Підведені підсумки конкурсу новорічних композицій з використанням гілочок сосни та ялини. Цього року на конкурс було надано 18 композицій.

Журі визначило переможців і лауреатів конкурсу:

І місце – Агалакова Анастасія 10-А клас.

ІІ місце – Вавіло Данило 1-Б клас.

ІІІ місце – Рєзанов Матвій 1-Б клас.

Суддівські симпатії: Чудновець Владлен та Волик Данило 1-Б клас, а також Щербакова Анастасія 6-Б клас.

Усі переможці і учасники конкурсу 26 грудня будуть нагороджені Почесними грамотами і солодкими призами. Новорічні композиції експонуються у виставковій залі школи «Талант». Запрошуємо усіх бажаючих на виставку! Висловлюємо щиру подяку учням та їх батькам за активну участь у конкурсі!


В грудні пройшов художній конкурс «Лікарські рослини рідного краю». На конкурс було подано 16 робіт учнів 6-Б класу Дніпрорудненської школи «Талант». Судді обрали 4 роботи, що зайняли призові місця:

І місце – Нілов Микита.

ІІ місце – Коцило Аліна.

ІІІ місце – Говоруха Валерія, Федорова Вікторія.

Всі переможці були нагороджені почесними грамотами та смачними призами.


5 грудня в приміщенні Дніпрорудненської школи «Талант» відбувся круглий стіл на тему

«Волонтерство та волонтери».

В заході взяли участь члени молодіжної громадської організації Клубу «Білі Ворони» на чолі з президентом Клубу, вихованці еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» на чолі з керівником гуртка, представники НПП «Великий Луг», волонтерської організації «Солдатские матери», Дніпрорудненської бібліотеки сімейного читання, Шевченківської ЗОШ, приватні підприємці, студенти.

В програмі заходу було знайомство учасників з різноманіттям напрямків волонтерської діяльності, основним принципам роботи волонтерів та волонтерських організацій, обговорення та складання плану волонтерських проектів на наступний рік, вільне спілкування.

Організаторами вкотре виступили президент Клубу «Білі Ворони» Решетов С.О. та завідувач сектору екологічної освіти та рекреації НПП «Великий Луг» Дроздова Г.С. 


В листопаді проходив фотоконкурс «Фарби осені». На конкурс було подані роботи 20 авторів.

4 грудня були оголошені результатів конкурсу. Призери були нагороджені почесними грамотами та солодкими призами.

Місця розподілились так:

І місце – Жук Н.С. керівник еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони».

ІІ місце – Щербакова Анастасія 6-Б клас Дніпрорудненської школи «Талант».

ІІІ місце – Владимирова А.В. приватний підприємець.

Суддівські симпатії – Владимирова Надія 9 клас Дніпрорудненської гімназії «Софія», Білик Катерина 10-А та Якимов Микита 6-Б клас Дніпрорудненської школи «Талант».

Інформація про конкурс висвітлена на сайтах Парку та Клубу «Білі Ворони».


В листопаді проходив щорічний творчий конкурс «Годівничка». До участі в конкурсі запрошувались учні Дніпрорудненської школи «Талант». На конкурс було подано 5 робіт.

4 грудня були оголошені результатів конкурсу. Призери були нагороджені почесними грамотами та солодкими призами.

Місця розподілились так:

І місце – Кириченко Дмитро 6-Б клас.

ІІ місце – Денисенко Андрій 1-Б клас.

ІІІ місце – Волик Данило 1-Б клас.

Суддівські симпатії – Дрозд Поліна 9-Б клас, Якимов Богдан 2-А клас.

Інформація про конкурс висвітлена на сайтах Парку та Клубу «Білі Ворони».


22 листопада розпочалася щорічна акція екологічної дії «Допоможемо пернатому другу!».

Представники Національного природного парку «Великий Луг» та молодіжної громадської організації Клуб «Білі Ворони» спільно з вихованцями 6-Б класу Дніпрорудненської школи «Талант» вивісили та наповнили зерном 11 годівничок на пришкільній ділянці.

Акція триватиме до лютня наступного року.


Також в листопаді проходив конкурс творів «Краса природи».

До участі в конкурсі запрошувались учні 6-Б та 10-А класів Дніпрорудненської школи «Талант». На конкурс було подано 30 робіт.

Найкращими визначено 6 робіт, які посіли І-ІІІ призові місця або отримали нагороду – «суддівські симпатії».

17 листопада були оголошені результати конкурсу. Призери були нагороджені почесними грамотами та солодкими призами.

Місця розподілились так:

І місце – Ляшко Карина 10-А клас.

ІІ місце – Старчикова Анастасія 10-А клас.

ІІІ місце – Бойко Микита 10-А клас.

Суддівські симпатії – Андронова Ольга 10-А, Веклич Єва та Лобко Глорія 6-Б клас.

Інформація про конкурс висвітлена на сайтах Парку та Клубу «Білі Ворони».


В листопаді проходив художній конкурс «Ландшафт, який я хочу зберегти». До участі в конкурсі запрошувались учні 6-Б та 10-А класів Дніпрорудненської школи «Талант». На конкурс було подано 30 робіт.

Найкращими визначено 6 робіт, які посіли І-ІІІ призові місця або отримали нагороду – «суддівські симпатії».

17 листопада були оголошені результати конкурсу. Призери були нагороджені почесними грамотами та солодкими призами.

Місця розподілились так:

І місце – Чуб Анна 6-Б клас.

ІІ місце – Зубарева Катерина 10-А клас.

ІІІ місце – Говоруха Валерія та Щербакова Анастасія 6-Б клас.

Суддівські симпатії – Духонченко Ольга та Каулько Олексій 10-А клас.

Інформація про конкурс висвітлена на сайтах Парку та Клубу «Білі Ворони».


З 9 по 23 жовтня проходив творчий конкурс «Осіння композиція». До участі в конкурсі запрошувались учні та студенти м. Дніпрорудне. На конкурс було подано 23 роботи.

Судді визнали найкращими 6 робіт, які посіли І-ІІІ призові місця, або отримали нагороду – «суддівські симпатії».

30 жовтня були оголошені результатів конкурсу. Призери були нагороджені почесними грамотами та солодкими призами.

Місця розподілились так:

І місце – Мартинчук Руслан (8-А клас Дніпрорудненської школи «Талант»).

ІІ місце – Бондаренко Данило (6-Б клас Дніпрорудненської школи «Талант»).

ІІІ місце – Щербакова Анастасія (6-Б клас Дніпрорудненської школи «Талант»).

Суддівські симпатії – Андронова Ольга (10-А клас Дніпрорудненської школи «Талант»), Рубанова Єлизавета (1-В клас Запорізької гімназії №107), Нілов Микита (6-Б клас Дніпрорудненської школи «Талант»).

Інформація про конкурс висвітлена на сайтах організаторів – НПП «Великий Луг» та молодіжної громадської організації Клубу «Білі Ворони».


З 9 по 23 жовтня проходив художній конкурс «Намалюй птаха». До участі в конкурсі запрошувались учні 6-Б класу Дніпрорудненської школи «Талант». На конкурс було подано 15 робіт.

Найкращими визначено 5 робіт, які посіли І-ІІІ призові місця або отримали нагороду – «суддівські симпатії».

30 жовтня були оголошені результатів конкурсу. Призери були нагороджені почесними грамотами та солодкими призами.

Місця розподілились так:

І місце – Федорова Вікторія.

ІІ місце – Нілов Микита.

ІІІ місце – Говоруха Валерія.

Суддівські симпатії – Бондаренко Данило, Щербакова Анастасія.

Інформація про конкурс висвітлена на сайтах організаторів – НПП «Великий Луг» та молодіжної громадської організації Клубу «Білі Ворони».


30 вересня пройшов VI традиційний фестиваль «Козацькі розваги».

Захід відбувся в парку «Дружба» (м. Дніпрорудне) на території рекреаційної зони НПП «Великий Луг».

У рамках заходу пройшли змагання між двома командами: «Джура» Степногірської ЗОШ та «Білі Ворони» молодіжної громадської організації Клубу «Білі Ворони».

Впродовж трьох годин визначалися найсильніші, найспритніші, найвитриваліші, а також найрозумніші серед учасників та гостей заходу. Команди змагалися в різноманітних силових конкурсах та естафетах, повинні були подолати смугу перешкод та відповісти на питання вікторини.

Одночасно зі змаганнями команд проводились майстер-класи з виготовлення сувенірів та стрільби з лука, а також виступ художнього колективу «Мрія» (Дніпрорудненського професійного ліцею). Також проводилися дитяча конкурсна програма та традиційний конкурс на найкращу вишиванку (цього року переможцем стала Дніпрорудненська майстриня Яна Рубель). Всі бажаючі змогли відвідати містечко майстрів та придбати собі різноманітні вироби з мила, прикраси, сувеніри, а також спробувати смачні кондитерські вироби та поласувати бубликами.

За результатами змагань з рахунком 4:7 перемогла команда «Білі Ворони», капітан Самусенко Андрій отримав в нагороду кубок. Обидві команди були нагороджені почесними грамотами, медалями та солодкими призами.

По завершенні заходу всі учасники та гості покуштували смачним кулішем приготованим за козацьким рецептом президентом Клубу «Білі Ворони» Решетовим С.О.

Організатори заходу висловлюють щиру подяку секретарю Дніпрорудненської міської ради Решетняк Л.П., голові Скельківської сільської ради Брику В.В., завідувачу Дніпрорудненської бібліотеки сімейного читання Радецькій А.В., директору Дніпрорудненської школи «Талант» Здор О.В., директору Степногірської ЗОШ Кваші О.В. та директору Дніпрорудненського професійного ліцею Осипенку С.М., які допомогли в організації та проведенні заходу.

Чекаємо всіх бажаючих на VII фестивалі «Козацькі розваги» в наступному році.


Упродовж п’яти днів 17-21 вересня на території етнографічного комплексу «Українське село» (с. Миколаївка Київської обл.) представники природоохоронних організацій Півдня України зібралися на тренінг з інтерпретації природи.

Тренінг організовано сертифікованим гідом-інтерпретатором Наталією Гудковою та асистентом, співробітником WWF в Україні, Тетяною Карпюк, за фінансової підтримки U.S. Forest Service.

Від Національного природного парку «Великий Луг» у тренінгу брала участь завідувач сектору екологічної освіти та рекреації Дроздова Ганна.

Інтерпретації природи була впроваджена у 1957 році американським журналістом Фріманом Тілденом, який запропонував гідам, замість подання фактичної інформації, підкреслити значення природних об’єктів для екскурсантів, зважаючи на їхній особистий досвід та сприйняття.

Під час тренінгу учасники заходу отримали багато знань, що вміщували як основні поняття інтерпретації, так і методику проведення інтерпретації; вчилися перетворювати формальні екскурсії природою у живе, персональне та емоційне спілкування екскурсантів з природним світом за допомогою гіда-інтерпретатора. Безперечна користь та перевага цих знань перевірялася одразу ж під час різноманітних практичних занять.

По завершенню заходу учасники тренінгу отримали сертифікат гіда-інтерпретатора та довідку про проходження курсів підвищення кваліфікації Державної екологічної академії післядипломної освіти.


16 вересня Клуб «Білі Ворони» реалізував ще один етап проекту «Нащадки козацької слави» – велопробіг «Дніпрорудне – Іванове джерело». Маршрут пробігу проходив по території Національного природного парку «Великий Луг».

На старт вийшли 11 «Білих Ворон» на чолі з Широким В’ячеславом, 10 членів краєзнавчого клубу «35 меридіан» на чолі з Лідією Павлівною Янковською. На фініші групу чекали «Білі Ворони» на чолі з президентом Клубу Решетовим Сергієм Олександровичем та членом Ради ветеранів Клубу Петелько Сергієм Миколайовичем, а також депутат Скелянської сільської ради Кулінич Сергій Анатолійович. Група заброду організувала екологічний десант по території прилеглій до джерела, приготувала картоплю по-похідному та море смачних бутербродів.

Після аналізу пробігу Решетов Сергій Олександрович розказав про географію та історію архіпелагу «Великі та Малі Кучугури» та Іванового джерела. В завершення програми Сергій Петелько та В’ячеслав Широкий провели цікаву програму, що включала вікторину та складні конкурси, пов’язані з технікою володіння двоколісним конем. Нагородою стали банки згущеного молока.


15 вересня для учнів 4-го класу Дніпрорудненської школи «Світоч» був проведений майстер-клас «Вдихни життя в забуті речі». Темою заходу стало повторне використання побутового сміття. 

Під час заходу вихованці школи за допомогою вчителя, співробітника Парку та працівників Дніпрорудненської бібліотеки сімейного читання виготовляли півників, використовуючи яєчні лотки, кольоровий папір, клей та пір'я. 


Національний природний парк "Великий Луг" запрошує усіх бажаючих відвідати шостий традиційний фестиваль "Козацькі розваги", який відбудеться 30 вересня на території парку "Дружба" (м.Дніпрорудне).

Початок о 10 годині.

З запитаннями звертайтеся за телефоном 096-38-76-772

0001_2


Дні європейської спадщини – загальноєвропейська ініціатива, офіційно започаткована Радою Європи в 1991 році. Мета проекту – привернути увагу мешканців та гостей міста до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства. Основною ідеєю заходу є відкриття і огляд зазвичай закритих чи маловідомих пам'яток, щоб привернути увагу громадськості до їх історичної та архітектурної цінності.

Усі заходи в рамках Днів європейської спадщини мають відповідати наступним критеріям:
Дні європейської спадщини проходять у певні вихідні вересня;
– Перевага надається об'єктам, які зазвичай не відкриті для громадськості;
– У відкритих для відвідання спорудах мають бути підготовлені спеціальні заходи, такі, як нетипові екскурсії, виставки, концерти і шоу;
– Відвідання пам'яток повинно бути безкоштовним;
– Особливої уваги потребує залучення до програми підлітків і дітей шкільного віку;
– Загальновживаний термін European Heritage Days повинен використовуватись у всій Європі;

– Окрім того, має використовуватись відповідний логотип у рекламі.

Презентація 


7-10 серпня на базі національного заповідника «Хортиця» пройшов щорічний тренінг «Хортицький екстрим».

Тренінг проводився на території рекреаційної зони заповідника на мальовничому березі р.Дніпро.

В заході взяли участь 18 чол., серед яких вихованці загальноосвітніх шкіл м. Дніпрорудного. Під час заходу проводились тренування з байдаркового туризму та скелелазіння, де учасники заходу вчилися не тільки проходити різні скелі Хортиці, а й страхувати інших. Окремим розважальним елементом став слеклайн (ходіння по стропі).

Тренінг організований та проведений спільними зусиллями сектору екологічної освіти та рекреації НПП «Великий Луг», президента молодіжної громадської організації Клуб «Білі Ворони» та керівника еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» центру дитячої та юнацької творчості Василівського р-ну Запорізької області.


17 липня на території урочища «Великий Луг» (рекреаційна зона  Парку) пройшов екологічний табір для вихованців шкіл м. Дніпрорудне, студентів та працюючої молоді міста.

У рамках екологічного табору пройшли екологічні десанти, під час яких ми зібрали ТПВ, залишені відпочиваючими, а також прибрали за собою.

Основою табору стало тренування трьох інтегрованих командам в різних дисциплінах, таких як: стрільба з англійського та скіфського лука, стрільба з арбалета, ходіння по стропі (слеклайн) та майстер-клас з приготування плову.

Найкращі результати показали: Нілов Володимир – стрільба з англійського лука (35 балів), Остролуцький Сергій – стрільба зі скіфського лука (36 балів), Михайлов Іван – стрільба з арбалета (45 балів), ходіння по стропі – Білик Катерина та Комарець Катерина.

Після тренування всі учасники заходу покуштували смачний плов, приготований за традиційним козацьким рецептом.

Організаторами заходу вкотре стали НПП «Великий Луг» та молодіжна громадська організація Клуб «Білі Ворони».


 Вийшов новий номер газети НПП "Великий Луг". Випуск №27


26 червня на території ПОНДВ «Панай» НПП «Великий Луг» спільно з Клубом «Білі Ворони» та керівником еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ МР Дніпрорудного провели тренінг з підвищення навиків та знань з туризму. В заході взяли участь вихованці гуртка та учні 6, 10-х класів Дніпроруднеської школи «Талант». Основою заходу стали тренування з техніки пішохідного туризму. Також діти з задоволенням брали участь в цікавих естафетах та конкурсах. Переможці отримували солодощі, а наприкінці заходу всі покуштували смачні бутерброди приготовані власноруч.


15-18 червня на базі туристського кемпінгу «Лиса гора» пройшов VIII традиційний семінар-тренінг «Великолузька Січ».

Організаторами заходу вкотре виступили Національний природний парк «Великий Луг», в особі завідувача сектору екологічної освіти та рекреації Дроздової Г.С., молодіжна громадська організація Клуб «Білі Ворони», в особі президента Клубу Решетова С.О. та керівник еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ МР Дніпрорудного Жук Н.С.

У цьому році в заході взяли участь 5 команд: «Фенікс» та «Сумеречные искорки» (м. Дніпрорудне школа «Талант»), «35-й меридіан» (Шевченківська ЗОШ), «Криниця» (Верхньокриничанська ЗОШ) та «Весёлые туристы» (Василівська станція юних туристів). На урочистому відкритті пам’ятною медаллю «За вагомий внесок у розвиток молодіжного руху» були нагороджені Вілінов Ю.А. (м. Запоріжжя) і Мироненко Д.В. (м. Василівка). Капітани команд були нагороджені туристськими килимками.

Під час заходу проходили тренінги та змагання з техніки пішохідного туризму, спортивного орієнтування, екологічного лабіринту, футболу, конкурсу емблем, пісенного, кулінарного конкурсів та інше. З учасниками семінару-тренінгу були проведені майстер-класи з рукоділля і приготування козацького кулешу . Учасники зльоту боролися за перемогу в командних та особистих змаганнях, набираючи бали за свої знання та вміння.

У загальному заліку місця розподілились так:

І місце – команда «Фенікс», капітан Ляшко Карина.

ІІ місце – команда «Сумеречные искорки», капітан Ревуцький Герман.

ІІІ місце – команда «Весёлые туристы», капітан Волкович Дмитро.

За активну участь були нагороджені команди «Криниця», капітан Козарик Ілля та «35-й меридіан», капітан Карелідзе Валерія.

Всі команди отримали почесні грамоти, солодощі та цінні призи, серед яких: туристський спальник, самонадувний туристський килимок, футбольні та волейбольні м’ячі, бадмінтон, дартс та тенісні набори.

Окрасою семінару став цикл лекцій з історії запорізького козацтва Юрія Аркадійовича Вілінова, відомого письменника, історика, археолога, краєзнавця, журналіста. Він презентував свою книгу «Спадщина», що тільки вийшла з друку.

Організатори висловлюють подяку всім командам та їх керівникам за активну участь в семінарі-тренінгу. Також подяку висловлюють суддівській колегії та старшому складу Клубу: Петельку Сергієві, Ворсіну Олександрові, Бортніку В’ячеславові, Барзукову Юрієві, Постоялку Дмитрові, Величку Дмитрові, Стьопіну Олександрові, Володимировій Альоні, Кисельовій Вікторії, Каморкіній Олександрі, Кістріну Андрієві, Райку Олексієві, Широкому В’ячеславові, Самусенку Андрієві, Білику Миколі за допомогу в суддівстві та проведенні заходу.

Щира дяка Дмитрові Барзукову за транспортне забезпечення семінару-тренінгу. Окрему подяку організатори висловлюють Юрієві Остапюку (м. Дніпро) і Глаголі Євгену (м. Київ) за надання спонсорської підтримки і призів для проведення заходу.


3 червня на узбережжі мальовничого ставка пройшло 11 змагання «Золотий гачок».

Змагання зі спортивної літньої ловлі риби на поплавочну вудочку «Золотий гачок» традиційно проводиться до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, і вже вкотре відбувається на території рекреаційного комплексу «Маяк» (рекреаційна зона НПП «Великий Луг»).

На змагання цього року з’явилися 10 учасників, які не злякалися хмарної погоди та впродовж трьох годин ловили рибу. По завершенню ловлі вся риба була зважена та порахована.

За результатами зважування визначилися три переможці:

І місце – Драгун Дмитро (3 кг, 99 рибин).

ІІ місце – Кедровський Геннадій (3 кг, 98 рибин).

ІІІ місце – Запрудний Тарас (2,5 кг, 70 рибин).

Призери були нагороджені почесними грамотами, медалями та призами і разом з усіма учасниками та вболівальниками покуштували смачну юшку приготовану організаторами заходу.


25-27 травня на території заповідника «Кам’яні Могили» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Природна та історико-культурна спадщина району заповідника «Кам’яні Могили», присвячена 90-річчю від створення заповідника «Кам’яні Могили».

Делегація, що складалася з фахівця Парку, керівника еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ Дніпрорудного та членів молодіжної громадської організації Клуб «Білі Ворони», була слухачами конференції, а Самусенко Андрій та Владимирова Альона (члени Клубу) виступили з доповіддю.

У рамках заходу проводилися фото пленери, екскурсії заповідником, різноманітні майстер-класи, участь в фестивалі «Дике поле» – шлях до Європи». Головною частиною заходу був круглий стіл на тему «Започаткування в Україні природоохоронного свята «День Степу».

По закінченню заходу всі учасники привезли додому збірки з матеріалами конференції, а також незабутні враження від величної природи українського степу та спілкування з цікавими людьми.


20 травня на території парку «Дружба» (рекреаційна зона НПП «Великий Луг») пройшов екологічний табір для учнів 5-х класів Дніпрорудненської школи «Талант».

У рамках екологічного табору пройшла акція «Зробимо Україну чистою!» та тренування трьох командам в різних дисциплінах, таких як: техніка пішохідного туризму, користування компасами, стрільба з лука, знання голосів птахів, туристські вузли та приготування куліша за традиційним рецептом.

По завершенню заходу команди та тренери покуштували смачного куліша, приготованого власноруч.


18 ТРАВНЯ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Ідея відзначати День вишиванки зародилася в 2006 році у студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. 
Перші святкування відбувалися у вузьких колах українських навчальних закладів, та з роками виросли до неймовірних масштабів: тепер українці зі всіх континентів організовують заходи та приєднуються до акції «Одягни вишиванку». 
Засновники Всесвітнього дня вишиванки, колишні студенти ЧНУ, які зараз є членами оргкомітету, та ініціативні групи закликають українців одягнути вишиванки в цей день – чи то на навчання, чи на роботу, чи просто на вулицю. Таким чином організатори намагаються зберігати українські традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, популяризувати їх серед молоді, а також ознайомлювати з ними іноземців. 

Крім основної акції «Одягни вишиванку», кожного третього четверга травня, на який припадає свято, люди організовують концерти, конкурси, вечорниці, ярмарки. Цього року українці влаштували міжнародний флешмоб «Вишиванка єднає українців»: у соціальних мережах українці з різних країн опублікували десятки відеозвернень, у яких розповідають, чим для них важливе це свято, і закликають одягнути вишиту сорочку 18 травня.

Відео: Вишиванка - наш генетичний код, Спадок - Краса українського костюму


В березні-травні проводився фотоконкурс «Великий Луг крізь призму фотокамери».

На конкурс було подані роботи 14 авторів.

На фотографіях зображені ефемероїди, що зростають на території НПП «Великий Луг».

За підсумками суддівського голосування 16 травня були нагороджені всі учасники конкурсу, а призери окрім грамот отримали солодкі призи.

Місця розподілились так:

І місце – Владимирова Альона,

ІІ місце – Довженко Юлія,

ІІІ місце – Нілов Борис,

Приз глядацьких симпатій – Старчикова Анастасія та Постоялко Дмитро.


Всесвітній день мігруючих птахів був започаткований у 2006 році з метою популяризації ідей про необхідність охорони мігруючих птахів та їх середовища існування. 

Цей день присвячено даті підписання 10 травня 1906 року Міжнародного Договору про охорону птахів.
Всесвітній день мігруючих птахів організується Секретаріатами Конвенції про збереження мігруючих видів диких тварин та Угоди про збереження афро-євразійських мігруючих водно-болотних птахів.
Цей День відзначався щорічно у другу суботу та неділю травня.
В 2017 році свято відзначається під гаслом "Їх майбутнє - це наше майбутнє. Здорова планета для мігруючих птахів і людей".

Презентація 


5 травня на території рекреаційної зони НПП «Великий Луг» (квартал №1 ПОНДВ «Панай») відбулася акція по прибиранню узбережжя Каховського водосховища від ТПВ, залишених відпочиваючими. На акцію зібралося 42 чоловіка, з яких фахівці Парку, представники Запорізької гідрогеологомеліоративної експедиції, громадського об’єднання «Гражданское общество Днепрорудного», літературного об’єднання «Горизонт», вихованці еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» ЦДЮТ м. Дніпрорудне на чолі з керівником Жук Н.С., члени Клубу «Білі Ворони» на чолі з президентом Клубу Решетовим С.О. та небайдужі жителі м.Дніпрорудне.

По результатам акції було зібрано 22 мішки ТПВ (1,1 м3).
Організаторами акції вкотре виступили НПП «Великий Луг» та молодіжна громадська організація Клуб «Білі Ворони». 

Організатори акції висловлюють подяку всім, хто взяв участь в акції та сподіваються на подальшу плідну працю!


4 травня в приміщенні Дніпрорудненської бібліотеки сімейного читання був проведений захід, присвячений Дню пташиного хорового співу на світанні. Вихованці 3-го класу Дніпрорудненської школи «Світоч», розділившись на команди, боролися за звання кращого знавця птахів, відповідаючи на непрості питання. Перемогла команда «Лебеді». Наприкінці заходу на майстер-класі діти зробили собі на пам'ять журавликів у техніці орігамі.


В квітні проходив художній конкурс «Польовий букет»

На конкурс було подано 15 робіт учнів 3-х класів Дніпрорудненської школи «Світоч».

28 квітня учасники та переможці конкурсу були нагороджені почесними грамотами та призами.

І місце – Дзюба Дар’я 3-А клас.

ІІ місце – Карпенко Ліза 3-Б клас.

ІІІ місце – Янченко Андрій 3-Б клас.

Приз глядацьких симпатій – Стешенко Аліна 3-А клас.


22 квітня відбувся ХХХ еколого-туристський зліт «Весна 2017». Організаторами заходу вкотре виступили молодіжна громадська організація Клуб «Білі Ворони» та Національний природний парк «Великий Луг».

У зв’язку з погодними умовами захід проходив у приміщенні Дніпрорудненської школи «Талант». Для участі в зльоті зібралося чотири команди: «35-й меридіан» (Шевченківська ЗОШ), «Ангелы», «Пандочки» та «Феникс» (Дніпрорудненська школа «Талант»). Впродовж чотирьох годин команди змагалися в 19 різноманітних конкурсах, з них: слеклайн (ходіння по стропі), виконання еколого-туристських пісень, розпізнання мінералів, видів рослин та тварин, стрільба з духової трубки, перетягування канату та багато іншого.

Учасники зльоту боролися за перемогу в командних та особистих змаганнях, набираючи бали за свої знання та вміння.

Суддівська колегія, яка складалася із членів та ветеранів Клубу «Білі Ворони», підвела підсумки змагань та визначила переможців в окремих конкурсах та в загальному заліку.

Місця розподілились так:

Почесне IV місце посіла команда «35-й меридіан» на чолі з капітаном Хохонь Анастасією.

ІІІ місце – команда «Пандочки», капітан Самусенко Андрій.

ІІ місце – команда «Ангелы», капітан Постоялко Дмитро.

І місце з дев’ятьма перемогами виборола команда «Феникс» на чолі з капітаном Ляшко Кариною.

27 квітня всі команди були нагороджені за перемоги та участь почесними грамотами та солодкими призами. Капітан команди-переможця отримала кубок, а члени команди – почесні медалі.

Організатори заходу вдячні суддівській колегії: керівнику еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» Н.С. Жук, вчителю школи «Талант» Є.І. Шевцову, працівникам ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» А. Самусенко, О. Яковенко, А. Єрьоменко, О. Гнатенко; О.І. Вертій, А.В. Владимировій, С.М. Петелько, Л.П. Янковській, В.Д. Барзукову, О.Б. Ляшко, М.М. Білику, О.І. Дерев’янко, О. Ворсіну, І. Петровському, В. Батовському, Д. Лавриненку за допомогу в проведенні зльоту. А також члену Клубу підприємцю Юрію Остапюку за надання спонсорської підтримки.


Шановні друзі! Клуб "Білі Ворони" і НПП "Великий Луг" запрошують усіх своїх друзів та однодумців на акцію "Чистий берег - чиста душа", присвячену Міжнародному Дню довкілля. Збір біля пам'ятника воїну-визволителю 14 квітня о 15.00. З собою мати веселий настрій і бажання зробити наш край трішки кращим. Рукавички, пакети, мішки надають організатори! До зустрічі!


 Вийшов новий номер газети НПП "Великий Луг" - №26


«Дерево миру»

Другий рік поспіль, за ініціативи Української греко-католицької церкви, на всій території України проходить акція «Посади дерево миру».

У рамках цього заходу в кінці березня проводилась висадка декоративних кущів на території навчальних закладів м. Дніпрорудне.

30 березня – на пришкільній ділянці Дніпрорудненської школи «Світоч» (молодше відділення) спільно з вихованцями 3-го класу та їх батьками висадили 20 кущів бірючини звичайної.

31 березня – на пришкільній ділянці Дніпрорудненського дитячого садку №7 «Теремок» спільно з вихованцями садку висадили 20 кущів форзиції плакучої.

Захід був організований та проведений фахівцями НПП «Великий Луг» за підтримки Дніпрорудненської міської ради та молодіжної громадської організації Клубу «Білі Ворони».


Міжнародний день птахів проходить щорічно в рамках програми ЮНЕСКО «Людина і біосфера» і не випадково саме у квітні. 1 квітня 1906 підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші «пташині будиночки». Повернення птахів святкується також як прихід весни.

На січень 2017 року, за даними IOC World Bird List, науці відомо 10 672 видів нині живих птахів, а також 156 видів в даний час знаходяться під загрозою вимирання.

В якійсь мірі цей день є і неофіційним святом орнітологів. Адже кому, як не їм знати особливості птахів і їх потребу в нашій про них турботі. Також цей День є хорошим приводом, щоб привернути увагу громадськості до вивчення і збереження птахів, а також поширенню наукових знань про них.

Ми вітаємо всіх любителів птахів і професійних орнітологів з Міжнародним днем птахів!


Завершилася акція «Дім для птаха»

Щороку Національний природний парк «Великий Луг» та молодіжна громадська організація Клуб «Білі Ворони» проводить акцію екологічної дії «Дім для птаха», в рамках якої проводиться однойменний творчий конкурс, на який вихованці Дніпрорудненської школи «Талант» подають шпаківні, синичники та дуплянки, виготовлені власноруч та спільно з  батьками.

Цього року на конкурс було подано 10 робіт учнів 3-9 класів.

Місця розподілилися так:

І місце – Грунь Сергій 9-А.

ІІ  місце – Рудь Олександр 5-Б.

ІІІ місце – Черевко Ліза 3-Б та Дрозд Поліна 8-Б.

В суботу 25 березня конкурсанти, вихованці еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони», представник профспілки шахти «Експлуатаційна» Яковенко О. та члени організації «Гражданское общество» під керівництвом фахівця НПП «Великий Луг» Дроздової Г.С. та керівника еколого-краєзнавчого гуртка «Білі Ворони» Жук Н.С. вийшли на територію парку «Дружба» (рекреаційна зона НПП «Велкий Луг») та вивісили всі «домівки». Також в рамках заходу учасники акції покуштували та розповсюдили серед мешканців міста смачних здобних «пташок».

Організатори акції висловлюють подяку всім, хто взяв участь в конкурсі та допоміг у вивішуванні «домівок».


Година Землі (англ. Earth Hour) – щорічна міжнародна подія, започаткована WWF (World Wide Fund for Nature, Всесвітнім фондом природи), котра проводиться останньої або передостанньої суботи березня, і закликає людей, організації та комерційні установи вимкнути необов'язкове світло та електричні пристрої на одну годину, щоб привернути увагу до екологічних проблем Планети.

Кампанія отримала надзвичайну популярність від першої акції 2007 року, коли взяло участь лише одне місто – Сідней (Австралія), і до тепер, коли беруть участь 2500 міст із 135 країн світу, зараз вже понад 1,8 мільярдів людей всього світу бажають щось конкретно зробити для захисту навколишнього середовища.

У 2016 році Година Землі в Україні запустила Естафету добрих справ – інтернет флешмоб, який підтримали десятки відомих українців (Єгор Крутоголов, Андрій Куліков, Василь Вірастюк, Ігор Кондратюк, Марина Поплавська, Микиа Добринін,Тетяна Бобрикова, Світлана Павелецька, Дмитро Шуров та ін.). Вони протягом місяця викладають свої відео на сторінки Години Землі в соцмережах.

Здавалося б, яка дрібниця в масштабах Планети – вимкнути за собою світло в кімнаті, здати макулатуру на переробку чи пройтися пішки до роботи… Та саме з таких дрібниць складаються великі справи! Уявіть – тисяча людей посадила по одному дереву – ось Вам і ліс! Мільйон людей закрутили кран, коли чистили зуби – річку врятували від пересихання. Мільярд людей вимкнули світло, виходячи з кімнати – одна ТЕС не потрібна. Саме такі справи, саме такі дрібниці допомагають нам врятувати природу Землі, зберегти добробут нашого великого спільного Дому.

Година Землі в цьому році запрошує всіх українців дізнатися більше про нашу природну спадщину – національні парки, заповідники та інші природні об'єкти України, та посильно допомогти їм! А 25-го березня о 20:30 разом із цілим світом вимкни світло на годину, щоб долучитися до всесвітнього природоохоронного руху – Години Землі.

Разом ми зможемо зробити нашу Планету кращим домом для наступних поколінь!

Дізнайся більше про Годину Землі та допомогу нацпаркам тут wwf.panda.org/eh17


Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй резолюцією A/RES/67/200 проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів. Цей день покликаний привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх надзвичайно важливу роль. Міжнародний день лісів відзначають в усіх країнах світу.

Щорічно ООН визначається єдина тематика Міжнародного дня лісів. Основною темою 2017 року обрана Ліси та енергія.

Проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. В останні роки тенденції, пов'язані зі зменшенням лісів на Землі, викликають тривогу не тільки у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства.

У зв'язку з цим, основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимості лісових екосистем, їх дійсному стані, основні заходи їх захисту та відновлення

Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори та фауни, деревина для наших будівель, сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів, вони є домівкою для тварин і скарбом для людей! Адже ліс - це наші легені, наше здоров'я!

Закликаємо Вас проявляти турботу і увагу до навколишніх нас зелених насаджень, що, безсумнівно, є запорукою здорового майбутнього на нашій Землі.


Сьогодні в усьому світі святкується День Землі. В календарі міжнародних свят існує два Дні Землі – сьогоднішній (має миротворчу та гуманістичну спрямованість) та інший – 22 квітня (має екологічну спрямованість).

Дата 20 березня була обрана в 1971 році за ініціативою ООН тому, що припадає на день весняного рівнодення, коли змінюється біологічний ритм планети, пробуджується та оновлюється природа.
У зверненні ООН йдеться: «День Землі – це спеціальний час призначений приверненню уваги усього людства до усвідомлення планети Земля як їх спільної домівки, відчуття нашої всеземної єдності та залежності один від одного».
Засновником свята вважається американський діяч Джон Мортон, який в 1840-х роках розгорнув кампанію по висадці дерев та чагарників, в рамках програми бережливого ставлення до навколишнього середовища кожного громадянина країни. Потім він запропонував встановити день, який буде присвячений озелененню – День дерева. В 1971 році зміст свята розширився до загальної ідеї охорони навколишнього середовища, і з’явилася нова назва – День Землі.
На сьогодні День Землі – всесвітній рух громадянських ініціатив в захист планети як спільної глобальної Домівки. Рух об’єдную багато різних заходів та акцій, як природоохоронних та екологічних так і миротворчих. Цей день – привід ще раз замислитись про проблеми тендітного та вразливого довкілля, проблеми взаємовідносин людини та навколишнього світу.
Серед найпопулярніших заходів, що проводяться в цей день, є екологічні виставки та фестивалі, марафони, конференції, прибирання вулиць, висадження дерев та чагарників, зупинка автомобільного руху, культурні акції та концерти. Також в більшості країн в цей день прийнято дзвонити в Дзвін Миру, який є символом мирного життя, дружби та солідарності усіх народів, та закликом до дії в ім’я збереження культури та кращих досягнень людства.
У цього дня є свій прапор з зображенням однієї з перших фотографій нашої планети з Космосу. Це знак усвідомлення того, що тільки спільними зусиллями можна вирішити глобальні екологічні та соціальні проблеми на Землі.

В лютому проходив літературний конкурс «Весна красна» ініційований НПП «Великий Луг».

До участі в конкурсі запрошувалися вихованці шкіл с. Балки та с. Мала Білозерка.

На конкурс було подано 9 віршованих робіт, що зображують красу такого чудового періоду року як весна.

28 лютого відбулося нагородження призерів конкурсу почесними грамотами.

Місця розподілилися так:

І місце – Хмельовська Юлія учениця 11 класу КЗ «Малобілозерська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1»

ІІ місце – Худолій Лілія учениця 9 класу КЗ «Балківська ЗОШ І-ІІ ступенів»

ІІІ місце – Ільницька Анастасія учениця 10 класу КЗ «Малобілозерська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1»

Бажаємо усім конкурсантам творчого натхнення та подальших успіхів!

Так грайливо сонце сяє -
Розійшлось у всі боки.
Річка воду набирає ˗
Розливаються струмки.
Весело в подвір`ї стало:
Чутно пісеньку пташок,
Зникло сніжне покривало,
Видно виблиски зірок.
Сонце душу зігріває,
Око радують квітки˗
Вся Земля цвіте, буяє
Дочекалися весни!
Дух весни нехай полине
До Землі у всі кінці.
Холод вже нехай зникає
І на серці і в житті!

Хмельовська Юлія


Впродовж трьох місяців зими проходив фотоконкурс «Зимові мотиви» ініційований НПП «Великий Луг» та Клубом «Білі Ворони».

В трьох номінаціях конкурсу змагалися 42 учасника, які надали майже 400 фоторобіт, що зображують зимові пейзажі України та різних країн світу (Азербайджан, Росія, Польща, Гватемала, США, Таїланд, Китай, Ізраїль, Чехія, Іспанія).

27 лютого відбулося нагородження учасників та призерів конкурсу почесними грамотами та солодкими призами.

Місця розподілилися так:
В номінації «Іноземці»:
І місце – Цибрик Олена.
ІІ місце – Кістрін Андрій.
ІІІ місце – Комаров Володимир.
Глядацькі симпатії – Остапюк Юрій.
В номінації «Дорослі»:
І місце – Кисельов Володимир.
ІІ місце – Сухомлін Тетяна.
ІІІ місце – Вертій Оксана.
Глядацькі симпатії – Жук Наталія та Владимирова Альона.
В номінації «Діти»:
І місце – Москвіна Діана.
ІІ місце – Гнатенко Дмитро.
ІІІ місце – Алєксєєнко Дмитро.
Глядацькі симпатії – Демешко Дмитро.

Бажаємо усім конкурсантам творчого натхнення та подальших успіхів!


В рамках відзначення Всесвітнього Дня водно-болотних угідь працівниками Національного природного парку «Великий Луг» проведено ряд еколого-освітніх та наукових заходів:

В приміщенні Дніпрорудненської міської ради Скельківської Малобілозерської сільських рад розміщена експозиція та проведена презентація для працівників та відвідувачів установи на тему «Водно-болотні угіддя для зменшення впливу стихійних лих».

Представлена презентація «Водно-болотні угіддя НПП «Великий Луг».

Проведено круглий стіл на тему «Водно-болотні угіддя для зменшення впливу стихійних лих».

Лекція для дітей-відвідувачів Дніпрорудненської бібліотеки сімейного читання, на тему «Водно-болотні угіддя. Різновиди та фауна ВБУ».

В КЗ «Скельківська ЗОШ I-III ступеня» ВРР ЗО прочитано лекцію на тему: Рослини водно-болотних угідь архіпелагу Великі та Малі Кучугури учням 5 класу.

Проведено 3 лекції на тему «Водно-болотні угіддя міжнародного значення нашого регіону» для учнів 5-7 класів КЗ «Скельківська ЗОШ І-ІІІ ст.».

Проведена лекція на тему «Водно-болотні угіддя – багатство України» для учнів 11 класу КЗ «Дніпрорудненська ЗОШ І-ІІІ ст. «Талант».

Проведений круглий стіл на тему «Навіщо потрібні водно-болотні угіддя? Їх значення для людини та природи» з учнями 9-Б КЗ «Дніпрорудненська ЗОШ І-ІІІ ст. «Талант». Презентація

Проведено 4 лекції в Мелітопольському державному педагогічному університеті ім. Б.Хмельницького, на теми: «Охорона зимуючих птахів НПП «Великий Луг», Міграції птахів у заплаві нижнього Дніпра», Синоптична ситуація на півдні України та її влив на строки міграцій горобцевих птахів», Охорона хижих птахів НПП «Великий Луг».

До Всесвітнього дня водно-болотних угідь проведено тренінг з польовим виходом для учнів КЗ «Василівська ЗОШ №1» з методики обліку та охорони зимуючих водно-болотних птахів ВБУ парку.

Проведена презентація фотовиставки у Мелітопольському краєзнавчому музею на тему: «Птахи НПП «Великий Луг» В заході прийняли участь представники громадських організацій, студенти та викладачі Мелітопольського державного університету, та члени міського фотоклубу м. Мелітополь.

Інформація про День ВБУ розміщена на сайті НПП «Великий Луг» та сторінках Парку в соцмережі Facebook.

Проводився постійний моніторинг ВБУ для збору інформації для поновлення інформаційних описів та ведення паспортів угідь.

Для дотримання природоохоронного законодавства регулярно проводились рейди та патрулювання території ВБУ згідно плану.


2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

За пропозицією Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом “Водно-болотні угіддя зберігають воду”. 

Основною метою відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь є підвищення обізнаності людей щодо взаємозалежності між водою і водно-болотними угіддями, забезпечення справедливого розподілу води між різними групами користувачів цих ресурсів. 

Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значения, головним чином як середовища існування водоплавних птахів (відома під назвою “Рамсарська конвенція” за назвою міста заснування - Рамсар, що в Ірані) розпочала свій відлік 2 лютого 1971 року. Цього року Конвенція святкує свою 46 річницю.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2011 року №895-р «Про погодження надання водно-болотних угідь міжнародного значення» до Списку були включені водно-болотні угіддя міжнародного значення, такі як: архіпелаг «Великі і Малі Кучугури» та заплава «Сім Маяків», які знаходяться на території Національного природного парку «Великий Луг».


11 січня – День заповідників і національних парків

Заповідати – означає передавати в спадщину щось дороге і цінне. Заповідники є найвищою формою охорони природи в нашій державі.

Сучасна мережа природних заповідників України сформувалась внаслідок праці багатьох поколінь природоохоронців і відіграє важливу роль у вирішенні проблем збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, підтримці екологічної рівноваги у природі, формуванні світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства.

Всього у світі створено більш як 11 тис. заповідних територій, що мають статус заповідника чи національного парку.

Вперше День заповідників і національних парків почав відзначатися в 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи. 11 січня був обраний Днем заповідників і національних парків в ознаменування річниці утворення першого державного заповідника Росії Баргузінского заповідника у 1916 році.


Вийшов новий номер газети НПП "Великий Луг" № 25