На 14 жовтня припадають такі значущі для України свята, як Покрова Пресвятої Богородиці, День захисника України і День українського козацтва. Традиційно до цих свят, в НПП «Великий Луг» проходить фестиваль «Козацькі розваги». В рамках заходу проведені змагання з силовими вправами, творчі конкурси, кулінарні – приготування найсмачнішого козацького кулешу, висадка дерев та кущів, проведення польових тренінгів щодо ознайомлення з флорою та фауною Парку.
25 вересня працівниками Придніпровського міжрайонного управління водного господарства та співробітниками НПП «Великий Луг» проведено розчищення джерела в Маячанській балці. В джерелі вода надзвичайного смаку, та буде до смаку подорожнім, адже для нашої степової зони - вода на вагу золота. Давайте разом дбати про наші чисті джерела, та чисте довкілля, бо чиста країна то чиста душа.
24 липня працівниками «НПП Великий Луг» проведено прибирання від твердих побутових відходів берегову смугу Каховського водосховища в районі села Скельки .
«Зробимо країну чистою – разом!»
23 липня працівниками НПП «Великий Луг» була проведена акція «Чисті джерела». Акція проходила на території рекреаційної зони ПНДВ «Скельки» Урочище «Басанька»
Працівниками НПП "Великий Луг" на території ПНДВ «Білозірка» була проведена акція «Чиста країна чиста душа» .
Не будьмо байдужими! Любімо природу!. Любімо наш край. Зробимо довкілля чистішим. Якщо ми не збережемо чистоту природи сьогодні – наші нащадки не матимуть її завтра.
7 липня в НПП «Великий Луг» святкували свято Івана Купала. Свято пройшло в веселих конкурсах та розвагах. За традицією плели вінки та пускали їх на воду, співали пісень та розпалювали купальське вогнище.
7 липня Указом Президента України від 18 серпня 2009 № 629 визначено днем професійного свята працівників природно-заповідної справи.
Цей день обрано невипадково, адже асоціюється він з прадавнім святом Івана Купала – з періодом, коли сонце приходить до зеніту, дає найбільше тепла та світла, виявляє свою чудодійну силу для рослинного і тваринного світу, а отже і для людини. Дух свята природи у повній мірі відповідає духу природно-заповідної справи – складається враження, що кожен працівник цієї галузі знайшов свою чудодійну квітку та дізнався всі таємниці природи, оберігає природні скарби, які складають природно-заповідний фонд України, вирощує безцінний врожай лісів, степів, луків, боліт, морів та річок, не боїться жодних труднощів і долає всі перепони.
Щиро вітаємо зі святом природно-заповідної справи, усіх небайдужих громадян, які віддають свої знання та працю щоденній нелегкій справі збереження і відтворення унікальних куточків нашого краю! Бажаємо усім міцного здоров’я, родинного благополуччя та невичерпної енергії!
Шанувати природу повинна кожна людина незалежно від своєї професії. Збереження об’єктів природно-заповідного фонду – завдання державної важливості. Від цього залежить майбутнє нашої нації, її процвітання і довголіття.
Щиро вітаємо зі святом природно-заповідної справи, усіх небайдужих громадян, які віддають свої знання та працю щоденній нелегкій справі збереження і відтворення унікальних куточків нашого краю! Бажаємо усім міцного здоров’я, родинного благополуччя та невичерпної енергії! Шанувати природу повинна кожна людина незалежно від своєї професії. Збереження об’єктів природно-заповідного фонду – завдання державної важливості. Від цього залежить майбутнє нашої нації, її процвітання і довголіття.
23 червня на узбережжі мальовничого ставка НПП «Великий Луг» відбулося щорічне змагання зі спортивної літньої ловлі риби на поплавочну вудочку «Золотий гачок», яке традиційно проводиться до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.
На змагання цього року прийшли учасники, які не злякалися хмарної погоди та впродовж трьох годин ловили рибу. По завершенню вилову вся риба була зважена та порахована. Далі за правилами змагання випущена в ставок.
Призери були нагороджені почесними грамотами, кубками та призами. Кубки та подарунки були надані генеральним спонсором Коробовим Ю.М.,міським головою м. Дніпрорудне.
Працівниками НПП Великий Луг 21 червня проведена акція "Чисті береги". В ході акції було зібрано 10м3 твердих побутових відходів на узбережжі Каховського водосховища. Звертаємось до жителів та відпочиваючих. Будь ласка , будьте взаємно ввічливими з природою та один з одним! Будьте сильними! Донесіть сміття до смітника! Дякуємо.
