний день пікніка.

Міжнародний день пікніка це відмінний привід, щоб вибратися з друзями або родиною на природу та помилуватися красою рідного краю.

На території НПП «Великий Луг» створений та облаштований рекреаційний пункт «Маяк» де можна відмітити сімейне свято або провести час разом, відпочити та просто помилуватися природою, насолодитися теплом і сонцем.

Тут встановлені довгі столи з лавками під навісом для великих компаній, маленькі столики з лавками для тих хто хоче усамітнитись; облаштовані місця для розведення вогню з переносними установка для казана та автостоянка, встановлений туалет. Для маленьких відвідувачів встановлена гойдалка. Також можна продовжити всій відпочинок розбивши намет.

Нагадуємо, що добрим тоном вважається забрати з собою все привезене сміття. Все ж ви не востаннє вибираєтеся на пікнік, тому було б краще, якби люди якомога менше засмічували територію відпочинку.


Mayak_piknik



Сьогодні відзначається Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами!

Цей день був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1994 року. Того ж року ухвалили Конвенцію з боротьби з опустелюванням.

Опустелювання, як ми вже неодноразово наголошували, загрожує і Україні. За визначенням, опустелюванням є втрата родючого шару ґрунту на території, і це наразі активно відбувається в більшості регіонів України: характерні для пустель пилові бурі поступово стають для нас звичним явищем. Нещодавно більшість з вас стали їх свідками на Поліссі. Однією з причин пилових бурь поза кліматичними зонами пустель та напівпустель є розорювання природних територій.
Наша держава – лідирує в Європі за часткою розораних земель.
54% площі України - це переорані землі. Відсутність природної трав’янистої рослинності та щорічне переорювання ґрунту призводять до того, що ґрунт втрачає свою природну структуру й не протистоїть дії вітру. Більше того, розорювання степів вивільнює колосальні об’єми парникових газів, що сприяє глобальному потеплінню.
Найкраще, що можна зробити вже зараз - зупинити нові розорювання, вивести з обробітку всі ділянки на схилах та максимально збільшити строкатість агроландшафту, повернувши природний стан максимальній кількості ділянок.

"> 17_imgonline_c


Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний День біорізноманіття – це ще одна нагода звернути увагу широкої спільноти на актуальні проблеми збереження біоти, яка є фундаментом духовного і фізичного здоров’я будь-якої нації.

Кожного року День біорізноманіття має свою тему, що обирається секретаріатом Конвенції.
Цьогорічною темою є гасло «Наші рішення - в природі».
Гасло «Наші рішення - в природі» підкреслює надію, солідарність та важливість спільної роботи на всіх рівнях для побудови майбутнього життя у гармонії з природою.

98350025_3783280838412889_8919174011678621696_o


Національний природний парк «Великий Луг» долучається до Всеукраїнської акції «1 000 000 дерев за 24 години», яка відбудеться в рамках проекту «Озеленення України». Зробимо нашу країну зеленішою, чистішою та красивою. Збережемо природу, збережемо Україну.

89818938_3529441733796802_3110314220822986752_o


Національний природний парк «Великий Луг» для ознайомлення з унікальною природою Запорізького краю та залучення всіх небайдужих людей до охорони природи, створили сторінки в соціальних мережах , де публікуються цікаві фото та статті щодо різноманіття рослинного тваринного світу та природних середовищ рідного краю. Зміст публікацій та фото носить пізнавальний, інформаційних та естетичний характер. Просимо Вас допомогти розповсюдити інформацію серед знайомих. Дякуємо.

88205490_3506744699399839_9125394585768427520_o


В рамках акції «Збережемо першоцвіти» в КЗ «Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ст.» ВРР ЗО був проведений екоосвітній захід.

88197234_3506353399438969_7523315288360615936_o


Працівники НПП "Великий Луг" взяли участь у семінарі «Водні ресурси рідного краю», який пройшов 4 березня в КЗ « Василівській ЦБС».

88173984_3506337019440607_4401344307252953088_o


Був проведений творчий конкурс «Розмалюй мешканця водно-болотного угіддя»

До участі в конкурсі запрошувалися учні 3 класу КЗ «Скельківської ЗОШ І-ІІІ ст.» ВРР ЗО. На конкурс було подано 20 робіт.
Призери були нагороджені почесними грамотами
Найкращими визначено 3 роботи , які посіли призові місця.
І місце –Папуча Ліна.
ІІ місце –Смьордов Ярослав.
ІІІ місце – Михайленко Дмитро.

88103082_3497158723691770_6711331410151473152_o


Для старшої групи «Сонечно» в КЗ « Калинка» ВРР ЗО була проведена еко-хвилинка на тему: «Тваринний світ нашого краю".

125365458652


Провідним фахівцем з екологічної освіти НПП « Великий Луг» Горбенко Катериною Романівною був проведений еко-освітній захід на тему: «Мешканці водо-болотного угіддя» присвячений дню водно-болотних угідь, для учнів 3 класу в КЗ «Скельківська ЗОШ І-ІІІ ст.» ВРР ЗО

1_VWLYwP3mTh


10 лютого святкує свій день народження Національний природний парк «Великий Луг». Зі святом колеги !

2VYSoCueRE4WN8HS



До дня водно-болотних угідь науковим співробітником НПП « Великий Луг» Шевченко Аллою Василівною була проведена бесіда для учнів 7 класу в КЗ «Скельківська ЗОШ І-ІІІ ст.» ВРР ЗО

83883329_3411134208960889_5078758489187155968_o_1


До дня водно-болотних угідь працівником НПП « Великий Луг» Дроздова-Герман Лідією була проведена еко-хвилинка в КЗ «Кам’янська ЗОШ І-ІІІ ст.» ВРР ЗО

84269820_3410937095647267_6857078333612490752_o


До дня водно-болотних угідь працівниками НПП «Великий Луг» Горбенко Катериною та Горбенко Євгеном були проведені екоосвітні заходи в КЗ «Скельківська ЗОШ I-III ст» ВРР ЗО

83821100_3408747859199524_7989652787136823296_o


В сільських радах була оновлена інформація щодо відзначення всесвітнього дня водно - болотних угідь.

84398883_3408753539198956_7730040937719529472_o


2 лютого відзначаємо всесвітній день водно-болотних угідь.

_______________________________________1

_______________________________________2


Цьогорічна тема свята «Водно-болотні угіддя і біорізноманіття»
До складу НПП «Великий Луг» входять два водно-болотних угідь міжнародного значення – заплава «Сім Маяків» та Архіпелаг «Великі та Малі Кучугури».
Водно-болотні угіддя Великого Лугу, за своїми характеристиками представлені кількома типами середовищ існування, які є найбільш важливими в збереженні біорізноманіття заплави нижнього Дніпра. Заплавні ліси з густим чагарникових підліском важливі для охорони найбільших колоній голінастих і веслоногих птахів. Унікальність ландшафту так само полягає в чергуванні лісових масивів з відкритими піщаними дюнами, барханами і внутрішніми озерами. Піски здебільш вкриті лишайниками і мохами, що вказує на відсутність втручання людини на цю територію. Територія ВБУ архіпелагу Великі і Малі Кучугури є унікальні фактом зростання тут ендеміків - Centaurea konkae та Betula borysthenica Klokov.
Мілководні водойми ВБУ є одним з основних нерестовищ іхтіофауни Каховського водосховища. Внутрішні озера з заростями водної рослинності, є місцями нагулу молоді, яка тримається тут протягом усього весняно - літнього періоду.
Острівний комплекс за своїм походженням є найпотужнішим фільтром прісної води, адже в прилеглих мілководних районах Каховського водосховища відбувається забір води для іригації агроландшафтів. Розташовуючись в зоні посушливих степів, населені пункти і оброблювані землі залежать від цього джерела водопостачання.

59_min


До відома! Пропонується спосіб визначення меж НПП «Великий Луг» в акваторії Каховського водосховища.

Інструкція

Водні межі НПП Великий Луг  Файлkmz


У січні 2020 р. науковими співробітниками національного природного парку «Великий Луг» були проведені традиційні середньозимові обліки водно-болотних птахів у період з 14 до 18 січня. Погодні умови були теплими, лід був відсутній навіть на невеликих водоймах. На результати обліку вплинули тумани, які знижували видимість. За весь період обліків було зареєстровано 87 видів птахів, загальною чисельністю біля 16 тис. особин. Серед рідкісних видів окремо слід зазначити зустріч червонокнижних птахів – огара, орлана-білохвіста, гоголя, луня польового,сапсана, реготуна чорноголового та голуба-синяка.

111


З 1 січня 2020 р. у будівлі КЗ «Василівський центр культури та дозвілля» ВРР ЗО на другому поверху розпочала свою роботу фотовиставка "Птахи Великого Лугу" де кожен може познайомитися з дивним населенням світу пернатих заповідних ділянок національного природного парку "Великий Луг". Кожен стикається з тим, що відвідуючи ліс, ми часто не знаємо назви побачених птахів, що живуть поруч з нами. Роботи автора, наукового співробітника національного парку, познайомлять відвідувачів з пернатими мешканцями, яких мало хто бачив в повсякденному житті. Птахи на знімках по-особливому красиві. Автор дарує глядачам, цю чарівну силу краси, чудового дивосвіту птахів.

Фотовиставка відкрита для відвідувачів до 31 травня 2020 року. Запрошуємо її відвідати!

58


Черговий випуск газети НПП "Великий Луг" Випуск №37


Національний природний парк «Великий Луг» запрошує всіх бажаючих відвідати мальовничі куточки запорізького краю у захоплюючій подорожі туристичними маршрутами нашого парку.
Парк має багате ландшафтне різноманіття, поряд з степовими ділянками тут зустрічаються лісові (байрачні ліси вздовж берегової лінії Каховського водосховища), лучні, водно-болотні угіддя міжнародного значення островів Великі та Малі Кучугури та Заплави Сім Маяків. Унікальними є біотопи островів, які залишились після затоплення плавнів; піщані бархани, лісові ділянки берези дніпровської, верби та тополі, луки. Наявне ландшафтне різноманіття зумовлює значне видове багатство рослинного і тваринного світу.
На території парку пропонуємо екскурсії та відпочинок.

83083762_3355345344539776_5742596515721904128_o


Конкурс малюнків « Підводний світ Каховського водосховища»

З 1 грудня по 29 грудня проходив художній конкурс малюнків «Підводний світ Каховського водосховища». До участі в конкурсі запрошувалися учні середніх класів КЗ «Кам’янської ЗОШ І-ІІІ ст.» ВРР ЗО. На конкурс було подано 14 робіт.
13 січня були оголошені результати конкурсу. Призери були нагороджені почесними грамотами та призами.
Найкращими визначено 3 роботи , які посіли призові місця.
І місце – Колінько Оксана, 5 клас.
ІІ місце – Цебагеєв Данііл, 8 клас.
ІІІ місце – Гречко Наталья, 8 клас.

82853125_3364426950298282_889988941095108608_n


11 січня – Міжнародний день заповідника та національних парків.
Національний природний парк « Великий Луг» є окрасою чудової природи запорізького краю, частиною славетної козацької спадщини. Заповідати – означає передавати в спадщину щось дороге і цінне. 
Давайте ж разом збережемо природу нашого краю!
Зі святом!

54