Напередодні зимових свят пройшли творчий конкурс «Новорічна композиція» та інформаційна акція «Збережемо лісову красуню!»
До участі в творчому конкурсі запрошувалися учні Дніпрорудненської школи «Талант», які використовуючи гілочки ялини та сосни, а також різноманітні прикраси створювали гарні новорічні композиції на заміну «живим» хвойним деревам.
ІІІ місце у конкурсі посіли учениця 9-Б класу Істоміна Анастасія, учениця 10-А класу Янковська Тетяна та учень 11-А класу Постоялко Дмитро.
ІІ місце поділили учень 7- класу Мартинчук Руслан та учениця 9-Б класу Денисенко Анастасія.
І місце виборола учениця 9-Б класу Загонка Єлизавета.
Переможці конкурсу були нагороджені почесними
грамотами та солодкими призами. Композиції, надані на конкурс, подаровані
дошкільним та шкільним навчальним закладам міста Дніпрорудне.
У рамках інформаційної акції «Збережемо лісову красуню!» проведено 2 виходи
в м. Дніпрорудне, під час яких учасники заходу роздавали гілочки сосни та
листівки-відозви з закликом віддати перевагу штучним ялинкам або хвойним
композиціям замість живих дерев.
Проведений другий етап конкурсу «Пернаті друзі» серед учнів Дніпрорудненської школи «Талант»
На конкурс було подано 48 робіт учнів 5-11 класів. 12 грудня було проведено нагородження переможців почесними грамотами та солодкими призами.
Старша група:
І місце – Янковська Тетяна 10 клас.
ІІ місце – Демешко Дмитро 9-Б клас.
ІІІ місце – Ястремська Дар’я 10 клас.
Глядацькі симпатії – Істоміна Анастасія, Ляшко Карина 9-Б клас.
Молодша група:
І місце – Федорова Вікторія 5-Б клас.
ІІ місце – Наумович Віталіна 5-Б клас.
ІІІ місце – Щербакова Анастасія 5-Б клас.
Глядацькі симпатії – Жук Уляна 5-А клас, Нілов Микита 5-Б клас.
З настанням холодів перелітні птахи покидають наші краї у пошуках їжі, а що ж робити тим птахам, які залишаються з нами взимку? Треба їх підгодувати!
З метою підгодівлі диких тварин та птахів фахівці Національного природного парку «Великий Луг» до початку холодів створюють спеціальні підкормочні площадки, годівниці та солонці. Також проводять акцію екологічної дії Допоможемо пернатому другу».
У рамках акції в жовтні був проведений творчий конкурс по виготовленню годівничок серед учнів Дніпрорудненської школи «Талант». 5 грудня учні школи «Талант» члени молодіжної громадської організації Клуб «Білі Ворони» вихованці еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ МР Дніпрорудного на чолі з керівником гуртка Жук Н.С. та завідувачем сектору екологічної освіти та рекреації НПП «Великий Луг» Дроздовою Г.С. вийшли на пришкільну територію, розвісили 11 годівничок та наповнили їх зерном, наданим адміністрацією Парку. В заході взяли участь 27 чоловік.
Найближчим часом ще 14 годівничок будуть вивішені в рекреаційній зоні Парку. Увесь зимовий період будуть проводитися виходи з наповненням годівниць зерном.
Підтримайте нашу акцію! Створіть власними руками невеличку просту годівницю, наповніть зерном, або нанижіть невеличкі шматочки несолоного сала на нитку чи дріт, повісьте на найближчому дереві, і тоді ви побачите – скільки пташок зрадіє Вашому подарунку!
11 листопада відзначається день народження відомого радянського письменника, скульптора та ілюстратора-анімаліста Євгена Івановича Чарушина. В своїй творчості надавав перевагу зображенню тваринного світу, особливу увагу приділяючи маленьким звірятам. Він оформив ілюстраціями більше сотні дитячих книжок, як своїх так і інших письменників. За ілюстрації до книги С. Я. Маршака «Детки в клетке» отримав винагороду – золоту медаль міжнародної виставки дитячої книги.
У рамках відзначення дня народження Євгена Івановича в приміщенні Дніпрорудненської бібліотеки сімейного читання 23-24 листопада були проведені заходи для учнів 2-3 класів Дніпрорудненської школи «Талант».
Під час заходів працівники бібліотеки та фахівець з екологічної освіти НПП «Великий Луг» знайомили дітей з біографією та творчістю Є.І. Чарушина, задавали загадки, пропонували спробувати зобразити тварин, відгадати тварин за описом зовнішності та поведінки у природі. Наприкінці заходу вихованці школи взяли участь в майстер-класі – використовуючи кольорові серветки та клей діти «одягнули» в шубки зайця та білку. Захід пройшов в веселій та невимушеній обстановці. Дуже порадувала висока активність дітей та їх знання тваринного світу.
В рамках проведення акції «Посади дерево миру», присвяченої Міжнародному дню попередження експлуатації навколишнього природного середовища під час війни та військових конфліктів, та щорічної акції «Зелений паросток майбутнього», ініційованої НПП «Великий Луг», були проведені 2 заходи.
7 листопада на території Скельківської сільської ради було висаджено 25 саджанців декоративних дерев та кущів. В заході взяло участь 40 чоловік – учні та вчителі Скельківської школи, місцеві жителі та працівники НПП «Великий Луг».
9 листопада був проведений захід по висадженню паростків форзиції на території Дніпрорудненського професійного ліцею.
В заході взяли участь 26 чоловік – представники НПП «Великий Луг», міської ради м. Дніпрорудне, молодіжної громадської організації Клуб «Білі Ворони», адміністрація та студенти Дніпрорудненського професійного ліцею. На подвір’ї ліцею було висаджено 30 паростків форзиції плакучої.
Дякуємо всім, хто взяв участь в цих заходах!
В другій половині жовтня сектор екологічної освіти та рекреації НПП «Великий Луг» спільно з молодіжною громадською організацією Клуб «Білі Ворони» проводили три творчі конкурси. Основною метою яких стало естетичне виховання, розвиток творчих здібностей, навичок та вмінь учнівської молоді у виготовленні годівниць для птахів та осінніх композицій.
До участі у конкурсах запрошувалися учні Дніпрорудненської школи «Талант» та старші члени Клубу, що мешкають у м. Дніпрорудне та далеко за його межами. Всього в конкурсах було задіяно 42 учасника. Суддівська колегія довго сперечалася, та все ж визначилася з переможцями і 7 листопада пройшло нагородження учасників всіх трьох конкурсів.
На конкурс «Годівничка» учасники виготовляли дерев’яні годівнички для птахів. 3 місце посів Дмитро Сорочан (9-А клас), 2 місце – Бойченко Дмитро (6-А клас). 1 місце та перемогу у конкурсі виборов Данило Бондаренко (5-Б клас).
Для конкурсу «Осінні фантазії» діти виготовляли різноманітні композиції з природних матеріалів. Три учасники були відзначені призом суддівських симпатій – Вертелецька Владислава (6-А клас), Галай Крістіна (6-А клас) та Богдан Лисенко (9-Б клас). Третє місце отримала композиція, виконана Уляною Жук (5-А клас) та її мамою Наталією Сергіївною. Друге місце зайняла Анастасія Денисенко (9-Б клас). Перемогу в конкурсі другий рік поспіль виборов тандем Андрія Вертія (7-А клас) та його мами Оксани Іванівни.
В фотоконкурсі «В місто прийшла осінь» учасники були поділені на дві вікові категорії. В старшій віковій групі приз суддівських симпатій отримав Володимир Комаров, що представив на огляд журі фотографії з Китаю та монастирю Шаолінь. Третє місце посів Дмитро Агалаков з фотографіями Польші. Друге місце – фото м. Дніпрорудне Альони Владимирової. Перемогу в старшій групі виборов Ігор Вейпан, що подав на конкурс пейзажі та сюжети з Мексики та Гватемали.
В молодшій групі місця розподілилися так:
Приз суддівських симпатій – Микита Якимов (5-Б клас) и Катерина Зубарєва (9-Б клас).
Третє місце – Уляна Жук (5-А клас).
Друге місце – Іван Тищенко (9-Б клас).
Перше місце – Дмитро Гнатенко (9-Б клас).
Всі учасники конкурсів були нагороджені почесними грамотами та солодкими призами.
Організатори висловлюють подяку усім учасникам конкурсів та спонсорам.
2 листопада відбулася екологічна акція «Золоте листя»
Під час акції проводилося упорядкування території дитячого майданчика в місті Дніпрорудному. В заході взяли участь представники міської ради міста Дніпрорудне: Староконь Б.Ю. та Решетняк Л.П., співробітники та учні Дніпрорудненської школи «Талант» члени Клубу «Білі Ворони» вихованці еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ МР Дніпрорудного на чолі з президентом Клубу Решетовим С.О., представники Національного природного парку «Великий Луг».
Зібравши більше 30 чоловік ми очистили дитячий майданчик від палих гілок та листя, збирали тверді побутові відходи, залишені відпочиваючими та дихали свіжим повітрям. По закінченню акції ми трохи зморені але щасливі розійшлися. Сподіваємося, що наші зусилля не пройдуть даремно і дітлахи зрадіють чистому майданчику!
У вересні проходила заочна Всеукраїнська науково-практична конференція «Збереження флори, фауни, природних середовищ в установах ПЗФ», присвячена 10-річчю НПП «Великий Луг».
У рамках конференції до оргкомітету подавалися тези наукових статей на різні тематики:
1. Проблеми та перспективи розвитку об’єктів ПЗФ в Україні.
2. Збереження та охорона рослинного світу.
3. Збереження та охорона тваринного світу.
4. Моніторинг та збереження біорізноманіття в установах ПЗФ України.
5. Еколого-освітня діяльність, туризм та рекреація.
1 листопада в приміщенні Дніпрорудненської школи «Талант» відбулася презентація збірника матеріалів конференції.
Після привітального слова примірники збірника були вручені авторам статей, поданих на конференцію, та гостям заходу: заступнику міського голови міста Дніпрорудне Староконю Б.Ю., секретарю міської ради міста Дніпрорудне Решетняк Л.П., інженеру-екологу Вавило В.Ф. та директору школи «Талант» Здор О.В.
Вітаємо всіх зі святом - Днем захисника України
Вийшов новий номер газети НПП "Великий Луг" №24
7 жовтня був проведений черговий етап щорічної акції екологічної дії «Чисті джерела».
Акція проходила на території рекреаційної зони НПП «Великий Луг» по узбережжю Каховського водосховища (від пляжу м. Дніпрорудного до Заячої галявини). Для зручності ми зібралися невеличкою групою та пройшли по узбережжю водосховища з метою знайти, розчистити та облаштувати джерела питної води. Під час акції ми знайшли 6 джерел, три з яких вже були облаштовані трубами, а в трьох інших ми встановили пластикові труби для покращення подачі води. Усі 6 джерел були очищені від твердих побутових відходів, залишених відпочиваючими, а також розчищені від мулу та опалих гілок та листя.
Організатори заходу – НПП «Великий Луг» та Клуб «Білі Ворони» висловлюють подяку всім, хто взяв участь в акції: керівнику еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ МР Дніпрорудного Жук Н.С., членам Клубу «Білі Ворони», вихованцям еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ МР Дніпрорудного, учням Дніпрорудненської школи «Талант» Ляшко Карині, Постоялку Дмитрові, Нілову Володимирові.
1 жовтня відбувся ювілейний V фестиваль «Козацькі розваги».
Це традиційний захід, якій організовують Національний природний парк «Великий Луг» та молодіжна громадська організація Клуб «Білі Ворони». Рік у рік під час заходу проводяться змагання двох команд у спортивних, силових та жартівливих конкурсах. Також гості фестивалю можуть відвідати містечко майстрів – придбати прикраси, ляльки, посуд та інші вироби майстринь та майстрів Василівського району.
На початку заходу всіх присутніх привітали голова Василівської районної ради Д.С. Калінін, голова м. Дніпрорудне Ю.М. Коробов, секретар Дніпрорудненської міської ради Л.П. Решетняк, директор НПП «Великий Луг» Т.Д. Йосипенко, президент Клубу «Білі Ворони» С.О. Решетов та директор Дніпрорудненського професійного ліцею С.М. Осипенко.
У цьому році на фестивалі змагалися команда Дніпрорудненського професійного ліцею «Ліцеїсти», капітан Шувалов Максим, та команда «Білі Ворони» молодіжної громадської організації Клуб «Білі Ворони», капітан Постоялко Дмитро. Суддівська колегія на чолі з головним суддею – Решетняк Л.П. складалася з чотирьох суддів: Андрія Єрьоменка, Віталія Лехмана, Дмитра Владимирова, Віталія Батовського.