7 червня в національному природному парку «Великий Луг» пройшла науково - технічна рада. Членами НТР обговорено питання порядку денного, щодо розширення території Парку. Найбільш доцільною формою збереження біологічного та ландшафтного розмаїття даної території, виходячи з її географічного розташування, населення рослинного і тваринного світу, наявності видів, занесених до охоронних списків різних рангів (від місцевого до міжнародного), а також важливості розбудови екологічної мережі як оптимального варіанту охорони та менеджменту природних ресурсів є, розширення національного природного парку «Великий Луг», як найбільш пристосованої для даної місцевості категорії об‘єкту природно-заповідного фонду.
З святом! 5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Свято розраховане на те, щоб залучити якомога більше людей до охорони навколишнього середовища, дати народам світу можливість активно сприяти збалансованому й справедливому розвитку, розумінню того, що основною рушійною силою у зміні підходів до природоохоронних питань є громади та громадяни, а також донести до кожного корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було безпечніше й благополучне майбутнє.
Польова практика із студентами Таврійського агротехнологічного університету.
24 квітня під час проведення рейду на ВБУ архіпелаг Великі і Малі Кучугури, були виявлені в зоні абсолютної заповідності, інспектори Запорізького рибоохоронного патруля Черкащенко І.П. і Пилипенко С.В. На службовому катері державний номер ЯЗП 01-68, які на вимогу пред'явити службові посвідчення і документи, що підтверджують законність їх перебування в зоні абсолютної заповідності. Вели себе зверхньо і відмовилися пред'являти будь-які документи. Посилаючись на розпорядження (усуненого на даний час від виконання службових обов'язків начальника управління Чайки Д.В.). Після чого був зроблений дзвінок на 102. На допомогу працівника НПП Великий Луг прибула слідчо - оперативна група Василівського відділу національної поліції і відділу водної поліції обласного управління національної поліції. У присутності співробітників правоохоронних органів було встановлено, що працівники рибоохорони не мали при собі службових посвідчень, а наказ на проведення рибоохоронного рейду зовсім в іншому районі. На старшого групи Черкащенко І.П складено адміністративний протокол № 000015, у другого співробітника патруля Пилипенко С. працівники поліції взяли пробу на вміст алкоголю в крові, який показав 1,34 проміле, після чого ними ж був складений протокол за перебування Пилипенко С. в нетверезому вигляді під час виконання службових обов'язків. Потім їм було запропоновано покинути територію Парку, зону абсолютної заповідності, але після від'їзду працівників поліції Черкащенко і Пилипенко відмовилися виїхати, посилаючись на усне розпорядження Чайки Д.В. Виникає питання, чому з боку посадових осіб запорізького рибоохоронної патруля зневажаються норми природоохоронного законодавства. Відповідь проста - щоб під наглядом інспекторів "кришувати" незаконний вилов риби в зоні абсолютної заповідності в період нересту.
До дня довкілля працівниками НПП Великий Луг проведена акція «Чиста країна – чиста душа». Учасниками акції зібрано 12 м³ твердих побутових відходів. Звертаємось до жителів нашого регіону, бережіть природу, не засмічуйте свій дім, не перетворюйте довкілля в величезний суцільний смітник. Будьте взаємно ввічливими з природою і вона віддячить вам різноманіттям барв квітучих рослин, співом птахів, чистою водою та гарним настроєм.
10 лютого Національному природному парку «Великий Луг» виповнюється 13 років.
Територія Парку унікальна для нашого регіону. Доказом цього є досить велике поширення в умовах степу різних трав, так зване барвисте різнотрав’я (близько 500 видів вищих рослин, 20 - червонокнижних). Протягом вегетаційного періоду квіткове вбрання степу кілька разів змінює свої барви. Флора піщаних ділянок островів архіпелагу «Великі та Малі Кучугури» є унікальною, лише на цій території зростає та занесені до Червоної книги України ендеміки береза дніпровська та волошка Конки. Особливістю тваринного світу є 118 видів занесені до Червоної книги України, кожен з яких є унікальним та нажаль потребує захисту та охорони.
2 лютого Всесвітній день водно-болотних угідь. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2011 року № 895-р «Про погодження надання водно-болотним угіддям статусу водно-болотних угідь міжнародного значення» двом територіям НПП «Великий Луг» було надано статус водно-болотних угідь міжнародного значення: «Архіпелаг Великі і Малі Кучугури» площею 7674,25 га та «Заплава Сім Маяків» площею 2140 га.
Секретаріат Рамсарської конвенції повідомив про включення українського водно-болотого угіддя «Заплава Сім маяків» номером 2273 та українського водно-болотого угіддя «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» під номером 2282. до Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення.