Архів новин НПП «Великий Луг» 2010 рік

Національний природний парк "Великий Луг" вітає всіх з Новорічними та Різдвяними святами. Бажаємо Вам в Новому році міцного здоров'я, творчого натхнення, а також тапла та затишку у Ваших оселях. 

Нехай наступний 2011 рік стане роком миру, злагоди та процвітання України, а Ваші серця зігріються любов'ю та добром.

Дай Боже Вам любові і тепла,

Добра в сім'ї і затишку в оселі,

Щоб щастя світла музика текла

В різдвяні свята, щедрі і веселі!

Хай здійснює бажання рік Новий,

Хай вся родина Ваша процвітає,

З чудовим святом, радості і мрій

Ми щиро і сердечно Вам вітаєм!


Національний природний парк "Великий Луг" провів щорічну еколого-просвітницьку акцію "Збережемо лісову ялинку". Акція проводилась з метою привернення уваги учнів, їх батьків, вчителів та всіх небайдужих до проблем знищення хвойних дерев. Для цього працівники Парку разом з учнями Дніпрорудненської багатопрофільної І-ІІІ ступенів школи "Талан"  роздавали агітаційні листівки, а також створювалися Новорічні екібани з соснових гілок, бантів, серпантину, бусів та інших прикрас, які дарили дітям в дитячих садках та поздоровляли з Новорічними та Різдвяними святами.


Всеукраїнська акція «Охорона праці очима дітей»

3 26-30 листопада 2010 року по установі НПП «Великий Луг» з метою висвітлення необхідності дотримання правил безпеки в установі та формування масової свідомості молоді був проведений серед підлеглих працівників та їх дітей конкурс дитячої творчості, зокрема, конкурс дитячих малюнків, який проходив під девізом «Безпечна праця батьків – моє щасливе майбутнє». 


У листопаді проведений літературний конкурс «Природа очима поетів», в якій брали участь учні 7-х та 8-х класів Дніпрорудненської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Світоч». Діти висловлювали свої почуття до природи рідної  місцевості: зацікавленість, хвилювання, турботу… Всі роботи були написані під девізом: «Земля наш дім – збережімо його!». 

Особливо хочеться подякувати вчителям української мови та літератури Письменній Людмилі Петрівні та Муц Любові Петрівні за те, що вони не байдужі до проблем, які пов’язані із оточуючим середовищем, підтримують роботу Національного парку та спонукають дітей до активної позиції у житті. 

Перше місце у конкурсі «Природа очима поетів» зайняв учень 7-Б класу Завалко Максим, який написав вірш «Крик лісу!», друге місце – учень 7-Б класу Качалов Євген – творча робота «А чи знаєте ви, про що думає ліс?», третє місце – учениця 8-Г класу Філіпченко Ганна – оповідання «До лісу прийшов друг».

Усі учасники отримали заохочувальні подарунки, а учні, які зайняли призові місця отримали грамоти ти цінні призи.


В жовтні в Скельківській ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшов конкурс творчих робіт «Краща годівниця для птахів». В конкурсі приймали участь учні 4-9 класів. Вже майже з перших днів діти почали нести свої вироби. Було змайстровано 21 годівницю та 2 шпаківні для птахів. 

На урочистій лінійці учасників конкурсу нагороджували начальник ПОНДВ "Скельки" Бондар О.В. та  заступник начальнику Горбенко І.М. грамотами та подарунками. Найкращу годівницю змайструвала учениця 4 класу Кальченко Вікторія, яка зайняла перше місце. Друге місце посіла Гуць Анастасія, учениця 3 класу. Третє місце зайняв Сірий Владислав, учень 7 класу.

За спорудження шпаківні І місце посів учень 4 класу Аллабєргенов Евген.

ІІ місце зайняла учениця 4 класу Шевченко Юлія.

Також був особливо відмічений та нагороджений 4 клас за участь у конкурсі, адже найбільше годівничок змайстрували саме вони.


З 4 по 9 жовтня на території урочища Басанька  ПОНДВ "Скельки" пройшла експедиція студентів з Мелітопольського педагогічного університету, кафедра Екологія, під керівництвом к.б.н. Кармишева Ю.В. Куратором даної експедиції від Національного природного парку "Великий Луг" був Бусел В.А.

Завдання, які ставили перед собою студенти:

1. Проходження польової практики з природоохоронної діяльності.

2. Екскурсії з дослідженням та обстеженням території Національного парку.

3. Тренінг з кільцювання птахів.

4. Робота по методикам.

Експедиція проходила в польових умовах. Студенти проявили серйозність та активність у проходженні практики. Були виконані всі поставлені задачі.


В серпні 2010 року на території урочища Басанька ПОНДВ «Скельки» Національного природного парку «Великий Луг» пройшла 8-ма українська Школа молодих дружинників (Школа молодого природоохоронника – 2010, ШМП - 2010), яка зібрала молодих членів з Дружин охорони природи Харкова, Києва, Дніпропетровська, Кам’янець-Подольська та Москви, а також Екологічної групи «Печенеги» (м. Харкова) та Національного екологічного центру України (Київ). ШМП-2010 пройшла в формі наметового містечка (фото – Намети). Захід тривав протягом 16 днів.

Учасники ознайомилися з територією Національного парку та природними умовами місцевості, а також прослухали курс лекцій, які передбачені програмою. Також разом з працівниками НПП «Великий Луг», молоді природоохоронці провели акцію по прибиранню прибережної зони Каховського водосховища та рейд по боротьбі з рибними браконьєрами, в ході якого склали 1 протокол, знищили 3 браконьєрські снасті та вилучили 1 мішок незаконно виловленої риби. 


З 12 по 16 квітня відбувся тижнень по проведенню "Дня довкілля". Працівники НПП "Великий Луг" прибрали територію центральної садиби НПП та парк "Дружба" ПОНДВ "Панай", а також  разом з учнями Дніпрорудненської спеціалізованої І-ІІІ ступенів школи "Талант" прибрали територію урочища Басанька ПОНДВ "Панай".  


31 березня відбулася зустріч працівників НПП "Великий Луг" із учнями 5 та 6 класів Дніпрорудненської гімназії "Софія", в рамках якої учні отримали інформацію про птахів Парку. Також був проведений міні Брейн-ригн "Зустрічаємо птахів",  в ході якого учні могли показати знання з світу орнітології території Національного природного парку "Великий Луг" та дізнатися більше цікавого про птахів. 


Розпочато щорічну природоохоронну екологічну акцію "Захистимо первоцвіти". Завдання акції  – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Проведена лекція "Первоцвіти території Національного природного парку "Великий Луг"" для учнів 5,6,7 класів Скельківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

А також були роздані агітаційні листівки з закликом не рвати для продажі весняні квіти та не купувати їх.


Державна служба заповідної справи України та Київський еколого-культурний центр проводять всеукраїнський конкурс з вибору Національних дерев України. Відбір відбувається в чотирьох номінаціях - саме старе дерево, меморіальне дерево, історичне дерево та етично цінне дерево.

Кожен громадянин України та будь-яка суспільна організація можуть прийняти участь, запропонувавши своє дерево або вибравши його із списка претиндентів в чотирьох номінаціях.

Ваші пропозиції, які дерева гідні, щоб отримати звання Національного, прохання повідомити до 1 червня 2010 року на сайт Центру або на електронну адресу: kekz@carrier.kiev.ua

Детальніша інформація стасовно Конкурсу розміщенна на сайті Центру www.ecoethics.ru

Інформація надана на прохання Державної служби заповідної справи України та Київського еколого-культурного центру.     


24 лютого 2010 року в Дніпрорудненській спеціалізованій І-ІІІ ступенів школі "Талант" відбулося відкриття фотовиставки "Великий Луг Запорозький", яка була організована клубом "Білі Ворони" спільно зі співробітниками НПП "Великий Луг". На виставці преставлені фотогріфії із зображенням флори, фауни та пейзажів Національного природного парку "Великий Луг". Виставка працюватиме протягом місяця, тому всі бажаючі можуть її відвідати.


Новини служби державної охорони.    Навіть за складних погодних умов інспектори НПП "Великий Луг" ретельно виконують свої обов'язки по обстеженню та охороні території Національного природного парку. 

Так інспектори ПОНВД "Панай" за січень 2010 року були виявлені та знешкоджені 36 бракон'єрських петель та 1 капкан. Також були виявлені порушники природно-заповідного режиму, що займалися незаконним пилянням дерев на території урочища Баба в балці Вершинна (біля села Златопіль) та на території урочища Кам'яна балка (м. Дніпрорудне). Згідно закону України "Про природно-заповідний фонд України" порушники були притягнуті до адміністративної відповідальності.

Так інспектори ПОНВД "Панай" за січень 2010 року були виявлені та знешкоджені 36 бракон'єрських петель та 1 капкан. Також були виявлені порушники природно-заповідного режиму, що займалися незаконним пилянням дерев на території урочища Баба в балці Вершинна (біля села Златопіль) та на території урочища Кам'яна балка (м. Дніпрорудне). Згідно закону України "Про природно-заповідний фонд України" порушники були притягнуті до адміністративної відповідальності.


3 лютого 2010 року наукові співробітники провели зустріч з школами Запорізької області (Терсянська загальноосвітня середня школа, Оріхівська загальноосвітня середня школа та Новомиколаївська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат для дітей з важкими вадами мови).

В ході зустрічі пройшло знайомство з роботою та працівниками НПП "Великий Луг", проведені бесіди про цілі та направленність парку, а також про напрями співпраці.


Науковий відділ звітує про завершення роботи по написанню ІІІ тому "Літопис природи". В Літописі представлені матеріали по моніторингу рідкісних видів флори і фауни, фенологічні спостереження, матеріали по кільцюванню птахів.

По моніторингу рідкісних видів в 2009 році з 27 квітня по 15 травня на териотрії парку спостерігався масовий літ поліскени (Zenynthia polyesena). Його можна спостерігати 1 раз на 2-3 роки. Чисельність її становила 34-35 штук на 100 м маршруту. В червні місяці на кормовій рослині хвилівнику звичайному (Aristdochia clematitis L.) спостерігали гусині на 1 м2 5-8 шт.

Також серед рідкісних видів зустрічається льодничник Вествуда (Boreus westwoodi L.), який спостерігається кожного року в листопаді-грудні на мохах.


В грудні 2009 - січні 2010 року працівниками НПП "Великий Луг" спільно з клубом "Білі Ворони" проводилися акції "Збережемо лісову красуню" та "Допоможемо пернатим друзям".

Акція "Збережемо лісову красуню" проводилася з метою агітації населення захисту зеленої ялини під час новорічних свят.  Під час проведення акції жителям та гостям міста Дніпрорудне роздано 500 інформаційних листівок. Також пенсіонери отримали 60 гілок сосни.

Одночасно проводилася акція "Допоможемо пернатим друзям" із закликом допомогти в період суворої зими пернатим друзям. В рамках акції також роздавалися інформаційні листіки та 200 пакетів із зерном.


11 червня 2010 року пройшло щорічне змагання з літньої ловлі риби «Золотий гачок», яке присвячене до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.

Змагання «Золотий гачок» проходило на території Національного природного парку «Великий Луг» на Маячанському ставку.

Перше місце зайняв Батовський Олександр Володимирович працівник НПП «Великий Луг», який зловив 4,4 кг риби; друге місце посів Фелеменюк Дмитро Константинович (2,8 кг) та третє місце поділили між собою Ковальчук Вікентій Павлович та Міхайліченко Євгеній Павлович (по 2,4 кг). Переможці отримали грамоти та цінні призи, а також всім учасникам дісталися утішливі призи. По закінченню змаганню на всіх чекала юшка.