У ході запеклої боротьби кожна команда набрала по 7 перемог. Останній конкурс «Лава на лаву» визначив команду-переможця фестивалю. Переможцем ювілейного V фестивалю «Козацькі розваги» стала команда «Білі Ворони», яка отримала почесну грамоту за перемогу та кубок. Команда «Ліцеїсти» отримала грамоту за активну участь. Обидві команди були нагороджені солодкими призами від організаторів свята.
НПП «Великий Луг» та Клуб «Білі Ворони» висловлюють щиру подяку всім, хто допомагав в організації та проведенні заходу, а також надав спонсорську підтримку, а саме: Дніпрорудненській міській раді, секретарю міської ради м. Дніпрорудне Решетняк Л.П., директору Дніпрорудненського ліцею Осипенку С.М., колективу Дніпрорудненської бібліотеки сімейного читання, директору Дніпрорудненського будинку культури «Гірник» Лучко Н.В., директору Малобілозерської естетичної гімназії-інтернату «Дивосвіт» Овсієнко Я.М., керівнику спортивного гуртка «Тайфун» Толочку О.А., керівнику еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ МР Дніпрорудного Жук Н.С., члену Клубу «Білі Ворони» Петельку С.М., приватним підприємцям Троню І.М. та Осипенку В.М.
30 вересня на території рекреаційної зони НПП «Великий Луг» (парк «Дружба») був проведений черговий етап акції екологічної дії «Чистий парк – чиста душа».
На заклик організаторів – НПП «Великий Луг» та Клубу «Білі Ворони» відгукнулася 41 людина. Серед них були члени Клубу «Білі Ворони», керівник еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ МР Дніпрорудного разом з вихованцями, члени «Гражданского общества Днепрорудного», учні Дніпрорудненських шкіл «Талант» та «Світоч», студенти Дніпрорудненського професійного ліцею та Дніпропетровського національного гірничого університету.
Разом ми охопили площу близько 2 га – центральну алею парку, «Березову» та «Тополину» алеї. В ході акції збирали тверді побутові відходи, очищували територію від палих гілок та листя.
Організатори заходу щиро вдячні всім учасникам акції за допомогу.
1 жовтня о 10.00
на V фестиваль «Козацькі розваги»
На Вас чекають:
- Ярмарок народних майстрів;
- Виступ з козацького бойового мистецтва «Спас»;
- Майстер-класи народних митців;
- Виступи творчих колективів міста;
- Конкурсно-розважальна програма;
- Лава на лаву;
- Конкурси для дітей;
- Вікторина для гостей свята;
- Частування козацьким кулішем
Вдягни вишиванку – підтримай українські традиції!
Чекаємо на Вас!
м. Дніпрорудне
Центральна алея парку «Дружба»
Осінні дні спостережень за птахами
1-2 жовтня 2016 року – EuroBirdwach 2016: Захоплива міграція птахів
EuroBirdwatch є частиною World Birdwatch – світової ініціативи, започаткованої 1993 року BirdLife International. Щороку акція відбувається в перші вихідні жовтня.
Як долучитися до спостережень?
Участь у спостереженнях відкрита для всіх охочих, потрібно лише:
– вийти в перші вихідні жовтня в природу – це може бути місцевість у населеному пункті поблизу вашої домівки або ж природне середовище – ліс чи лука, берег річки, озеро чи морське узбережжя тощо;
– поспостерігати за птахами, занотувати побачені види та їхню кількість;
– зібрану інформацію оперативно повідомити в Українське товариство охорони птахів, що є національним центром EuroBirdwatch в Україні;
– інформацію повідомляйте протягом 1-2 жовтня, тільки в такому випадку вона потрапить до загальноєвропейських результатів (Важливо! Ми прийматимемо інформацію до 16.00 години 2 жовтня, щоб встигнути передати її в Європейський центр спостережень).
Найзручніший спосіб оперативно передати дані ваших спостережень, які ми зможемо швидко обробити – заповнити он-лайн анкету.
Також дані спостережень можна оперативно повідомити електронною поштою uspb@birdlife.org.ua.
Дні європейської спадщини — загальноєвропейська ініціатива, офіційно започаткована Радою Європи в 1991 році. Мета проекту — привернути увагу мешканців та гостей міста до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства. Основною ідеєю заходу є відкриття і огляд зазвичай закритих чи маловідомих пам'яток, щоб привернути увагу громадськості до їх історичної та архітектурної цінності. Це день, коли маловідомі закриті споруди відкривають свої двері для відвідувачів, щоби розповісти таємниці, приховані за їхніми фасадами.
Що Вам відомо про природно-заповідний фонд Запорізької області?
На початок 2015 року на території Запорізької області налічувалося 337 об’єкти ПЗФ, загальною площею понад 124,242 тис. га, з низ 23 об'єкти загальнодержавного значення, та 314 – місцевого значення. Відсоток заповідності на цей час сягає 4,57%.
Найбільші об'єкти ПЗФ області – природний заповідник «Кам’яні могили» (відділення Українського степового природного заповідника) площею 100 га, Національний природний парк «Великий Луг» площею 16756 га та Приазовський національний природний парк площею 78 126,92 га.
Тож давайте відвідаємо ці дивовижні місця хоча б віртуально!
З 26 по 29 липня на базі туристського кемпінгу «Лиса гора» було проведено екологічний табір «Лисогірська Робінзонада».
Такий захід проводиться вже другий рік поспіль спільними зусиллями сектору екологічної освіти та рекреації Національного природного парку «Великий Луг», молодіжної громадської організації Клубу «Білі Ворони» та керівника еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ МР Дніпрорудного.
Цього року в заході взяли участь три команди: «35 меридіан» Шевченківської ЗОШ та 2 команди Клубу «Білі Ворони». Після урочистого відкриття екотабору до лав Клубу «Білі Ворони» була прийнята Людмила Виноградова з команди «35 меридіан».
Впродовж чотирьох днів учасники екотабору тренувалися та змагалися в стрільбі з духової трубки, арбалета та лука, метанні дротиків дартсу та сюрикенів, техніці пішохідного туризму, байдарковому туризмі, спортивному орієнтуванні, швидкісному очищенні картоплі та встановленні брезентового намету, показували свої знання в інтелектуальних конкурсах та наданні першої домедичної швидкої допомоги. Президент Клубу Решетов Сергій для учасників екотабору прочитав лекції з історії робінзонад, генезису, пантеону та історії царських скіфів-сколотів і провів вікторини з історії запорізького козацтва та козаків-характерників. Усі учасники екотабору колективно готували, а потім смакували чудовий грузинський суп-харчо, узбецький плов, український борщ, козацьку юшку, туристську картоплю та вермішель. Кожного вечора біля вогнища звучали сучасні пісні у виконанні чарівної Діани Шматало з Василівки.
Наприкінці заходу всі учасники пройшли складне посвячення в «Робінзони». Кандидати, тримаючись за руки, присідали в воді, розфарбовувалися у бойовий грим, цілували весло, пили чарівне зілля та давали клятву Робінзона. Відтепер в лавах «Робінзонів» стало на 16 чоловік більше.
Вийшов новий номер газети НПП "Великий Луг" № 23
18 червня відбувся семінар «Сакральні особливості урочища «Кам’яні Могили», присвячений 55–річчю Українського степового природного заповідника НАН України (УСПЗ). Захід проходив на базі відділення УСПЗ «Кам’яні Могили», де зібралося близько 30 представників різних організацій.
В рамках заходу проходили:
– Майстер-клас по фотозйомці пейзажів заповідника;
– доповіді учасників семінару по різним тематикам, які спрямовані на вивчення сакральних особливостей територій Запорізької області, зокрема відділення Українського степового природного заповідника – урочища «Кам'яні могили»;
– екскурсії по відомим місцям заповідника;
– круглий стіл з дискусією по заявлених тематиках.
В заході взяли участь представник НПП «Великий Луг» та делегація членів молодіжної громадської організації Клубу «Білі Ворони». Ми з радістю спілкувались з іншими учасниками семінару та з захватом роздивлялися захоплюючі пейзажі Кам’яних могил.
17 червня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день боротьби з опустелюванням та посухами.
Цього року він проходить під гаслом: «Збережемо Землю! Відновимо землі! Разом!».
10 червня відбувся черговий етап акції екологічної дії «Чисті береги».
Щороку ми проводимо цю акцію з метою прибирання території Національного природного парку «Великий Луг», а саме узбережжя та прибережної зони Каховського водосховища, від твердих побутових відходів.
Цього разу масові заходи по прибиранню території проводилися в двох місцях: в урочищах «Толока» та «Штольні» на території ПОНДВ «Скельки» прибирання проводили працівники Парку; та в урочищі «Великий Луг» на території ПОНДВ «Панай».
На акцію в урочищі «Великий Луг» в межах м. Дніпрорудне зібралося 25 чоловік – представник НПП «Великий Луг», члени молодіжної громадської організації Клубу «Білі Ворони», керівник та вихованці еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦЮДТ МР Дніпрорудного, представник організації «Гражданское общество Днепрорудного».
Всього було зібрано близько 4 м3 твердих побутових відходів, які будуть вивезені на міському полігоні.
НПП «Великий Луг» висловлює щиру подяку всім учасникам заходу за допомогу та плідну співпрацю. Окрему подяку висловлюємо президенту Клубу «Білі Ворони» Решетову С.О. та керівнику еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦЮДТ МР Дніпрорудного Жук Н.С. за допомогу в організації та проведенні акції.
З 2 по 5 червня на базі туристського кемпінгу «Лиса гора» проводився VІІ інтегрований семінар-тренінг «Великолузька Січ».
Організатори заходу – Національний природний парк «Великий Луг» та молодіжна громадська організація Клуб «Білі Ворони».
У рамках заходу проводилися змагання між 6 командами учнівської та студентської молоді Запорізької області, а саме: «Фенікс» та «Друзі» (члени Клубу «Білі Ворони» та вихованці еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ МР Дніпрорудного, учні КЗ «Дніпрорудненська ЗОШ І-ІІІ ступенів «Талант»»), «Жовторотики» та «Рисаки» (учні Шевченківської ЗОШ Василівської районної ради), «Веселі туристи» (вихованці Василівської районної станції юних туристів) та «Зоря» (учні навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів с. Зоря Розівської районної ради).
На початку семінару команди представили на розгляд суддів емблеми своїх команд та театралізовану виставу слов'янських духів природи.
Під час заходу команди виконували еколого-туристські пісні та зачитували екологічні казки про тверді побутові відходи, готували борщ; на станціях екологічного лабіринту демонстрували свої знання з біології, геології та екології. Також вони мали змогу показати свої вміння в таких змаганнях, як: техніка пішохідного туризму, спортивне орієнтування, футбол, перегони на байдарках, дартс, метання ножів, стрільба з лука, арбалета та духової трубки.
З метою підвищення рівня знань учасників семінару з екології, історії запорізького козацтва, географії та краєзнавства рідного краю проводилися тематичні лекції та майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки. Також випускник школи «Талант», ветеран Клубу «Білі Ворони» Романов Євген провів майстер-клас зі слеклайну (ходіння по стропі).
За результатами конкурсів переможці нагороджувалися призами та почесними грамотами в кінці кожного дня. А наприкінці заходу цінними подарунками були нагороджені команди-призери, які посіли І-ІІІ місця в загальному заліку.
Місця в окремих конкурсах розподілились так:
2. «Духи природи» – команда «Друзі».
3. «Емблема» – команда «Фенікс».
4. «Екологічна казка» – команда «Веселі туристи».
5. «Еколого-туристська пісня» – команда «Жовторотики».
6. «Кулінарія» (приготування борщу)– табір «Білих Ворон».
7. «Спортивне орієнтування» – команда «Веселі туристи».
8. «Техніка пішохідного туризму» – команда «Веселі туристи».
9. «Перегони на байдарках» – команда «Друзі».
10. «Футбол» – команда «Зоря».
У деяких конкурсах переможці визначалися в особистому заліку:
2. «Дартс» – найбільшу кількість очок набрав Єрмаков Микола з команди «Зоря».
3. «Стрільба з арбалета» – Поданенко Аліна з команди «Друзі».
4. «Стрільба з лука» – Бойко Микита з команди «Фенікс».
5. «Стрільба з духової трубки» – Ревуцький Герман з команди «Фенікс».
У загальному заліку призові місця розподілилися так:
ІІ місце посіла команда «Фенікс», яка отримала казан та триногу.
І місце посіла команда «Зоря» і отримала в нагороду чудовий туристський намет.
Організатори висловлюють велику подяку Жук Н.С., керівнику еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ МР Дніпрорудного, Петельку С.М., Вертій О.І., Баклановій В.Г., Романову Євгену, Янковській Л.П., Гнідцю А.Я., Мироненку Д.В. за неоціненну допомогу в організації команд та особисту участь у проведенні семінару-тренінгу. Щира дяка родинам членів Клубу «Білі Ворони» Біликів, Решетняків, Гнатенок, Ляшків, Барзукових, Москвіних, Ревуцьких за активну життєву позицію та особистий внесок у проведення семінару. Велика подяка членам клубу Ворсіну Олександру, Стьопіну О.С., Бортніку В'ячеславу, Шевцову Є.І. за чудове суддівство і особисту участь у програмі семінару. Поздоровляємо Стугоног Софію зі вступом у члени Клубу «Білі Ворони».
Окрему подяку висловлюємо нашому постійному спонсору Остапюку Ю.В. за надання фінансової допомоги та забезпечення призового фонду.
14 травня пройшов традиційний ХХІХ еколого-туристський зліт «Весна-2016».
У зв'язку з погодними умовами зліт проходив на території КЗ «Дніпрорудненська спеціалізована школа І-ІІІ ст. «Талант»» ВРР ЗО. В заході взяли участь 6 команд: «Терміти», «Жуки», «Друзі», «Фенікс», «Ведмежата» (Дніпрорудненська школа «Талант») та «35-й меридіан» (Шевченківська ЗОШ). Впродовж 4 годин суддівська колегія перевіряла знання командами комах, рослин, тварин України, екологічних термінів, гірських порід та мінералів; а також їх уміння в кулінарному та пісенному конкурсах, слеклайні, стрільбі з духової трубки, пневматичної зброї та інше.
16 травня відбулося нагородження переможців. Команди нагороджувалися за перемогу в окремих конкурсах та загальному заліку. Також окремі учасники зльоту нагороджувалися за досягнення в особистому заліку.
В загальному заліку на традиційному ХХІХ еколого-туристському зльоті «Весна-2016» місця розподілилися так:
ІІІ місце – команда «Фенікс» капітан Ляшко Карина.
ІІ місце – команда «Жуки» капітан Лавриненко Дмитро.
І місце – команда «Терміти» капітан Романов Євген.
Всі учасники були нагороджені почесними грамотами та солодощами, а переможці також отримали перехідні кубки та цінні призи.
Організатори заходу НПП «Великий Луг» та молодіжна громадська організація Клуб «Білі Ворони» висловлюють подяку директору школи «Талант» Здор Олені Василівні, керівнику еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» Жук Наталії Сергіївні, керівнику команди «35-й меридіан» Лідії Павлівні Янковській, нашим фотографам Оксані Іванівні Вертій та Сергію Миколайовичу Петелько, суддівській колегії, учасникам команд та батькам учасників за допомогу в організації та проведенні зльоту. Окрема подяка члену клубу Юрію Володимировичу Остапюку за надання фінансової допомоги.
Щорічно, починаючи з 2001 року, 22 травня відзначається Міжнародний день біологічного різноманіття (International Day for Biological Diversity)
У рамках святкування проводяться різноманітні заходи: лекції, семінари, виставки та інше.
До Вашої уваги презентація "Міжнародний день біологічного різноманіття".
Шановні мешканці та гості м. Дніпрорудне!
Національний природний парк «Великий Луг» запрошує любителів літньої ловлі риби на поплавочну вудочку взяти участь у змаганні «Золотий гачок».
Змагання відбудеться 28 травня 2016 року.
Початок змагань о 700.
Реєстрація учасників проводиться до 25 травня 2016 року за адресою: м. Дніпрорудне, вул.Зелена 3 або за тел. 6-65-78, 0963876772, 0963209566
Пройшов другий етап художнього конкурсу «Моя улюблена квітка».
На конкурс було подано 26 робіт учнів 5-7 класів Дніпрорудненської школи «Світоч».
Призерами конкурсу стали:
Призом глядацьких симпатій нагороджений учень 5-А класу Зав’ялов Едуард.
ІІІ місце заняла учениця 7-А класу Кордіс Тетяна.
ІІ місце – учениця 7-А класу Вовк Альбіна.
І місце посіла учениця 7-А класу Коваль Тетяна.
11 травня переможці конкурсу були нагороджені почесними грамотами та призами.
Щороку фахівці Національного природного парку «Великий Луг» проводять художній конкурс «Моя улюблена квітка». Цього разу темою конкурсу були обрані чудові ранньоквітучі рослини – першоцвіти.
До конкурсу було подано 50 робіт учнів 8-11 класів Дніпрорудненської школи «Талант». На малюнках розквітли тюльпани, підсніжники, сон-трава, фіалки, брандушки, рястки та багато інших гарних рослин.
Після тривалого обговорення суддівська колегія обрала 5 найкращих робіт, які і стали призерами.
ІІІ місце розділили учні 11 класу Лавриненко Дмитро та Мірошниченко Анжеліка, а також учень 8 класу Лисенко Богдан.
ІІ місце розділили учениці 11 класу Фасюра Ірина та Кожина Вікторія.
І місце виборола учениця 11 класу Висоцька Діана, яка намалювала дивовижну квітку – півники.
29 квітня всі переможці конкурсу були нагороджені почесними грамотами та солодкими призами. Організаторами цьогорічного конкурсу виступили НПП «Великий Луг» та молодіжна громадська організація Клуб «Білі Ворони».
25 квітня на базі Дніпрорудненської школи «Талант» був проведений етап акції екологічної дії «Зелений паросток майбутнього».
Щорічно в рамках цієї акції працівники Національного природного парку «Великий Луг» надають саджанці різних видів дерев та кущів для висадки на території навчальних закладів, підприємств та установ.
Незважаючи на дрібний дощ, ми висадили на пришкільній ділянці 11 молодих кленів.
Цього разу акція була проведена спільними зусиллями працівників НПП «Великий Луг», вчителів та учнів 10 класу школи «Талант», членів еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» Дніпрорудненського Центру юнацької та дитячої творчості на чолі з керівником гуртка Жук Н.С.
Ми сподіваємося, що ці деревця приймуться та стануть прикрасою цього місця в майбутньому.
22 квітня відзначається велике свято – Міжнародний день Матері-Землі, який проводиться під егідою ООН. Це свято було встановлено 22 квітня 2009 року на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, де під резолюцією про встановлення свята підписалося більш ніж 50 країн-членів ООН.
Щорічно вчені країн світу збираються в цей день за круглим столом для обговорення глобальних екологічних проблем. В різних країнах організуються різноманітні заходи та акції. Це можуть бути конференції, виставки, перекриття автомобільного руху на вулицях великих міст, прибирання території та висадка дерев.
У рамках акції 22 квітня працівниками Національного природного парку «Великий Луг» було проведено облаштування рекреаційного комплексу «Маяк», що знаходиться в зоні регульованої рекреації Парку на узбережжі мальовничого Маячанського ставка. Ми прибрали територію пункту від твердих побутових відходів, опалого листя та гілок; оновили 2 інформаційні щити, 2 лавки, стіл; біля бесідки висадили конвалії, півники, дикий виноград та 2 кущі чорноплідної горобини.
«Нехай будуть лише мирні та радісні Дні Землі для нашого прекрасного космічного корябля – планети Земля, що летить та обертається посеред холодного космосу зі своїм таким вразливим грузом життя…» Генеральний секретар ООН У Тан, 21 березня 1971 року.
1 квітня відзначається Міжнародний день птахів. До цього свята проводяться різноманітні заходи, такі як: лекції, семінари, конкурси, спостереження за птахами.
20 квітня в приміщенні Дніпрорудненської бібліотеки сімейного читання для учнів 3-го класу Дніпрорудненської школи «Талант» пройшов захід на тему «Зустрічаємо птахів».
Під час заходу працівники бібліотеки розповідали багато цікавого про птахів світу та нашого регіону. Діти відгадували загадки, шукали «загублені» частини прислів'їв про птахів, розказували скоромовки. Фахівець НПП «Великий Луг» Ганна Дроздова провела для дітей невеличку вікторину «Вгадай птаха», під час якої діти повинні були впізнати різні види птахів за їх зображенням. Захід пройшов весело та невимушено.
З 1998 року в кожну третю суботу квітня в Україні відзначається День довкілля. Головною метою свята є поліпшення стану української природи та підвищення рівня свідомості українців в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища.
Під час відзначення Дня довкілля з залученням громадськості та широких верств населення проводиться комплекс заходів, спрямованих на озеленення територій, прибирання парків, алей, очищення водних джерел, збереження природно-заповідних та інших цінних об’єктів, а також проведення різноманітних конкурсів з екологічної тематики, організація лекцій, конференцій на тему охорони природи.
До Дня довкілля Національний природний парк «Великий Луг» провів ряд заходів по благоустрою території Парку: прибирання опалого листя та гілок, збір та вивезення твердих побутових відходів, залишених відпочиваючими; та очищення узбережжя Каховського водосховища.
Також у рамках відзначення дати 16 квітня була проведена масова акція екологічної дії «Чистий парк – чиста душа». Акція була організована спільними зусиллями НПП «Великий Луг», Центру дитячої та юнацької творчості м. Дніпрорудного та молодіжної громадської організації Клубу «Білі Ворони». Цього року на акцію зібралося 52 чоловіки. Серед них учні Дніпрорудненських шкіл «Талант» та «Світоч», учні Дружбинської школи, працівники ПрАТ ЗЗРК, активісти «Гражданского общества Днепрорудного», члени Клубу «Білі Ворони» та небайдужі мешканці міста Дніпрорудного.
Прибирали територію Кам'яної балки – рекреаційна зона НПП «Великий Луг», що прилягає до залізничної колії. За 1,5 години було зібрано більше 8 кубічних метрів твердих побутових відходів, серед яких велика кількість скла, пластику, пляшок.
Організатори вдячні всім небайдужим, хто взяв участь у заході. Велика подяка Юрієві Остапюку та Миколі Білику за надані рукавички, пакети та мішки.
В рамках відзначення Міжнародного дня птахів для учнів 3-6 Скельківської ЗОШ І-ІІІ ступенів класів був проведений конкурс малюнку «Пернаті друзі».
Призом глядацьких симпатій був нагороджений учень 3-го класу Сергєєв Дмитро.
ІІІ місце посів учень 6-го класу Харченко Артем.
ІІ місце зайняв учень 4-го класу Якименко Дмитро.
І місце виборола учениця 5-го класу Чиргун Софія.
Всі призери були нагороджені почесними грамотами під час шкільної лінійки. Їх роботи виставлені в приміщенні школи, а потім будуть експонуватися в приміщенні візит-центру Парку.
Щорічно 1 квітня різні країни світу відзначають Міжнародний день птахів. Саме в цей день в 1906 році була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. Крім відзначення річниці конвенції в цей день ми зустрічаємо птахів, які повертаються з зимівлі.
5 квітня фахівці сектору екологічної освіти та рекреації Національного природного парку «Великий Луг» провели 3 лекції для учнів 2-8 класів Скельківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Під час лекції діти ознайомились з різноманіттям птахів, які зустрічаються на території Парку, дізналися про цікаві факти з життя птахів нашої планети, відгадували загадки, впізнавали птахів по зображенням та відповідали на запитання вікторин.
Вийшов новий випуск газети "Великий Луг" № 22
З приходом весни пробуджується природа, повертаються з вирію птахи, розквітають первоцвіти. В цей період хочеться бути ближчим до природи, спілкуватися з нею, вдихати чисте весняне повітря. Ми ретельно прибирали сміття, ремонтували столи та лавки, розчищали джерела, щоб ви знову змогли завітати до нас на екскурсії туристичними маршрутами та екологічними стежками.
Період з квітня по жовтень найвідповідальніший для нас – період екскурсій, спілкування з природою, період коли ви можете своїми очима побачити велич та красу нашого краю!
На території Парку діють екологічні стежки: “Первоцвіти”, “Дніпровські крутосхили”, “Сім маяків”, та туристичні маршрути: “Скелянські штольні”, “Дно Понтійського моря”, “Парк Дружба”, “Крутосхили Каховського водосховища”. Також в цьому році почне діяти новий туристичний маршрут “Шляхом пращурів”, де ви зможете ознайомитися з історією рідного краю, роботою науково-дослідного розсадника Парку, краєвидами крутосхилів Каховського водосховища та насолодитися первозданною природою.
Запрошуємо вас завітати на екскурсії!
З 16 по 18 березня у Полтавському НТУ проходив ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських магістерських та аспірантських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук 2015/2016 за галуззю знань «Екологія та екологічна безпека».
Протягом двох днів 99 авторів захищали свої наукові роботи на двох секціях конкурсу «Екологія» та «Екологічна безпека».
В кінці конкурсу переможцям вручили грамоти та збірники з тезами конференції, а учасникам – сертифікати, старший науковий співробітник НПП «Великий Луг» В.А. Бусел взяв участь в конкурсі та посів ІІ місце.
Кожному птаху по домівці
В рамках акції «Дім для птаха» Національний природний парк «Великий Луг» спільно з молодіжною громадською організацією Клубом «Білі Ворони» проводив однойменний творчий конкурс.
Цього року на конкурс було подано 7 робіт, виготовлених учнями Дніпрорудненської школи «Талант». З них 3 шпаківні, 3 синичники та 1 дуплянка. За правилами конкурсу «домівки» виготовлялися з природних матеріалів без використання лаків та фарб, що мають сильний запах.
11 березня було проведено нагородження переможців.
ІІІ місце зайняв учень 8-Б класу Гнатенко Дмитро, який разом з батьком виготовив гарний синичник.
ІІ місце посів учень 11 класу Романов Євген, який самостійно виготовив чудовий синичник, прикрашений візерунком.
І місце виборов учень 8-Б класу Ревуцький Герман, який разом з батьком виготовив дуплянку у вигляді лісовика.
Всі учасники конкурсу нагороджені почесними грамотами та солодкими призами.
20 березня учасники конкурсу, разом з працівниками НПП «Великий Луг», керівником еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» та членами Клубу «Білі Ворони» вивісили виготовлені «домівкі» на території парку «Дружба» в рекреаційній зоні НПП «Великий Луг».
Увага, першоцвіти!
Поява первоцвітів – одна з прикмет настання довгоочікуваної весни. Тільки з пагорбів і схилів зійде сніг і земля прокинеться від зимового сну – з'являються ці тендітні первістки оновленої природи.
Первоцвіти – перша яскрава посмішка весни. Пристосувались вони і до примхливої весняної погоди. Їм не страшні ані раптовий сніг, ані сильні морози.
Одним із завдань Національного природного парку «Великий Луг» є збереження і примноження зникаючих видів первоцвітів. У нашій місцевості можна зустріти пшінку весняну, брандушку різнобарвну, гіацинтик блідий, тюльпан Шренка, тюльпан гранітний, тюльпан бузький, тюльпан дібровний, тюльпан змієлистий, зірочки (гусячий лук) жовті, зірочки малі, зірочки цибулиноносні, белевалію Сарматську, рястку Буше, рястку Гуссона, мати-й-мачуху, півонію вузьколисту, фіалку запашну.
Більша частина первоцвітів відноситься до категорії рідкісних, зникаючих рослин і занесені до Червоної книги України, або інших охоронних списків. З кожним роком в нашій місцевості все менше цих чудових витворів природи.
Їх не можна зривати і викопувати, знищувати і топтати. Продавати первоцвіти забороняється. Там де первоцвіт був зірваний, він більше не виросте. Давайте берегти цю красу, щоб наші нащадки могли їх побачити не тільки на малюнках підручників, а й у природних умовах. Нехай цвітуть і радують нас.
Адміністрація Національного парку «Великий Луг» попереджає всіх, що за зривання і викопування червонокнижних видів первоцвітів, на порушників буде накладено штраф. Давайте будемо зберігати прекрасні рослини, а також свої гроші.
Пройшов літературний конкурс «Збережемо природу Великого Лугу!»
В лютому сектор екологічної освіти та рекреації Національного природного парку «Великий Луг» проводив літературний конкурс. Захід був присвячений 10-літтю установи і називався «Збережемо природу Великого Лугу!».
До участі у конкурсі запрошувались учні школи с. Балки та двох шкіл с. Мала Білозерка. Всього на конкурс було подано 13 віршів. Наймолодшій учасниці конкурсу 9 років, а найстаршим по 14. Визначити переможця було важко, адже всі діти дуже старалися і всі вірші вийшли чудовими.
Призерами конкурсу стали:
Глядацькі симпатії – Невмивако Владислав учень 7 класу КЗ «Малобілозерська ЗОШ І-ІІІ ст.». ІІІ місце – Холод Влада учениця 7 класу КЗ «Малобілозерська ЗОШ І-ІІ ст.». ІІ місце – Ходус Катерина учениця 5 класу КЗ «Малобілозерська ЗОШ І-ІІ ст.».
І місце вибороли співавтори Савушкіна Елеонора та Худолій Лілія учениці 8 класу КЗ «Балківська ЗОШ І-ІІ ст.».
Всі призери були нагороджені почесними грамотами та призами. Їх поезії розміщені на сайті НПП «Великий Луг» та сторінках Парку в соціальних мережах ВКонтакте та Facebook.
До Вашої уваги представляємо роботу переможців Савушкіної Елеонори та Худолій Лілії.
Великий
Луг – «земля звірів і квітів»
Цю назву дав великий Геродот.
Край предків – скіфів
І на річці Конці
Столицю заснував народ.
В траві високій коней випасали,
Пили джерельну воду із криниць,
Земну красу як в казці споглядали
В краю верб, очеретів і куниць.
Прозорі води Кінської таїли
Силенну силу різного добра.
Рибалки рибу в сапетках носили
Й варили юшку. Ой, яка ж смачна!
А скільки звіру у плавнях водилось!
Вовки, лисиці, білки і зайці…
Пташиний щебет всюди лився вгору
Й доповнював ідилії оці!
На островах тут царствувало птаство,
В кущах густих ховалась дичина.
Яку красу і неземне багатство
Зібрала разом рідна сторона!
Великий Луг! Аж серце завмирає…
Латаття біле по Дніпру пливе,
Верба-красуня в воду поглядає
І бачить в ній зображення своє.
Милі і шановні друзі!
Побувайте в Великому Лузі!
Це чудовий природний куточок
Повернутись сюди ти захочеш!
Я прошу, ні, я вас благаю.
Будьте друзями рідного краю!
Ви вивчайте наш край, зберігайте,
У наругу його не давайте!
Хай цвіте і гарнішає нині
Край славетний святої Вкраїни.
Великий Луг – це парк наш заповідний.
Це – наша рідна, славна сторона.
Козацьку силу, славу віковічну
Ввібрала українськая земля.
Хай над Дніпром шумлять красуні – верби
Гілля своє схиляють до води.
А люди хай милуються й радіють
І зберігають ці красоти назавжди!
Рук своїх ви докладіть
І природу збережіть!
Шановні друзі! Всім Вам побажаємо
Повітря чистого, джерельної води.
Нехай природа завжди нас вітає
Й запрошує з’явитися сюди.
Юннати! Ми любим в походи ходити.
Давайте вивчати природу й любити.
Ми з вами – частина природи мала…
Вона ж потребує турботи й добра!
Квітку не рви задаром,
Деревця сади над яром,
Не налякай пташину,
Що звила гніздо в калині
Плекай, бережи природу
Для щастя свого народу!
3 березня - Всесвітній День дикої природи
26.12.2013 – Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, якою постановила відзначати 3 березня День дикої природи. У резолюції з цього приводу зазначається цінність диких тварин і рослин, особливо тих, які потребують захисту.
3 березня 1973 була прийнята Конвенція, що регулює міжнародну торгівлю рідкісними видами флори і фауни, відома як СІТЕС. Під міжнародною охороною сьогодні знаходяться 5600 видів тварин і 30 тисяч рослин. Учасниками Конвенції є 176 держав.
У секретаріаті СІТЕС сподіваються, що нова дата допоможе привернути увагу до проблеми браконьєрства, що має далекосяжні екологічні, економічні та соціальні наслідки.
В рамках відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь (відзначається 2 лютого) та Дня дикої природи співробітники НПП "Великий Луг" організували та провели відриту для відвідування виставку фотографій в приміщенні Якимівського районного краєзнавчого музею.
Також в рамках заходу був проведений відкритий урок для учнів КЗ "Василівська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1" ВРР ЗО.
Національному природному парку «Великий Луг» 10 років
10 лютого колектив Національного природного парку «Великий Луг» святкує 10-річний ювілей установи. НПП «Великий Луг» створений 10 лютого 2006 року відповідно до Указу Президента України. Парк підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України. Загальна площа становить 16 756 га.
Національний природний парк створено на базі регіонального ландшафтного парку «Панай», ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Крутосхили Каховського водосховища» та орнітологічного заказника загальнодержавного значення «Великі і Малі Кучугури».
Парк є природоохоронною, рекреаційною, культурно-освітньою, науково-дослідною установою загальнодержавного значення, що входить до складу природно-заповідного фонду України і охороняється як національне надбання. Над виконанням покладених на парк завдань успішно працює його колектив. Посадовими особами служби державної охорони національного природного парку «Великий Луг» проводяться щоденні патрулювання території Парку з метою попередження та припинення порушень природоохоронного законодавства, профілактично-роз’яснювальна та попереджувальна робота з населенням, виступи у ЗМІ на природоохоронну тематику, фенологічні спостереження та відносний моніторинг обліку дикої флори і фауни. До складу служби державної охорони Парку входить природоохоронна пожежна станція.
Відділом науки проводиться науково-дослідна робота по вивченню рослинного та тваринного світу, археологічні дослідження, наукові експедиції. Ведеться Літопис природи Національного природного парку.
Рекреаційна діяльність НПП «Великий Луг» спрямована на розвиток екскурсійного та туристичного напрямку. На території Парку функціонують 4 туристичних маршрути та 3 екологічні стежки, облаштовані місцями короткострокового відпочинку та інформаційними щитами.
Невід’ємною частиною роботи установи є еколого-освітня діяльність. Фахівці Парку видають газету, розповсюджують різноманітні буклети, календарі та закладки із символікою Парку; проводять лекції, презентації, виставки, семінари та святково-конкурсні заходи різної тематики. Деякі з заходів вже стали для нас традиційними. Так в цьому році буде проведено десяте змагання по любительській літній ловлі риби на поплавочну вудочку «Золотий гачок» та п’ятий щорічний фестиваль «Козацькі розваги».
За десять років існування колективом Національного природного парку «Великий Луг» виконана велика робота в тісній співпраці з різноманітними організаціями та установами. Сподіваємося, що й надалі працівники Національного природного парку «Великий Луг» будуть сумлінно працювати для вивчення та збереження цього унікального куточка Запорізького краю.
Тож у цей чудовий та святковий день хочеться відзначити роботу всіх, хто працює на благо установи та тих, хто вболіває за його майбутнє. Подальших творчих успіхів та нових здобутків у благородній та величній справі – збереження біорізноманіття природи!
2 лютого - Всесвітній день водно-болотних угідь
Конвенція про водно-болотні угіддя (відома під назвою «Рамсарська конвенція» за назвою міста заснування – Рамсар, що в Ірані) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Україна поновила своє членство в конвенції у 1996 році та входить в число 169 країн-Договірних Сторін Конвенції.
Під водно-болотними угіддями розуміють райони маршів, боліт, драговин, торфовищ або водойм – природних або штучних, постійних або тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонкуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глибина яких не перевищує шість метрів.
До Переліку водно-болотних угідь міжнародного значення вносяться території та акваторії за такими критеріями: типовість та унікальність екосистем для біогеографічного регіону, цінність угіддя для підтримання біологічного різноманіття регіону, існування ендемічних, рідкісних і зникаючих видів рослин і тварин, місце регулярного перебування понад 20 тис. водних птахів, або важливе місце для нересту, нагулу і зимівлі місцевих видів риб тощо.
У 2016 році Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом «Водно-болотні угіддя для нашого майбутнього - стале джерело засобів для існування».
Всі ми щодня залежимо від водно-болотних угідь для забезпечення прісною водою, але більш ніж один мільярд людей в усьому світі безпосередньо залежить від водно-болотних угідь, заробляючи на життя за допомогою таких видів діяльності як рибальство, вирощування рису, продаж води, будівництво, ткацтво, медицина, надання туристичних та транспортних послуг тощо.
Реалізація заходів, спрямованих на збереження водно-болотних угідь, можлива лише за умови об’єднання зусиль усіх державних та недержавних установ та організацій, всього населення країни. Сподіваємося, що Ви приєднаєтеся до нас і зробите свій внесок у збереження та відтворення надзвичайно цінних для нашого майбутнього водно-болотних угідь!
Презентації до Дня водно-болотних угідь: 1, 2